Zmiana w norweskiej ekipie na Rukę

 • 2022-11-22 11:40

Fredrik Villumstad nie weźmie udziału w drugim weekendzie Pucharu Świata 2022/23. 23-latek, który na początku listopada zdobył dziesięć punktów w Wiśle, zostanie zastąpiony przez Bendika Jakobsena Heggliego.

- Skład na Rukę jest dość ekscytujący, a może nie aż tak ekscytujący... Prawie to samo, co w Wiśle - rozpoczyna żartobliwie swoje wtorkowe przemówienie trener Alexander Stoeckl, którego ogłoszenie reprezentacji na Puchar Świata w Ruce opublikowano za pośrednictwem mediów społecznościowych norweskiej ekipy.

- Do Finlandii polecą Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel-Andre Tande, Kristoffer Eriksen Sundal oraz Bendik Jakobsen Heggli - informuje austriacki szkoleniowiec Skandynawów.

- Nie możemy doczekać się tego weekendu. W Ruce zawsze panuje iście świąteczna atmosfera. Do tego to pierwsze zawody w tym sezonie na śniegu. Będzie zimno i wietrznie, ale jesteśmy podekscytowani na myśl o tej dość dużej skoczni. Zawsze czerpiemy frajdę z obecności w tym miejscu - dodaje 48-latek.

W Wiśle po razie na podium stawali Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik, zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce przed polską publicznością. Wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Granerud, który traci 70 "oczek" do Dawida Kubackiego.

Na obiekcie im. Adama Małysza punktowało siedmiu Norwegów. Ze składu na Rukę wypadł Fredrik Villumstad, który zebrał dziesięć punktów - najmniej spośród siedmiu reprezentantów swojego kraju. W Kraju Tysiąca Jezior pokaże się 21-letni Bendik Jakobsen Heggli.

Program PŚ w Ruce (HS142):

Piątek, 25.11.2022
12:00 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
16:45 - Kwalifikacje

Sobota, 26.11.2022
7:45 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 27.11.2022
7:30 - Kwalifikacje
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego

Oglądaj sporty zimowe (i nie tylko!) w kanałach Eurosportu >>>


Dominik Formela, źródło: instagram.com/hopplandslaget
oglądalność: (6294) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj profesor

  Zapewne Granerud zaliczy o wiele lepszy weekend niż zeszłej zimy. Przecież w tamtym miejscu pierwszy raz wygrał konkurs PŚ w karierze, a teraz leci wyraźnie prościej. Upodobanie do prawej bandy mogło się źle skończyć dla niego. Tej zimy aż strach pomyśleć, czy w Wiśle nie byłby lepszy od Kubackiego (on zresztą też w pewnym etapie kariery nie latał prosto), który u siebie wymiatał, gdyby lot był idealnie prosty.

 • Lataj profesor

  Dość odważna decyzja, ale rozumiem, że Stoeckl chce przetestować jeszcze kogoś innego spoza głównej piątki na PŚ. Z tymi skoczkami jest na co dzień, a blisko końca kariery jest Johansson. Skoro najmniej punktów zdobył Villumstad, do tego tylko w jednym konkursie, to zrozumiałe, że jedzie inne objawienie zeszłego sezonu.

 • dejw profesor

  Dość ciekawa podmiana, bo Villumstad w Wiśle wyglądał bardzo solidnie, aż do niedzielnego konkursu, który niestety dla siebie zawalił. Z drugiej strony on i Heggli podczas rywalizacji krajowej wyglądali bardzo podobnie, a do tego młodszy ma dryg do dużych obiektów, co pokazał w zeszłym sezonie, co mogło mieć jakieś znaczenie w końcowej selekcji.

 • Arturion weteran
  @rybolow1

  Byłby, bo pojedzie Heggli. Mnie to też trochę dziwi. Ale przecież Stoeckl jest z tymi zawodnikami na co dzień, a na swojej robocie się zna.

 • rybolow1 bywalec

  Wydaje mi się że Villumstad będzie lepszą opcją niż bardzo nieprzewidywalny Heggli

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl