Maximilian Steiner poważnie kontuzjowany

 • 2023-11-17 11:32

Kolejny ze skoczków narciarskich może przekreślić sportowe cele związane z sezonem 2023/24. Tym razem mowa o Maximilianie Steinerze z Austrii, który doznał urazu kolana.

Informację dotyczącą Maximiliana Steinera w piątkowe przedpołudnie przekazał Austriacki Związek Narciarski. Tamtejsza federacja zakomunikowała, iż 27-latek zerwał więzadło krzyżowe w kolanie podczas czwartkowej sesji treningowej na Bergisel w Innsbrucku. Skoczek z Górnej Austrii, który na co dzień trenuje w drugiej grupie treningowej pod okiem Floriana Liegla, upadł przy próbie wykończenia 137-metrowego lotu.

Austriacy doprecyzowują, iż Steiner doznał zerwania więzadła krzyżowego, uszkodzeń łąkotki oraz więzadeł pobocznych lewego kolana. Jeszcze tego samego dnia skoczek przeszedł operację w jednej z tyrolskich klinik. Rehabilitacja pochłonie okres kilku miesięcy, co tym samym pozbawia go szans na rywalizację w sezonie zimowym.

Steiner w tym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego, dwukrotnie stając na podium. Wcześniej Steiner dwukrotnie punktował w Letnim Grand Prix w Courchevel. Minionej zimy zgromadził 16 punktów w Pucharze Świata, czterokrotnie wskakując do punktowanej "30".


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OESV
oglądalność: (4054) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek88 profesor

  Wydaje się, że to może być koniec kariery. Zanim wróci minie rok, zanim odzyska formę (jeżeli w ogóle odzyska) kolejny rok i będzie miał już prawie 30 lat. A konkurencja w Austrii jest ogromna, może mu być ciężko żeby wrócić.

 • Bernat__Sola profesor

  Cóż, szkoda. Wydawało się, że jego kariera mimo wszystko idzie odrobinę do przodu, a tutaj taka informacja. Wrócić to może i wróci, ale zważywszy na to, że ma 27 lat (a po powrocie będzie miał 28) i jest wyrobnikiem z PK jedynie okazjonalnie startującym w PŚ, to ciężko wyobrazić sobie, by był jeszcze w stanie być konkurencyjny w najlepszej reprezentacji świata po tak poważnym urazie. Koniec tej części życia Steinera wydaje się być blisko.

  @Lataj: Aschenwald jest co prawda o te kilka miesięcy starszy, ale też dużo bardziej utytułowany od Steinera. On, wiedząc jakim dysponuje potencjałem, ma po co wracać. Maxi - nie wydaje mi się, nawet jeśli wróci, to na krótko i bez wielkich sukcesów.
  Skład Austriaków nie został chyba jeszcze oficjalnie ogłoszony, ale zdziwiłbym się, gdyby powołano Hubera. Hayböck po kontuzji musiał zaczynać od PK w Engelbergu.

  @RubenBlanco: No, 1,56 pkt na start, czyli jednak bliżej 2 :P.

 • Raptor202 weteran
  @RubenBlanco

  Straszne, naprawdę, ktoś chce sobie skakać na nartach, niesamowity problem. Może niech najlepiej wszyscy pokończą kariery, dziesięciu skoczków na świecie wystarczy, co? To z pewnością pomoże w rozwoju dyscypliny, prawda?

 • RubenBlanco bywalec

  Totalny plankton. Mając tak wyśmienite warunki do rozwoju, jakie zapewnia austriacki związek, zdobywa średnio nieco ponad 1 pkt. PŚ na start...
  Kiedyś tacy "zawodnicy" kończyli "kariery" w wieku co najwyżej 20 lat.

 • Ironiczny3 początkujący
  @Pavel

  Nie, [***] jak Zniszczoł będzie do 30...

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Nie tak. :-)
  Ale prawie.

 • Lataj profesor
  @Arturion

  To tak jak multi-kulti. Im więcej narodów, tym bardziej kolorowo ;)

 • Janekx1 doświadczony
  @Lataj

  Albo flagę Watykanu :)

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Byłbym. :-)

 • Lataj profesor
  @Janekx1

  To chyba była oczywista oczywistość, że miejsca dla Daniela w składzie na pierwsze konkursy nie będzie. Oby Aigner przejeździł większą część sezonu.

  @Arturion
  Byłbyś zadowolony, jakby Austriak bez miejsca w składzie na PŚ albo taki losowy Murańka mógł wybrać losową flagę, np. St. Kitts i Nevis?

 • Lataj profesor
  @Mucha125

  Właśnie. Przez te limity trudniej będzie wrócić rekonwalescentom.

 • Janekx1 doświadczony
  @Lataj

  Aigner pojedzie jako 6 + Kraft, Fettner, Hayboeck, Tschofenig, Hoerl

 • Arturion profesor
  @Lataj

  On może nie mieć wyboru. FIS? Niech będzie konsekwentny. ;-)

 • Lataj profesor
  @Arturion

  Nie myśl, że będzie chciał czekać 2 lata od kontuzji albo dla niego FIS też zrobi wyjątek.

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Nie jest stary. Może jeszcze wybrać Kosowo. :-)

 • Fan Tkaczenki i Aalto profesor
  @Kuba_23

  I co że wróci?

 • Mucha125 profesor

  Szkoda można już powiedzieć że koniec kariery przy takich limitach... Jeszcze pewnie Włoch zmniejszy do 4 miejsc to już kompletnie szans nie będzie miał ...
  FIS zrobił taką wilczą przysługę skoczkom że muszą przeskakiwać obiekty w trakcie treningów.

 • Avengers123456msciciel stały bywalec

  Za dużo męczących treningów, zdrowie życzę, ktoś trenerom powinien powiedzieć, że zawodnik to nie maszyna tylko człowiek, zawodników traktują jak maszynka do zarabiania pieniędzy, a jak jednego nie będzie, to drugi będzie, prawdziwa rzeczywistość wyjdzie na jaw.

 • Lataj profesor

  Ostatnio Huber też oddał bombę na treningu. Było to w Ga-Pa, a skok gdzieś za oficjalny rekord obiektu, który przy belkowym pertilizmie nadal będzie żałosny (chyba że będzie powtórka z Willingen). Tymczasem Steiner też wyraźnie przeskoczył obiekt z TCS-u. Ciekawe, czy te skoki wynikają z wyższych belek, czy raczej z piekielnej formy ogółu AUT-ów. Tym bardziej podziw wzbudza próba Hubera, bo jeszcze na niedawnych MA był gorszy od Maximiliana. Zresztą Daniel też miał problemy zdrowotne i sezon tym razem prawdopodobnie musi zacząć od PK, by powalczyć o miejsce w składzie Widhoelzla.

 • alo profesor

  Austriacy i tak mają wybór w zawodnikach. Kontuzja jednego jest szansa dla drugiego o podobnym poziomie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl