PŚ Pań w Hinzenbach: Pinkelnig wygrywa sobotni konkurs, Polki bez punktów

 • 2024-02-24 14:23

Eva Pinkelnig zwyciężyła w sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata Pań na Aigner-Schanze (HS90) w Hinzenbach. Reprezentantka Austrii triumfowała dzięki skokom na odległość 88,5 m oraz 92 m. Drugie miejsce zajęła Jacqueline Seifriedsberger, a trzecie Katharina Schmid. Nicole Konderla i Anna Twardosz nie awansowały do serii finałowej.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się austriacki duet. Liderowała Jacqueline Seifriedsberger (88 m) z przewagą pół punktu nad Evą Pinkelnig (88,5 m). Trzecia była Alexandria Loutitt (91 m), czwarta Nika Prevc (87 m), a piąta Josephine Pagnier (88 m), która do liderki traciła tylko 3,5 punktu.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Nika Kriznar (87 m), Katharina Schmid (85,5 m), Selina Freitag (86,5 m) i Anna Rupprecht (84,5 m). Pierwszą dziesiątkę zamykała Yuki Ito (82,5 m).

Nicole Konderla z wynikiem 77,5 metra zakończyła konkurs na trzydziestej piątej pozycji, tuż przed Anną Twardosz (74,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 21. belki startowej. Eva Pinkelnig na życzenie trenera oddawała próbę z 20. platformy.

W finale po zwycięstwo poszybowała Eva Pinkelnig. Obrończyni Kryształowej Kuli wylądowała na 92 metrze i triumfowała z przewagą 2,9 punktu nad liderką na półmetku, Jacqueline Seifriedsberger (87 m z obniżonego rozbiegu). Na najniższym stopniu podium stanęła Katharina Schmid (89 m), która wyprzedziła Nikę Prevc (87,5 m), Alexandrię Loutitt (88 m) i Josephine Pagnier (84,5 m).

Na siódmej pozycji konkurs ukończyła Anna Rupprecht (86,5 m), ósma była Nika Kriznar (82,5 m), dziewiąta Selina Freitag (86 m), natomiast dziesiąta Yuki Ito (85 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 21. platformy. Jacqueline Seifriedsberger oddała swoją próbę z 20. belki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Nika Prevc (999 pkt.) przed Yuki Ito (797 pkt.) i Evą Pinkelnig (771 pkt.). Czterdzieste ósme miejsce zajmuje Anna Twardosz (6 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się Austriaczki (2610 pkt.) przed Słowenkami (2388 pkt.) i Japonkami (1666 pkt.). Polki z dorobkiem 16 punktów są sklasyfikowane na piętnastej pozycji.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Hinzenbach. Początek zawodów o 13:45, zaś na 12:30 wyznaczono rozpoczęcie kwalifikacji.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6659) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kubilaj2 weteran

  Hm - z tej Bełtowskiej w przyszłości coś może być.

 • Deschwinchenkocki bywalec

  No, niby dość szczęśliwe te punkty Anny Twardosz z drugiego konkursu w Willingen, ale lepiej i to docenić, bo najprawdopodobniej jedyny dorobek indywidualny Polek w sezonie.

 • Kolos profesor
  @Vanhalen

  I to właśnie martwi. Polki jak już nie wyniki to chociaż braki miały nadrabiać w technice itd. A tym czasem Polki technicznie wyglądają równie fatalnie za obecnego geniusza trenerskiego jak i podobno beznadziejnych polskich trenerów....

 • sheef profesor
  Statystyki konkursu

  13 zwycięstwo Pinkelnig (38 podium w karierze),
  17 podium w karierze Seifriedsberger,
  51 podium w karierze Schmid (Althaus).

 • Fan_Gruszki profesor
  @Rawianek

  No tak, ona wcześniej nie mogła się przebić do konkursu bo dostawała DSQ.

 • Vanhalen stały bywalec
  Marny konkurs z marnym poziomem

  Czyli z marną belką ustawioną pod dwie austriackie skoczkinie które mają najmocniejsze odbicie. Gdyby Daniela tu skakała to też mogła powalczyć jeszcze o podium. Jury nie ma wstydu, że pozwala na tak żenujące odległości.

  Polki mają jeszcze za duże braki, żeby poradzić sobie z takim najazdem. Tu dużo lepsze i bardziej doświadczone spadają.
  Tak naprawdę nie powinno tu ich być, ich miejscem jest PI. Przede wszystkim powinny pojawić się w Lahti na PI. Wszystkie kadrowiczki poza Sarą.

 • Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak weteran

  Ola po zwycięstwo!!!

 • Janekx1 weteran

  "Finał bez Polek"

  A ktoś się spodziewał innego rozwiązania?

 • Rawianek weteran
  @Fan_Gruszki

  Fajna ciekawostka dla Traaserud to był chyba pierwszy występ w konkursie.

 • Rawianek weteran

  Może jutro będzie lepiej.

 • Fan_Gruszki profesor

  Pierwsze punkty w karierze dla Traaserud i Graesli, pierwsze punkty w sezonie dla Peng.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl