Leyhe wraca do Pucharu Świata

 • 2022-11-23 12:55

Trener Stefan Horngacher wyselekcjonował sześciu skoczków narciarskich, którzy w najbliższy weekend pokażą swoje umiejętności na Rukatunturi (HS142). Nieopodal Kuusamo zaprezentuje się między innymi Stephan Leyhe, który nie zmieścił się w składzie na wiślańską inaugurację.

Niemiecki Związek Narciarski ogłosił w środę, że do Kraju Tysiąca Jezior poleci żelazna szóstka zawodników, którą tworzą Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid oraz Andreas Wellinger. W reprezentacji zabrakło miejsca dla Philippa Raimunda, który na obiekcie im. Adama Małysza (HS134) wyrównał najlepsze osiągnięcie w Pucharze Świata, zajmując 19. miejsce w niedzielnym konkursie.

- Rutynowany Stephan Leyhe wraca do zespołu. Stephan zastępuje Philippa Raimunda, który w przyszłym tygodniu zrobi sobie przerwę od skoków i zamiast tego będzie trenował siłowo. Philipp ponownie dołączy do zespołu podczas Pucharu Świata w Titisee-Neustadt - mówi trener Stefan Horngacher o planach dotyczących 22-latka. Zmagania na Hochfirstschanze zaplanowano na drugi weekend grudnia. Niewykluczone, że gospodarze wystawią tam grupę krajową.

Nasi zachodni sąsiedzi mają prawo odczuwać duży niedosyt po hybrydowej premierze sezonu. Po weekendzie w Wiśle żaden z Niemców nie plasuje się w czołowej "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23. W Polsce najwięcej punktów zgromadził Pius Paschke, który z dorobkiem 38 "oczek jest 13.

- Ostatnie dwa tygodnie wykorzystaliśmy na treningi w Oberstdorfie i Klingenthal. W tym miejscu wielkie podziękowania dla osób z obu ośrodków, które umożliwiły nam te zajęcia. Warunki na skoczniach były bardzo dobre, dzięki czemu mogliśmy wykorzystać ten okres na pracę nad techniką skoków - opowiada austriacki szkoleniowiec o okresie dzielącym pucharowe zmagania w Wiśle i Ruce.

Niemcy jeszcze przed piątkowymi kwalifikacjami sprawdzą się na naturalnym śniegu, podobnie jak większość ekip.

- W czwartek udamy się na nieoficjalny trening, aby oddać pierwsze skoki na śniegu w tym sezonie. Skocznia w Ruce odpowiada naszym zawodnikom i mamy nadzieję na uczciwe zawody - kończy Horngacher.

Program PŚ w Ruce (HS142):

Piątek, 25.11.2022
12:00 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
16:45 - Kwalifikacje

Sobota, 26.11.2022
7:45 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 27.11.2022
7:30 - Kwalifikacje
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego

Oglądaj sporty zimowe (i nie tylko!) w kanałach Eurosportu >>>


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (2652) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Arturion

  Nie, nie wyglądała podobnie. Stoeckl po prostu podmienił najsłabszego z ekipy (co nie znaczy że słabego), na gościa który w zawodach krajowych przed inauguracją PŚ prezentował bardzo podobny poziom, a do tego wydaje się, że ma niezłe umiejętności lotnika, co na Ruce może mieć znaczenie. Jeden i drugi jest w jego kadrze

  A Horngacher po prostu wywalił przy pierwszej lepszej okazji, nie swojego ziomeczka.

 • Arturion weteran
  @dejw

  Podobnie w kadrze norweskiej wyglądała sytuacja z Villumstadem?
  Raimund dał podstawy, by dalej na niego stawiać. Rozumiem, że Layhe był o centymetry do łapania się.
  Ale nie chcę się kłócić, przypomnę Wellingera, który w Wiśle miał zamiatać.

 • dejw profesor

  Sytuacja z Raimundem to mi wygląda na żywcem wyciągniętą z kadry polskiej, kiedy Bestia był tam głównym trenerem. Wtedy to, mówił bez ogródek do jegomościa z branży meblarskiej, że jak nie poprawi jednego elementu technicznego to won mi z grupy. Jegomość owego elementu nie poprawił, przez co zwycięzca z Engelbergu już później do PŚ nie zawitał.
  Raimund widocznie też nie poprawił kwestii złożenia się do lądowania (a oczy faktycznie bolały jak się na to patrzyło), więc dał podstawy do podmiany go, swoim brakującym szeregowcem z kadry.

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Gdzie się słabo zaprezentuje jako... przetrenowany. :-(

 • Lataj profesor
  @Arturion

  Albo jedyną szansą będzie krajówka.

 • Arturion weteran
  @Karpp

  Po prostu betonowy Horn. A jak teraz Raimunda zajedzie siłowo, to w Titisee-Neustadt go nie wystawi ze względu na brak formy.

 • Lataj profesor

  A jednak Horngacher wymienił skoczka na bardziej doświadczonego? Ależ słynął z tego, że nie lubi zmian w kadrach na konkursy PŚ, nawet jak zaplecze prezentowało się znakomicie. Jednak skoro Raimund zdobył najmniej punktów, ta zmiana nie powinna dziwić. Zawiódł również Geiger, który ma tylko o 2 punkty PŚ więcej, a do tego jest czwartym (tak, czwartym!) Niemcem w PŚ ex aequo z Wellingerem, ale obaj jadą za kredyt zaufania.

  Niemniej mam nadzieję, że Philipp poprawi lądowanie i będzie miał miejsce w stałym składzie, a jego kraj wywalczy sobie kwotę na PŚ w PK.

 • Karpp profesor

  Niemcy w Titisee wystawią grupę krajową? Zawsze wystawiali ją na dwa konkursy TCS, zwłaszcza, że akurat za 2 tygodnie zaczyna się PK.

  A co do powołanych to widocznie treningi musiały dać odpowiedź Hornowi no chyba, że ten skład jest za zasługi a jak wiemy Horn nie lubi żonglować, zmieniać itp.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl