Anette Sagen znów nokautuje

 • 2005-01-24 19:40
Reprezentantka Norwegii - Anette Sagen wygrała trzecie z rzędu zawody zimowego Pucharu Kontynentalnego. Tym razem Sagen zwyciężyła na skoczni HS 89 w Oberaudorf, z przewagą aż 21 punktów nad drugą, Ulrike Graessler (Niemcy). Na ostatnim stopniu podium, tracąc zaledwie jeden punkt do Niemki, stanęłą najlepsza zawodniczka USA - Lindsey Van.


Sobotnie zawody w Oberaudorfie do ostatniej chwili stały pod znakiem zapytania, a to za sprawą pogody, która mocno pokrzyżowała plany organizatorom. Jeszcze w piątek, po intensywnych opadach deszczu skocznia nie była gotowa do przeprowadzenia konkursu.

Ostatecznie zdołano doprowadzić obiekt do stanu używalności, jednak także i w czasie zawodów nie obyło się bez zgrzytów. Reprezentantce Niemiec w pierwszej serii zmierzono o 12 metrów krótszy skok, aniżeli faktycznie oddała, a na liście startowej finałowej serii pominięto Brennę Ellis z USA.

Do poważnego niedopatrzenia doszło także w drugiej serii zawodów, kiedy to Włoszka, skacząca przed Ellis zaliczyła upadek i leżała na zeskoku, a Amerykance zapaliło się zielone światło, oznaczające iż ma 10 sekund na oddanie skoku. Brenna skoczyła więc i na całe szczęście zdołała wyminąc leżącą na zeskoku zawodniczkę.

Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, jednak poziom obsługi zawodów kobiet nadal jest daleki od tego, jaki możemy oglądać chociażby w Pucharze Kontynentalnym mężczyzn.

Sagen w tej chwili wydaje się być o klasę lepsza od wszystkich rywalek, w tym Austriaczki - Danieli Iraschko (dziś szóstej), a także drugiej w klasyfikacji generalnej - Lindsey Van.

Nic więc dziwnego, że Amerykanka - Van - spędzi najbliższe dwa tygodnie razem z Anette Sagen, trenując w jej klubie w Trondheim. Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego Pań 8 lutego, w niemieckim Schoenwaldzie.


WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Ladies CoC »

Tadeusz Mieczyński, źródło: Skijumping Central
oglądalność: (4513) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Ładna.Jedna i druga.

 • anonim

  Ładna

 • anonim
  Hubi

  Hubi tak Ci sie ona podoba??? Normalnie ;);) hehe

 • anonim
  Jest piękna:D

  jest cudoooowna

 • anonim
  przekręty Hofera i Tepesa

  to mały pikuś w porównaniu z tymi zawodami :D

 • anonim
  Sagen i inne ...!

  Dobrze że to właśnie wygrywa Anette Sagen bo ją lubie i jest nawet ładna natomiast nie lubię Danieli Iraschko bo wydaje mi się że od kiedy skoczyła na mamucie w Kulm powyżej 200 m w 2003 r. to teraz za bardzo ćwaniaczy. Bardzo fajna też jest Monika Pogladic i jej też kibicuję.

 • realista początkujący
  lista startowa

  ilu zawodników będzie startowało w PŚ w Zakopanem???

 • anonim

  Ale maja ofsidy taka wpadka ale do słownie wszystkich przeskoczyła!!!

 • anonim
  jest dobra

  jest dobra

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).