Trener Niemek rezygnuje z posady!

 • 2023-11-15 14:20

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował, że Maximilian Mechler zrezygnował z funkcji głównego trenera kobiecej reprezentacji skoczkiń tuż przed sezonem zimowym 2023/24. Jego obowiązki przejął Thomas Juffinger.

Niespełna 40-letni Maximilian Mechler, który zakończył karierę skoczka narciarskiego w 2014 roku, dowodził żeńską reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów od kwietnia 2021 roku, kiedy zastąpił ustępującego Andreasa Bauera. Teraz – u progu Pucharu Świata 2023/24 – pożegnał się z prowadzonymi przez siebie skoczkiniami.

– Praca z tym zespołem sprawiła mi wiele radości, jednak w ciągu kilku ostatnich tygodni zdałem sobie sprawę, że nie docieram już do zespołu w sposób, który jest niezbędny do osiągania sukcesów. Choć żałuję, jestem głęboko przekonany, że to właściwy krok – czytamy stanowisko Mechlera w środowym komunikacie prasowym.

Do sprawy odniósł się Horst Huettel, dyrektor sportowy reprezentacji niemieckich skoczków.

– Przez ostatnie trzy lata wspólnie mogliśmy świętować wiele wspaniałych sukcesów, jak cztery medale światowego czempionatu w Planicy. Podstawą tych osiągnięć była niezwykle zaangażowana i profesjonalna postawa Maximiliana Mechlera. Żałuję jego decyzji, ale też szanuję. Maximilian w przyszłości będzie wspierał krajowe grupy juniorskie, dzięki czemu zachowany cenioną postać w systemie – przekazał działacz.

Zimą rolę tymczasowego trenera Niemek – przez cały sezon – będzie pełnił Thomas Juffinger. 30-latek ostatnio był asystentem Mechlera, a w latach 2010-2015 pokazywał się na arenie międzynarodowej jako skoczek narciarski. Jego największe osiągnięcia to punkty cyklu FIS Cup i dwa występy na uniwersjadzie – w 2013 i 2015 roku.

W sezonie 2023/24 podstawową grupę kobiecej reprezentacji Niemiec tworzą Anna Rupprecht, Selina Freitag, Luisa Goerlich, Pauline Hessler i Katharina Schmid.


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (5135) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Man_of_the_Day stały bywalec
  ...

  "(...) jednak w ciągu kilku ostatnich tygodni zdałem sobie sprawę, że nie docieram już do zespołu w sposób, który jest niezbędny do osiągania sukcesów."

  To nic innego, jak dyplomatyczne stwierdzenie, że zespół jest skonfliktowany z trenerem. Nic nadzwyczajnego.

 • Bernat__Sola profesor
  @maciek0932

  Ale to LGP, nie PŚ. W PŚ oczywiście też się zdarzyło to Willingen w zeszłym roku, ale nie jest to sytuacja regularnie powtarzająca się.
  Zgadzam się z Xanderem, 30 wydaje się być dobrą liczbą, przy 40 to miałbyś już 80% uczestników konkursu z punktami, a na lotach wystarczyłoby przejść Q.
  Cięcie limitów to idiotyzm i oczywiście, że Twoja wersja byłaby od niego lepsza, ale najlepiej było tak, jak do tej pory, ewentualnie można by było nawet jeszcze powiększyć limit maksymalny do 7+1.

 • maciek0932 stały bywalec
  @Xander1

  W niektórych konkursach kobiet w skokach też wystarczy się tylko stawić (patrz LGP w Courchevel z tego roku)

 • Bernat__Sola profesor

  Czegoś nam tutaj nie mówią. Rzeczywiście wydaje się, że musi chodzić o jakieś sprawy osobiste/zdrowotne/rodzinne, bo nie zostawialiby go jako trenera kogokolwiek, gdyby miało miejsce jakieś przestępstwo.
  Współczuję Niemkom, może się to odbić na ich formie tej zimy.

 • Xander1 profesor
  @maciek0932

  A mi obecna punktacja odpowiada i mam nadzieję że nie zmienią tego. 30 to zawsze takie wyróżnienie. A teraz punkty może zdobyć byle kto. W biegach czasem wystarczy stawić się na starcie i już punkty lecą. A później w generalce uwzględnione są Brazylijki, Iranki czy Macedonki, które są na żenująco słabym poziomie i biegają po kilka minut za innymi...

 • maciek0932 stały bywalec
  Punktacja

  https://sport.tvp.pl/74130468/kombinacja-norweska-nowa-punktacja-w-pucharze-swiata-202324
  Teraz już trzy dyscypliny narciarstwa klasycznego mają trzy różne punktacje. Moim zdaniem wprowadzenie takiej punktacji było by lepszym wyjściem na promowanie słabszych nacji niż cięcie limitów. Poza tym, biorąc pod uwagę coraz mniejsze różnice punktowe w konkursach, takie wyrównanie miało by rację bytu.

 • HAZARD weteran
  @Ironiczny3

  Mnie nie śmieszy, piszę to w formie edukacyjnej, bo większość ludzi nie wie jak należy wymawiać proste nazwiska.

 • Ironiczny3 początkujący
  @HAZARD

  Tak jak twoj post, meśla może śmieszyć co najwyżej ludzi z ujemnym IQ...

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Także do @dejw
  W każdym razie to, iż pozostaje jako trener, oznacza, że "obyczajówkę" można wykluczyć.

 • alo profesor

  Kubacki podobno ma jakiś problem z timingiem.
  Źródło : [***]

 • Lataj profesor
  @Kuba_23

  Może chciał się zająć czymś lżejszym... Ale i tak nie ma konkretów poza tym, że Mechlera już od tej zimy nie będzie.

 • Kuba_23 stały bywalec
  @Lataj

  Odszedł trenować młodzieżowców

 • Mucha125 profesor
  @Lataj

  I to przed samym początkiem sezonu. Możliwe że forma Niemek jest zła

 • Lataj profesor
  @Kolos

  Nie wywalili go, bo nie podobały się im letnie wyniki, tylko sam odszedł. Prędzej jemu mogły się nie spodobać miejsca zajmowane przez Niemki w Letnich Grach Podwórkowych. A raczej nie podciągałem pod to nic nieznaczących rezultatów. Zresztą w poprzednich latach nie były dużo lepsze niż teraz.

 • Lataj profesor

  Trener, a swego czasu jeden z najbardziej znanych niemieckich skoczków, nagle rezygnuje z pracy, a jego obowiązki przejmuje naprędce wybrany inny szkoleniowiec. Nic wielkiego, przewijajcie dalej.

  Ale tak na serio, coś głębszego musiało się kryć. Może jakieś trudności w rodzinie lub życiu osobistym. Decyzja dziwna, a do tego druzgocąca, ale należy ją uszanować.

 • Kolos profesor

  Dziwny termin. Nie spodobały się decydentom letnie wyniki Niemek czy jak?

 • dejw profesor
  @HAZARD

  To wtedy znając jego przypadłości, można by to podpiąć pod jakieś stany zdrowotne, czy problemy rodzinne. A tu mamy jakieś dziwaczne fikołki.

 • HAZARD weteran
  @dejw

  Maxi Meśla uchodził za skoczka z bardzo słabą psychiką i nie wytrzymywaniem presji, może tutaj też coś go złamało.

 • dejw profesor

  Tuż przed startem sezonu, takich akcji się nie robi, więc musiało wypłynąć coś grubego, zwłaszcza przy tak całkowicie mętnym i wyglądającej na spisanej na kolanie argumentacji. Najlogiczniejsza wydaje się jakaś obyczajówka.

 • Kuba_23 stały bywalec

  Dziwna decyzja u progu sezonu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl