Adam Małysz nie do końca zadowolony

 • 2005-01-28 23:50

Pomimo najdłuższego oddanego skoku w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu (133,5 metra) Adam Małysz nie był dziś do końca zadowolony ze swojego występu na Wielkiej Krokwi. Robert Mateja, który zajął w rundzie kwalifikacyjnej 10.miejsce, chce jutro podczas zawodów oddać podobne, równie dobre skoki.

- Dzisiaj oddałem trzy dobre skoki, chociaż bez rewelacji. W kwalifikacjach wybiłem się za późno. Spadły mi nogi. Ale to oznacza, że może być tylko lepiej. To znaczy, że mam jeszcze rezerwę- stwierdził najlepszy polski skoczek.

Po dwóch dobrych skokach treningowych Adam Małysz chciał nawet zrezygnować z występu w kwalifikacjach. W końcu jednak wziął w nich udział, i jak podkreślił, zrobił to przede wszystkim ze względu na kibiców: - Kiedy zobaczyłem, ile tysięcy ludzi przyszło i jaką wspaniałą atmosferę zrobili, nie mogłem odmówić. Tylu kibiców na kwalifikacjach - to zdarza się tylko w Polsce. Chciałem dla nich skoczyć jak najlepiej.

Robert Mateja ma nadzieję, że jutro uda mu się oddać podobne skoki do tego dzisiejszego z kwalifikacji: - Chciałbym, żeby tak samo poszło w konkursach, a nawet jeszcze lepiej. Ale ciężko powiedzieć,, jak będzie. Wiele zależy od jury, jak ustawi rozbieg. Bo z takim rozbiegiem jak tu, w Zakopanem, nigdy nic nie wiadomo - człowiek może polecieć 110 m albo 130 m. Poza tym ciągle czuję, że brakuje mi tego miesiąca, który straciłem na początku sezonu z powodu kontuzji. Wciąż brakuje mi siły, choć czuję się trochę lepiej niż w kilku poprzednich konkursach. Na pewno bardzo pomaga mi ten niesamowity doping publiczności.

Adam Małysz bardzo ostrożnie wypowiada się na temat swoich szans na wygraną w konkursach na Wielkiej Krokwi: - Wygrane kwalifikacje nic nie znaczą. Nie upajam się tym, że Janne Ahonen skakał parę metrów bliżej, testował nowy sprzęt: narty, buty, kombinezon. Pewnie będzie chciał nas czymś zaskoczyć w konkursach. A czy ja mam coś w zanadrzu? Tak, po dwa bardzo dobre skoki na każdy konkurs- z uśmiechem kończy Małysz.


Marta Wąsowska, źródło: cytaty- Onet,gazeta.pl
oglądalność: (5261) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sylwester początkujący

  Adam wygra!!!! Adam górą!!!!

 • anonim
  Kto wygra

  Adam wygra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I jusz

 • anonim
  Adam

  wygrasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • trusiek początkujący

  Bo chyba nie ustał.

 • anonim
  Komentarz wp.pl

  Adam Małysz skoczył 129.5 metra i zajmuje drugie miejsce po pierwszej serii sobotniego konkursu w Zakopanem. Polaka wyprzedza tylko Norweg Roar Ljoekelsoey. Do finałowej grupy zakwalifikował się też Robert Mateja, któremu skok na 155.5 metra dał 23. miejsce.
  (Mateja mimo tak dalekiego skoku zajął dopiero 23 miejsce)?

 • anonim

  1.nieznany,2.incza3.inny oszołom

 • anonim

  Jakaś gnida się pode mnie potrzywa.Nie zmieniam zdania o PbRutku.To wielki przereklamowany dziadyga.Zamiast dobrze skakać,żeby pomóc rodzicom woli pić browar.Dzisiaj znowu spadnie z buli.

 • anonim
  ahonen wygra

  1.Ahonen 2.Małysz 3.Hoellewart

 • anonim
  Not In Our Home Janne

  Not In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home JanneNot In Our Home Janne

 • anonim
  Przepraszam

  Przepraszam Rutkowskiego za to co dotąd na niego mówiłem.

 • anonim
  transparent polskich kibicow

  "Not In Our Home Janne"- mysle ze Janne tylko tak mowi ze jest ok,swietna atmosfera itd, pewnie sie jednak obawia gwizdow itp., boje sie o reakcje pol kibicow gdyby np wygral (choc mysle ze nie wygra)

 • trusiek początkujący

  "W kwalifikacjach wybiłem się za późno. Spadły mi nogi" Może powiecie, że się czepiam, ale Małysz tak nie powiedział. Powiedział "Ten skok był napewno troche spóźniony, poczułem jak po wyjściu nogi mi opadły". Niby to samo ale jednak zmienia troche sens.

 • anonim

  Kto jest silny, pokażą zawody


  - twierdzi Adam Małysz

  W serii kwalifikacyjnej Adam Małysz skoczył najdalej, pokonał swego wielkiego rywala Fina Janne Ahonena o 5 metrów. Nic więc dziwnego, że po zawodach Małysz był rozluźniony, uśmiechnięty, ale i samokrytyczny:

  - W kwalifikacjach oddałem niezły skok, choć wydaje mi się, że trochę spóźniłem wybicie...

  - Zatem skok mógł być jeszcze dłuższy...

  - Skoczyłem, ile skoczyłem i nie ma co gdybać.

  - W kwalifikacjach pokonał Pan wyraźnie rywali?

  - Nie przywiązuję aż tak dużej wagi do kwalifikacji. W treningach także w kwalifikacji zawodnicy często eksperymentują, np. Janne Ahonen w każdej serii zmieniał kombinezon, testował coraz to inny strój. Jaka jest siła każdego zawodnika, to okaże się w sobotę i w niedzielę podczas konkursów.

  - Pan wydaje się coraz mocniejszy?

  - Forma idzie w górę, choć nie jest jeszcze optymalna. Popełniam jeszcze błędy.

  - Dzisiaj zapowiadają się znowu tłumy kibiców pod Wielką Krokwią...

  - To mnie tylko cieszy. Polscy kibice są wspaniali, najlepsi na świecie, dla takich fanów chce się skakać i stawać na podium. Zawsze mówię, że najpiękniejsze konkursy na świecie są w Zakopanem. I mam nadzieję, że taka opinia pozostanie po sobotnio-niedzielnych zawodach.

 • anonim

  Patrząc na minę Fina Janne Ahonena, można by sądzić, że lider Pucharu Świata jest przerażony wrzawą pod skocznią i dopingiem dla Adama Małysza.

  Fin jak zwykle niewiele mówi i jak zwykle patrzy nieco błędnym wzrokiem na tłumy kibiców ubranych w biało-czerwone barwy. Co nie znaczy, że się boi. Wprost przeciwnie!

  - Atmosfera w Zakopanem jest znakomita - powiedział Janne Ahonen po kwalifikacjach, jak zwykle się nie uśmiechając. - Tłumy kibiców powodują, że mam dodatkową motywację. Lubię tę skocznię, nie mam problemów z wybiciem. Z powodu kontuzji miałem przerwę. By wrócić do formy z początku sezonu, potrzebuję oddać jak najwięcej skoków. Z każdym startem czuję się mocniejszy. Jestem skoncentrowany i zamierzam walczyć w Zakopanem o zwycięstwo.

  Fin starał się dopracować wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Podobno jego ekipa zamówiła specjalną partię owocowych jogurtów, a podczas treningów Ahonen testował kilka kombinezonó

 • anonim
  nie martw sie adaś

  nie martw się adaś-Będzie dobrze, jesteśmy z tobą.
  Shmitt ma urodziny i życzę mu powrotu do formy

 • anonim

  Adam to jedna wielka, wspaniała filozofia skakania. Pozostali są tylko ludźmi.

 • anonim
  vir

  PbRutek.Tak,tak poprawi sięPuści bąka na progu i poleci.

 • anonim

  Racja nieznany,Schmitt ma dzisiaj urodziny.Wszystkiego Najlepszego Martin!

 • Stefan początkujący
  Kto z polaków dzisiaj skacze?

  Kto z polaków dzisiaj skacze?

 • anonim
  skoki

  Nie startują 10 Ito,12 Kasai,16 Herr,20 Moellinger,25 Vassilliev,27 Kiuru,33 Miyahira,35 Liegl39 higashi,42 schmitt.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).