EYOF 2023: Prevc nokautuje rywalki, Bełtowska dziesiąta

 • 2023-01-23 10:23

Nika Prevc wywalczyła złoty medal w konkursie indywidualnym dziewcząt na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2023 na normalnej skoczni w Planicy (HS102). Reprezentantka Słowenii zwyciężyła dzięki próbom na odległość 91,5 m oraz 95,5 m. Srebro zdobyła Szwajcarka Sina Arnet, a brąz Czeszka Anezka Indrackova. Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska zajęła dziesiąte miejsce.

W pierwszej serii najdalej poszybowała Nika Prevc. Faworytka konkursu uzyskała wynik 91,5 metra i na półmetku zawodów prowadziła z przewagą 2,8 punktu nad Siną Arnet (89,5 m) oraz 11,1 pkt. nad Anezką Indrackovą (90,5 m). Czwarte miejsce zajmowała Taja Bodlaj (87 m), piąta była Lilou Zepchi (86 m), a szósta Tinkara Komar (85 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Katarina Pirnovar (87 m), Joanna Eberle (83 m) i Tamara Mesikova (83 m). Dziesiąta była Pola Bełtowska (81,5 m), a jedenasta Natalia Słowik (81 m).

Sara Tajner uzyskała odległość 65,5 metra i plasowała się na osiemnastym miejscu. Dwudzieste pierwsze miejsce zajmowała Zuzanna Rapacz (61 m).

W finale Nika Prevc przypieczętowała zwycięstwo skokiem na odległość 95,5 metra. Reprezentantka Słowenii triumfowała z przewagą 23,3 punktu nad srebrną medalistką, Siną Arnet (88,5 m). Brąz wywalczyła Anezka Indrackova (88 m), która o jeden punkt wyprzedziła Lilou Zepchi (90 m). Piąta była Taja Bodlaj (88 m), zaś szósta Tinkara Komar (90 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Katarina Pirnovar (88,5 m), przed ósmą Joanną Eberle (84,5 m) i dziewiątą Tamarą Mesikovą (77,5 m). Dziesiąte miejsce zajęła najlepsza z Polek, Pola Bełtowska (76 m), a tuż za nią sklasyfikowana została Natalia Słowik (74,5 m).

Sara Tajner w drugiej serii uzyskała 67,5 metra i zajęła osiemnastą lokatę. Na dwudziestym pierwszym miejscu sklasyfikowana została Zuzanna Rapacz (63 m).

Zawody dziewcząt przeprowadzono w całości z 17. belki startowej.

Dla Niki Prevc to drugie z rzędu zwycięstwo na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. W ubiegłym roku Słowenka sięgnęła po złoty medal na normalnej skoczni w Lahti.

W poniedziałek rozegrany zostanie jeszcze konkurs indywidualny chłopców. Początek o 12:30. Seria próbna została odwołana.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6224) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Rawianek

  24.01
  10.00 - HS-102
  14.00 - 6/4 km

 • Rawianek stały bywalec

  Wie ktoś kiedy kombinacja norweska kobiet? Bo Pola i Natalia startują.

 • Arturion profesor
  @Arturion

  Choć ktoś w innym wątku napisał, że co dwa lata. I słusznie, bo w zeszłym roku była za odwołana poprzednią. No i nie jest teraz druga, tylko "druga rok po roku".

 • Arturion profesor
  @KamilG2

  Chyba tak ma być. Teraz jest druga.

 • Fan_Gruszki weteran

  Największy sukces dla Czech w tym sezonie.

 • KamilG2 bywalec

  Ta impreza jest rozgrywana co roku?

 • Oreo weteran

  Staszel DSQ w EYOF.. Co za cringe XD

 • Oreo weteran

  ale głupi jest ten stream, komentator co chwilę zmienia język xd wtf

 • Oreo weteran

  /Sara bierze przykład z ojca? :P

 • kwak11234@wp.pl weteran

  Sara Tajner to juz jest upokorzenie

 • Rawianek stały bywalec

  Jest szansa na dwie polki w pierwszej dziesiątce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl