Rewolucja na skoczniach - skok mierzony z dokładnością do 5 cm!

 • 2005-01-21 22:55

Zapowiada się wielka rewolucja na skoczniach narciarskich. Jedna z austriackich firm zaproponowała zupełnie inny sposób mierzenia długości skoków. Projekt ten jest jeszcze w fazie testów.

Dotychczas długość skoku była podawana była z dokładnością do 0,5 m. Pomiar, na prestiżowych zawodach, realizowany był elektronicznie, za pomocą specjalnych czujników. Na innych, sędziowie orzekali jak daleko skoczył zawodnik, posiłkujac się metodą - "na oko".

Austriacka firma zaproponowała umieszczenie chipa na nartach zawodnika. W ten sposób można będzie odczytac długość skoków z dużą dokładnościa do 5 centymetrów.

Po zakończeniu testów władze FIS podejmą stosowne decyzje.


Barbara Niewiadomska, źródło: skispringen.com.pl
oglądalność: (9804) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Adam Małysz

  Myslę ze to co Adam Małysz zrobił jest wielką rzeczą cenię go nigdy nie obrażam nie wyśmiewam jestem pełen uznania dla naszego mistrza z wisły jest to człowiek mały a zarazem "wielki" tylko jeden człowiek wie dużo o nim samym jest to Apoloniusz Tajner i jego zaplecze a pzn nabrał kasy bo przecież każdy wie że pzn zarobił na Małyszu. A tajner został obwieszczony za słabe winiki Małysza ceńmy Małysza i go KOCHAJMY BO TO POLAK nr.gg 9672910 piszczie

 • anonim

  W 19. wieku liczono skoki co do 10 cm.

 • anonim

  No wkońcu dobry pomysł jak w DSJ2 masz racice Boy

 • Boy profesor

  W DSJ2 pomysł był znakomity. Jaki macie rekord w Anglii K-50 ??

 • anonim

  Proponuję lepszą metodę:Mateję z cyrklem i Rutkowskiego z kątomierzem.

 • anonim

  thx KOT

 • Boy profesor

  No w sumie punktów za styl mogłoby nie być. Po prostu kto skoczy dalej ten wygrywa.

 • anonim
  Za!!!!

  Ja jestem za. Moim zdaniem powinni wprowadzic te chipy i równocześnie zlikwidować noty za styl. Wtedy bylo by ok i sędziowie nie mogli by robic przekrętów takich jak w tym sezonie z Malyszem gdzie przez nich przegral T.4 skoczni.No bo w końcu to są skoki narciarskie i powinna liczyć sie odległośc a nie nota za styl. To nie łyżwiarstwo figurowe.Pozdrawiam :)))))

 • Boy profesor

  Jest dobrze i niech nic nie zmieniają!!!

 • WrednySkin początkujący
  @marek

  I co z tego, że komputer "obiektywnie" wystartuje zawodnika? Zanim skoczek dojedzie do progu warunki mogą się zmienić, w trakcie lotu również, i diabli wezmą twój cały elektroniczny obiektywizm.

 • Mar_S początkujący

  A może zaczą mierzyć z dokładnością do milimetla?

 • anonim

  tja ciekawe ile to bedzie punktow :) 0,1 czy 0,2?

 • grzes początkujący

  hehe w dsj dawno juz na to wpadli i mierza co do centymetra :D

 • anonim

  fajnie, bo jak gram w dsj to sie dziwnie gra jak sa podawane odl. co do 1cm

 • anonim

  zajebissty pomysl

 • anonim

  no to daje wino i w kanal dalej ....

 • skolim początkujący
  @czesiu

  winno byc CZESIU przepraszam

 • skolim początkujący
  @Czesio

  Czesiu cos za duzo ostatnio :) nie zmarnuj talentu! Jetes nadal jednym z najbardziej obiecujacych zawodnikow!

 • anonim

  a ja nawet kaca ni lecze bo jeszcze taki pijany z mojej 30 ze hhhuuujjj ale to nic pozdrawiam .... ilono zono poslij mi mail z num tel do domu bo cos pogubilem

 • anonim

  Passting- Adas dla ciebie dzisiaj zwyciezy.
  A co do miezenie? pozyjemy zobaczymy,
  i tak zawsze bedzie zle

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).