LPI Pań w Stams: Pagnier wygrywa konkurs, Sieff cały cykl

 • 2023-09-16 10:25

Francuzka Josephine Pagnier wygrała sobotni konkurs z cyklu Letniego Pucharu Interkontynentalnego w austriackim Stams. Na podium stanęły także Annika Sieff z Włoch i Niemka Pia Lilian Kuebler. Polki nie startowały na Brunnentalschanze (HS115).

Sobotnie zmagania w Tyrolu minęły pod znakiem rywalizacji Anniki Sieff z Josephine Pagnier. Włoszka, która jeszcze minionej zimy z powodzeniem rywalizowała jako kombinatorka norweska, w pierwszej serii poszybowała na 108. metr, co dawało jej czteropunktową przewagę nad Francuzką (105 metrów). W finale Pagnier uzyskała 107,5 metra, co okazało się skutecznym atakiem przy 100-metrowej próbie reprezentantki Italii. W ostatecznym rozrachunku Pagnier okazała się lepsza od Sieff o 10,4 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Pia Lilian Kuebler z Niemiec (99 i 100 metrów). Jej strata do zwyciężczyni wyniosła prawie 30 punktów.

W czołowej "6" uplasowały się także Lara Malsiner z Włoch (100,5 metra oraz 96 metrów), Szwajcarka Sina Arnet (97 i 98 metrów) i kolejna z Niemek - Juliane Seyfarth (96,5 oraz 100 metrów).

Takie rozstrzygnięcia sobotniego konkursu sprawiają, iż Sieff jest już pewna końcowego triumfu w premierowej edycji Letniego Pucharu Interkontynentalnego kobiet. Niespełna 20-letnia zawodniczka przed niedzielnym finałem w Stams ma 80 punktów przewagi nad nieobecną w Austrii Ingvild Synnoeve Midtskogen oraz 100 punktów zapasu nad Larą Malsiner, która teoretycznie nadal ma szanse zostać współzwyciężczynią cyklu. Stanie się tak, jeżeli Lara Malsiner wygra niedzielny konkurs na Brunnentalschanze, a Annika Sieff nie zdobędzie choćby punktu.

Start niedzielnych zawodów kobiet w Stams zaplanowano na 9:15. O 8:30 ruszy seria próbna. Kliknij, aby zobaczyć listę startową.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz klasyfikację generalną Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2023 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2866) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pb88 stały bywalec
  @Arturion

  Już poprawione.

 • pb88 stały bywalec
  @Lataj

  Już poprawiłem.

 • pb88 stały bywalec
  Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2023 (edit, moje niedopatrzenie, zapomniałem policzyć punkty zdobyte przez Niemki, przepraszam)

  1. Norwegia 533
  2. Włochy 483
  3. Polska 227
  4. Słowenia 204
  5. Stany Zjednoczone 182
  6. Niemcy 136
  7. Francja 113
  8. Czechy 72
  9. Szwajcaria 66
  10. Ukraina 54
  11. Austria 29
  12. Słowacja 16
  13. Japonia 9
  14. Chiny 5

 • Bernat__Sola profesor

  Zwycięstwo Pagnier raczej nie jest wielką sensacją, to najlepsza zawodniczka, która tu przyjechała, patrząc po wynikach z poprzedniego sezonu. Po Chervet raczej wiele więcej nie można było się spodziewać.
  Joséphine pozostawiła rywalki daleko w tyle w duecie z Sieff. Annice gratuluję zwycięstwa w całym cyklu, ciekawie by było, gdyby zimą okazała się liderką Włoszek :D. Fakt, że Lara i Jessica (która akurat zaprezentowała się słabo, nie powinna kończyć takich zawodów w 2. dziesiątce) tracą do niej AŻ tyle, jest zaskakujący.
  Kübler bardzo ładnie, pokonała niezłe nazwiska, w tym ze swojego podwórka Seyfarth, i stanęła na podium. Juliane może i jest już daleko od czołówki PŚ, ale wciąż nie jest na tyle słaba, żeby nie być w czubie w II lidze ;). Holz, podobnie jak w AC, najlepszą niemiecką juniorką, ale Böhme była już bliżej niej.
  U Szwajcarek hierarchia taka jak zimą (Arnet > Torazza > Kindlimann), Emely totalnie zawaliła drugi skok.
  Anežka Indráčková niespodziewanie ograła Karolinę, potwierdzając dobrą formę z AC.
  Kompromitacja Erzar, po raz pierwszy w karierze nie zajęła miejsca w top 2 zawodów, w których wystartowała ;). A na poważnie, to widać, że jest wielkim talentem. Reszta Słowenek nienadzwyczajnie, słabo lub bardzo słabo (Repinc Zupančič i Pirnovar - to jednak skoczkinie z nazwiskami już na tyle wyrobionymi, że nie powinny być tak nisko).
  Traaserud nadal w czubie. Midtsundstad jak na swoje nazwisko niezbyt dobrze, no ale prawdopodobnie miała ostatnio jakieś problemy (DNS w niedzielę w Oslo). Reszta ich zaplecza niestety prezentuje taki poziom, jaki prezentuje...
  Mesíková całkiem OK, w AC pewnie byłaby w czołówce.
  Ellmauer - spodziewałem się wyższej lokaty (choć treningi miała jeszcze gorsze). Za to Wadsak nieźle.
  Absolutna debiutantka Chinka Weng z punktami.

 • Bernat__Sola profesor
  @Arturion

  Jak to "ma rację" i za co go przepraszasz? Nie ma znaczenia, że nie było ich przed tym konkursem, bo to miała być klasyfikacja już po tych zawodach... Po prostu zapomniał o Niemkach.

 • Bernat__Sola profesor
  @pb88

  Od tego sezonu już nie jest "nieoficjalna", bo FIS oblicza teraz Puchary Narodów dla niższych lig. Poniżej klasyfikacja PN po Oslo:
  https://medias3.fis-ski.com/pdf/2024/JP/3201/2024JP3201NCS.pdf

 • Bernat__Sola profesor
  @Farek

  Nie no, to już czepianie się na siłę. Sieff była w poprzednim sezonie 2. najlepszą skoczkinią wśród kombinatorek, a mimo iż jest lato, w cyklu bierze jednak udział całkiem sporo zawodniczek z punktami PŚ poprzedniego sezonu. Ilościowo może rzeczywiście nie ma szału, oby zimą było lepiej.

 • Arturion profesor
  @Arturion

  @Lataj
  On ma rację. Przed tym konkursem Niemek na tym poziomie nie było... :-(
  Teraz są na 6. miejscu.
  @pb88 - przepraszam.

 • Arturion profesor
  @pb88

  Weź popraw i znów wstaw.

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Na zachód od nas? :-)
  Fakt, nie ma w zestawieniu.

 • Lataj profesor
  @pb88

  Gdzie Niemcy?

 • Arturion profesor
  @pb88

  Dziwi zwłaszcza Austria. Nie ma kto tam skakać, czy co?

 • pb88 stały bywalec
  Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2023

  1. Norwegia 533
  2. Włochy 483
  3. Polska 227
  4. Słowenia 204
  5. Stany Zjednoczone 182
  6. Francja 113
  7. Czechy 72
  8. Szwajcaria 66
  9. Ukraina 54
  10. Austria 29
  11. Słowacja 16
  12. Japonia 9
  13. Chiny 5

 • Farek doświadczony

  O jakości i poziomie tego cyklu chyba najlepiej świadczy osoba triumfatorki: 19-letnia Włoszka do niedawna będąca kombinatorką. Może w zimie będzie to wyglądać lepiej, ale póki co scalenie PK i FC zbytnio nie poprawiło sytuacji niższych lig w kobiecych skokach

 • sheef weteran
  Statystyki konkursu

  1 zwycięstwo Pagnier (1 podium w karierze),
  3 podium w karierze An. Sieff,
  1 podium w karierze Kuebler.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl