AC Pań w Libercu: A. Indrackova wygrywa, Bełtowska trzecia!

• 2023-09-10 12:48

Anezka Indrackova wygrała niedzielny konkurs cyklu Alpen Cup pań rozegrany na skoczni Jested (HS100) w Libercu. Reprezentantka gospodarzy oddała skoki na odległość 90 m oraz 98,5 m. Trzecie miejsce zajęła Pola Bełtowska (87 m i 92,5 m).

Anezka IndrackovaAnezka Indrackova

W pierwszej serii najdalej poszybowała Anezka Indrackova. Reprezentantka Czech wylądowała na 90 metrze i na półmetku zmagań prowadziła z przewagą 8,3 punktu nad Polą Bełtowską (87 m). Tuż za Polką plasowała się sobotnia triumfatorka, Tina Erzar (87 m). Czwarta była Maja Kovacic (84 m), piąta Alvine Holz (85 m), a szósta Martina Zanitzer (84 m).

Wiktoria Przybyła z wynikiem 73,5 metra została sklasyfikowana na szesnastej pozycji. Dwudziesta szósta była Olivia Brenkus (67,5 m), natomiast ostatnia - trzydziesta pierwsza - Sara Tajner (59,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 26. belki startowej.

W finale Anezka Indrackova przypieczętowała zwycięstwo skokiem na odległość 98,5 metra. Czeszka pokonała różnicą 9,3 punktu Słowenkę Tinę Erzar (97,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Pola Bełtowska, która w drugiej próbie zaliczyła 92,5 metra. Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały Maja Kovacic (92 m), Martina Zanitzer (96 m) i Alvine Holz (92,5 m).

Wiktoria Przybyła dzięki próbie na 89 metr ukończyła zawody na jedenastej pozycji. Dwudziesta trzecia była Olivia Brenkus (83,5 m), natomiast trzydziesta Sara Tajner (73,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 28. platformy.

W klasyfikacji generalnej cyklu Alpen Cup prowadzi Noelia Vuerich (211 pkt.), a drugie miejsce ex aequo zajmują Anezka Indrackova i Tina Erzar (po 180 pkt.). Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska z dorobkiem 92 punktów jest sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Kolejne zawody zaliczane do cyklu Alpen Cup rozegrane zostaną za dwa tygodnie, 23-24 września w szwajcarskim Kanderstegu (HS106).