Wieści z zasypanego Zakopanego

 • 2005-01-27 01:02
Stolica Tatr już jutro powita uczestników weekendowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Tymczasem pogoda nie ułatwia życia organizatorom. Od środy rana nieprzerwanie intensywnie pada śnieg, co przy sporym mrozie (-8 stopni) sprawia, iż nadążenie z odśnieżaniem skoczni, podobnie jak i ulic miasta, jest niemal niemożliwe. Tymczasem kolejne zmiany nastąpiły na liście uczestników konkursów w Zakopanem...

Zamiast słabo spisującego się ostatnio Mortena Solema, do Zakopanego przyjedzie, mający za sobą bardzo dobre występy w Pucharze Kontynentalnym - Anders Bardal. Do kadry Szwajcarii dołączy natomiast stosunkowo nowa twarz w Pucharze Świata - Landert Guido.

Obok wcześniej zapowiedzianego Maksima Anisimova, w ten weekend zobaczymy w akcji także innego reprezentanta Białorusi - Petra Chaadaeva.

Już dziś do Polski przyjechać mieli Szwajcarzy, ale ostatecznie ekipa Simona Ammanna w zakopiańskim hotelu COS zamelduje się dopiero w czwartek, podobnie jak i pozostałe drużyny. Najwcześniej w Zakopanem powinni zjawić się Finowie, których organizatorzy spodziewają się około godziny 14-tej, a najpóźniej zjawią się Norwegowie (po 20-tej).

Intesywne opady śniegu oraz obchody 60-lecia oswobodzenia KL Auschwitz i miasta Oświęcim powodują, iż przejazd z Krakowa do Zakopanego jest nie lada wyzwaniem, co może skutkować poważnymi opóźnieniami przyjazdu poszczególych drużyn.

A oto składy poszczególnych drużyn:

Austria: Thomas Morgenstern, Martin Hoellwarth, Andreas Widhoelzl, Wolfganag Loitzl, Andreas Kofler, Andreas Goldberger, Martin Koch oraz Balthasar Schneider.
Finlandia:Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Jussi Hautamaeki, Risto Jussilainen, Akseli Kokkonen, Veli-Matti Lindstroem oraz Kimmo Yliriesto.
Białoruś: Maksim Anisimov, Petr Chaadaev
Czechy: Jakub Janda, Jan Matura, Jan Mazoch, Antonin Hajek
Francja: Nicolas Dessum
Niemcy: Michael Uhrmann, Georg Spaeth,Stephan Hocke, Maximilian Mechler, Joerg Ritzerfeld, Michale Neumayer, Ferdinand Bader.
Norwegia: Roar Ljoekelsoey, Sigurd Pettersen, Bjoern-Einar Romoeren, Lars Bystoel, Tommy Ingebrigtsen, Daniel Forfang, Hening Stensrud, Anders Bardal.
Polska: Adam Małysz, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Krystian Długopolski, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda, Kamil Stoch, Wojciech Tajner, Rafał Śliż
Rosja: Dmitri Ipatov
Słowenia: Primoż Peterka, Peter Zonta, Jernej Damjan, Jure Bogataj, Rok Benkovic
Szwajcaria: Andreas Kuettel, Simon Ammann, Marco Steinauer, Landert Guido
Słowacja: Martin Mesik

Dla spóźnialskich mamy dobre informacje, można jeszcze nabyć kilka biletów na sobotni i niedzielny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem! Wszystkich zainteresowanych kupnem ostatnich wejściówek prosimy o kontakt pod niżej wskazany adres:

Schronisko górskie ZHP "Głodówka"
Polana Głodówka, 34-530 Bukowina Tatrzańska
tel: 509 283 527 lub (018) 207-71-88

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7863) komentarze: (52)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  spadać

 • anonim
  kpolimsklshckjdfsnvbjk kljn lhmj,kkj,l/;l

  vljvxb klmc vlkdobrze??

 • anonim
  Bilety na NIEDZIELE

  Schronisko Gorskie Glodowka, Bukowina Tatrzanska lub Osrodek MSWiA Dafne, Zakopane ul. Jagiellonska 30 / tel. 509 283 527 lub 018 207 71 88

 • Pirania początkujący
  Dzisiaj napewno nasi pkażą !

  Liczmy na naszych uzdolnionych chłopaków z Polski . Napewno pokarzą się z jak najlepszej strony !!!!!!! TRZYMAJMY KCIUKI !

 • anonim
  Malysz

  Witam was wszystkich fanow Malysza!!! Malysz powinien skakac w czarnym kombinezonie to mu wiecej szczescia przynosil a nie tam jakies inne kolorowe wynalaski!!! Pozdrawiem wszystkich.

 • anonim
  kacper

  Śtraśnie sie pogniewołem,oj śtraśnie.

 • Olga początkujący

  yyy...czy ja niedowidzę, czy Maddina nie ma??

 • anonim
  ADAAAAŚŚŚŚŚ

  AAAADAAAAŚŚŚŚŚ JESTEŚ NAJLEPSZY ZAWSZE I WSZĘDZIE NISKO Z TOBĄ BĘDZIE WIERZE ŻE BĘDZIESZ WALCZYŁ O JAK NAJLEPSZE PODIUM !!! A NA CO CIĘ STAĆ W TYM SEZONIE ZOBACZYMY !! WIERNY KIBIC ! MIZUUUU

 • anonim

  www.gornikwesola.pl z naszymi skoczkami

 • anonim

  ja jade z krakowa do zakopca :D
  krakow z adasiem

 • anonim
  Ustaw sobie zegar chłopie

  Autor artykułu -Pan Mieczyński twierdzi że w Zakopanym jest 00:02, a ja ten artykuł przeczytałem, i twierdzę, że zegarek ma lipnej marki:))))

 • anonim

  malysz jest najlepszy!!!!!!!!

 • anonim
  temat

  Klimek Murańka podobno dostaje 13tysięcy złotych na miesiąc od swojego sponsora ponieważ ten nic nie wie o skokach i dał mu kosmiczne stypendium

 • olek_solec początkujący

  51-58
  Kokkonen
  Chadaev
  Anisimov
  Hajek
  Dessum
  Bader
  Mesik
  Guido
  :)
  A tak realnie to obok Małysza w konkursie będą Mateja, Rutkowski, Stoch i Śliż na 99%

 • jarma początkujący
  Czech!!!

  Jááákub Jááánda!!! (Aáádam Máálysz!!!) 1. a 2. Jinak to nejde věřte mi :-)

 • kacper początkujący
  @Walduś

  Kolego lecz się . To ty jesteś ołowiany ,nie gniewaj się ale ty jesteś chory na głowe.

 • anonim
  Psycholog zbyt pozno?

  Kamil Wódka niespełna 27 letni psycholog powiedział:
  "Powiem szczerze, że do kadry dołączyłem zbyt późno. Zaczynał się już sezon, a główną pracę trzeba wykonać w okresie przygotowawczym. Razem z trenerami ustaliliśmy, że efektów mojej pracy spodziewamy się raczej w przyszłym sezonie, chociaż jeszcze w tym pewne rzeczy także powinny się sprawdzić"
  Podal PAP

 • anonim
  @Walduś

  W czym sie pomyliles. W olowianym Rutku?

 • anonim
  Incza

  to ja,tylko się pomyliłem

 • anonim

  To masz fajowo .Wypoczywaj.Uważaj tylko na lawiny i brzydkie dziewczyny.I nie myśl o mnie źle.PS.Pozdrów ode mnie Nieznanego i ołowianego Rutka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).