Koniec sezonu dla Dawida Kubackiego

 • 2023-03-20 15:27

Dawid Kubacki nie wystartuje w finałowych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich 2022/2023 w Lahti i Planicy. Powodem są poważne problemy zdrowotne jego żony, Marty. Zawodnik poinformował w poniedziałek o swojej decyzji.

W niedzielne popołudnie świat skoków narciarskich zaskoczyła informacja o nagłej rezygnacji Dawida Kubackiego z zawodów Raw Air w Vikersund. Absencję wicelidera Pucharu Świata wyjaśniono powodami osobistymi. W poniedziałek reprezentant Polski poinformował, że jego rezygnacja wynikała z nagłego pogorszenia się stanu zdrowia jego żony, Marty.

"Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła", napisał mistrz świata z Seefeld za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze", wyjaśnia Kubacki.

"Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze", poinformował trener reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler, cytowany przez Polski Związek Narciarski.

Redakcja Skijumping.pl życzy Marcie Kubackiej jak najszybszego powrotu do zdrowia!


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (73567) komentarze: (139)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibicsportu profesor
  @PawelK95

  Właśnie może być na odwrót.Sszczególnie w przypadku Kamila Stocha, że będzie myślami z rodziną Kubackich, a wtedy Kamil nie będzie kombinował w skokach i będzie skakał bardzo dobrze.
  On umie skakać świetnie, ale pod warunkiem, że nie kombinuje, bo właśnie go głowa blokuje cały czas. Dlatego ten sezon jest jaki jest.

  W każdym razie to są profesjonaliści i będą umieli się przygotować na zawody , bez żadnego odpuszczania.

 • Vow_Me_Ibrzu doświadczony

  Podejrzewam, że Kamil ma bardzo ciężkie myśli. Z jednej strony na pewno ze zdwojoną siłą wróciło zastanawianie się, czy nie rzucić już tego w diabły i nie zająć się rodziną. Z drugiej, skoro nie wiadomo, czy dla Dawida to nie jest definitywny koniec skakania, odpowiedzialność za kadrę, wobec sztabu oraz kolegów, i konieczność ciągnięcia tego wózka jeszcze trochę.

  Ale w generalne odpuszczanie przez kadrę końcówki sezonu i jego sens nie wierzę.

 • PawelK95 doświadczony
  @Cinu

  To nie chodzi o sam moment skoku tylko o całe przygotowanie mentalne do zawodów, a wszystko to ma wpływ na skok. Wiele było przypadków, że jak zawodnik nie ma wolnej głowy to nie skacze na maxa możliwości. Chodzi mi, że fizycznie będą skakać na 100%, ale mentalnie może być problem. Nie będą klepać buli nasi, ale tych kilku % może brakować po prostu.

 • Cinu profesor
  @PawelK95

  Oczywiście, że będą skakać na 100%. Nikt podczas skoku nie będzie myślał o Marcie, oni już dawno nauczyli się być odcięci na te przynajmniej kilkanaście sekund. To nie gorączka 38 stopni, że nie będą skakać na 100% z racji braku energii.

 • PawelK95 doświadczony

  Nasi normalnie wystartują, ale póki nie będzie jakiegoś info o poprawie stanu zdrowia to nie wierzę, żeby byli w stanie skakać na swoje 100%, a tylko to daje szanse na dobre pozycje.

 • papaja początkujący
  @Cinu

  Edit: może własnie takie wsparcie, przez wycofanie, jest najlepsze?

  Ja bym nie potrafił być w centrum wydarzeń, a jednak obok.
  To który punkt wybierasz, proszę?
  Mamy środę wieczór i dalej składu nie widać...

 • Cinu profesor
  @Zart

  Żarcie, żartujesz z tym odpuszczeniem sezonu? Dawid wiadomo, musi być przy żonie ale reszcie co niby da opuszczanie zawodów bo nie za bardzo rozumiem? Co to da Marcie? Poza tym nikt im nie każe balować w Planicy, można się wyluzować w stonowany sposób. Pamiętaj też, że Marta żyje i Dawid pewnie też nie chciałby jakiejś grobowej aury wokół kadry jakby już stało się najgorsze.

 • Arturion profesor
  @Marvin

  Na pewno się zepną na maksa, ale co wywalczą, zobaczymy.

 • Marvin początkujący
  @Arturion

  Też tak uważam, nie sądzę aby Dawid chciał żeby nasi odpuścili te ostatnie konkursy. Poza tym gdyby Kamil z Piotrem dobrymi skokami odebrali trochę punktów Kraftowi czy Laniskowi i Dawid skończyłby sezon w top PŚ byłoby to epickie zakończenie tego sezonu. Wiem, że w kontekście tego co się dzieje z żoną Dawida nie jest to najważniejsze ale byłby to wspaniały hołd dla kolegi, który na miejsce w najlepszej 'trójce' bez dwóch zdań zasłużył. Tylko czy któryś z naszych będzie w stanie pokonać Laniska choćby w jednym konkursie (Kraft traci do Dawida zbyt mało aby mieć taką nadzieję).

 • Arturion profesor
  @Zart

  Jak to mówią: przedstawienie musi trwać. Nasi najlepiej pomogą Dawidowi dobrze skacząc.

 • Zart początkujący

  Wierzę w lekarzy, nie gusła. Dadzą radę, spokojnie. PŚ się ma odbywać, to oczywiste, ale jaki skład byście chcieli Polski:

  A) najlepszy;
  B) rezerwowy, typu Juroszki i Koty;
  C) odpuszczamy zupełnie ten weekend;
  D) Planicę też, bo tam jest piknik, a nie wypada świętować teraz, póki nie wiadomo, co z Martą.

 • Arsendis doświadczony
  @Bartt

  Stefan mówił to w niedzielę jak nie było jeszcze wiadomo o co chodzi

 • Skokownik weteran
  @Arturion

  Wtedy go jeszcze nie było.

 • Arturion profesor
  @Skokownik

  Na ten temat jest artykuł obok.

 • Ergo bywalec

  Cóż, w takich momentach nie pozostaje nic innego jak życzyć powrotu do zdrowia pani Marcie, a także wewnętrznej siły, która będzie potrzebna całej rodzinie.
  Również Wam, Wariaty ze skijumping, życzę wszystkiego dobrego, wiele osób przechodzi ciężkie momenty w życiu i mam nadzieję, że jakkolwiek wyniszczające by nie były wasze trudy i znoje - poradzicie sobie z nimi.

 • uzytkownik_924739272 początkujący
  @Bartt

  Przypuszczam, że sam Dawid nie życzyłby sobie takiego "honorowego zachowania". Dla prawdziwego sportowca wartość mają sukcesy zdobyte w walce, a nie przy zielonym stoliku.

 • Skokownik weteran
  @Janekx1

  To bardzo przykra wiadomość. Gorisek po prostu pasjonował się skokami w Planicy oraz miał ogromne zasługi dla rozwoju tego miejsca na mapie skoków. O czym nie wszyscy wiedzą, zaprojektował też olimpijskie obiekty w Sarajewie. Pamiętam, jak podczas skoków w Planicy był z nim wywiad - mimo tego, że był już po osiemdziesiątce, wciąż płonął z niego ogień pasji oraz wspominał wizyty w Słowenii takich skoczków jak np. Stanisław Marusarz. Miał 89 lat, we wrześniu skończył by 90.

 • Janekx1 stały bywalec
  @kamilgadomski91@interia.pl

  Olimpijczyk z Cortina d'Ampezzo z 1956 roku, również warto dodać.

 • Janekx1 stały bywalec

  Nie żyje twórca Letalnicy Janez Gorisek (*)
  https://sport.tvp.pl/68618989/skoki-narciarskie-nie-zyje-janez-gorisek-wspoltworca-slynnej-skoczni-letalnica-w-planicy

 • Vow_Me_Ibrzu doświadczony

  Też tak to odebrałem, Stefan wyrażał nadzieję, że Dawid jednak wróci. Rywalizacja oczywiście zostanie zakończona, nikt nie może oczekiwać od Stefana i Anzego czegoś innego niż skakanie na miarę możliwości. Jestem przekonany, że wykonają jeszcze jakieś podnoszące na duchu gesty wobec Dawida, i tak będzie zgodnie z RiGCzem. A samego Dawida reprezentować będą koledzy z drużyny.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl