„Liczymy na to, że zakończymy sezon naprawdę dobrymi wynikami” – Thurnbichler przed finałem

 • 2024-03-23 20:22

Sobotni konkurs drużynowy w Planicy zakończył się na pierwszej serii ze względu na warunki wietrzne. Polska, reprezentowana przez Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Aleksandra Zniszczoła, zajęła piąte miejsce.

– To były naprawdę dobre występy Kamila i Olka. Poziom Piotrka był pośrodkutego, co prezentował w czwartek i piątek, ale jego występ był solidny. Dawid walczył jak lew, choć nie był w stanie wykonać swoich lotów efektywnie, ale naprawdę doceniam jego wysiłek – mówił o skokach swoich zawodników Thomas Thurnbichler. 

Austriak przyznał, że choć, jak na tradycję końca sezonu przystało, wezmą udział w corocznej imprezie świata skoków, wciąż skupiają się na niedzielnej rywalizacji. 

– Teraz czeka nas „Team Party” ze wszystkimi zespołami. Chodzi o świętowanie sezonu ze wszystkimi przyjaciółmi, z którymi podróżujemy przez cały rok. Potem pójdziemy spać – dość wcześnie, ponieważ w niedzielę zawody z udziałem czołowej trzydziestki Pucharu Świata – zaznaczył. – Mamy tam czterech zawodników i nadal chcemy walczyć o dobre miejsca. Mamy szanse, zwłaszcza Kamil, Olek i Dawid. Liczymy na to, że zakończymy sezon naprawdę dobrymi wynikami – podkreślił. 

O nadziejach związanych z finałowymi lotami na Letalnicy mówił także Aleksander Zniszczoł. 

– Chciałbym zakończyć ten sezon w pierwszej dziesiątce lotów narciarskich. Jestem w dwudziestce i jest fajnie. Wskoczyłem tam i raczej nikt mnie stamtąd nie wyrzuci, ale też dam z siebie wszystko, żeby ta dziesiątka lotów się udała. Byłoby bardzo fajnie – przyznał, mówiąc o zadowoleniu ze swojej sobotniej dyspozycji.

– To był najlepszy skok w ten weekend – mówił o próbie konkursowej. – Był fajny, tak samo jak ten w serii próbnej. To były dwa udane skoki i jestem z nich zadowolony. Dzisiaj były fajne warunki lotne, wiatr pod narty, co lubię. Dobrze, że udało się przeprowadzić te dwie serie, wliczając próbną.

O zadowoleniu ze swojego występu mówił Kamil Stoch, który nie ukrywał, że dobrze czuje się na Letalnicy.

– Dzisiaj był dobry nastrój. Byłem pozytywnie nakręcony na ten dzień i o to właśnie chodzi, żeby cieszyć się z tego, co jest i nie kombinować za bardzo, a po prostu puścić już lejce i się bawić – przyznał, choć częściową przyczynę w swojej lepszej dyspozycji widział także w ciężkiej pracy do końca sezonu. – Nie da się puścić lejcy, nie mając zakodowanych pewnych dobrych ruchów, ale też powiedziałbym, że to jest takie na wpół. Bo te skoki nie są może idealne, takie, jakbym chciał, ale przy mniejszej kontroli pracują nogi i o to właśnie chodzi. Żeby dać energię z progu, a potem to już jest przyjemność w locie – tłumaczył. 

Trzykrotny mistrz olimpijski przyznał także, że wyczekiwał takich dobrych prób i wciąż ma nadzieję na więcej.

– Czekałem właśnie na taki weekend, na taki dzień, na takie loty. Każdy lot powyżej 220 metrów to jest super sprawa i chciałoby się więcej. Mamy jeszcze niedzielę, także postaram się walczyć do ostatniego lotu – zapowiedział.

Niedzielny, wieńczący sezon, konkurs indywidualny zaplanowany jest na 9:30. Godzinę wcześniej rozegrana zostanie seria próbna.


Kinga Marchela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4404) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ASJ_212 bywalec

  I zakończyli ;)

 • Mucha125 profesor
  @Vow_Me_Ibrzu

  oprócz Kubackiego który najbardziej się buntował

 • Roman223 początkujący

  Musi być duża kara w kontrakcie skoro Małysz zamiast natychmiast rozwiązać umowę z niszczycielem Polskich skoków to bawi się w ściąganie Stoeckla jako dyrektora sportowego. Docelowo obok austriackiego dywersanta

 • Vow_Me_Ibrzu doświadczony

  No i sprawdziło się!

 • ASJ_212 bywalec

  Kubacki niech nie sklepie 180, a reszta odda swoje normalne skoki to będzie dobrze

 • majkiel doświadczony
  @Janeman

  Sukcesem dla Kubackiego będzie miejsce wyższe niż 29-30....

 • EkspertO stały bywalec

  Z takim przytupem, że 51 letni Kasai obił Kubackiego jak jakiegoś juniora. Zakończyć ten sezon i zapomnieć to chyba najlepsze co można zrobić.

 • Arturion profesor

  "Mamy szanse, zwłaszcza Kamil, Olek i Dawid."
  Czyli na Piotrku położył już. Pewnie uznał, że nie da go się wyciągnąć z biesiady. ;-D

 • Tomek88 profesor

  Co mnie jutro ucieszy? Czołowa dziesiątka dla Olka, myślę że to będzie pięknie zakończenie tego dobrego sezonu w jego wykonaniu, druga dziesiątka i radość z lotów u Żyły i Stocha (po cichu liczę, że w ostatnim konkursie sezonu Kamil wskoczy do tej pierwszej dziesiątki). Co do Kubackiego ucieszy mnie jak będzie przekraczał punkt konstrukcyjny.

 • Multilevel_Inverter początkujący
  @ColdOne

  To samo z obuwiem. Dopiero wtedy rywalizacja pomiędzy "wielką 6" była by bardziej zależna od czynników sportowych. Mało tego skoki mogły by być bardziej atrakcyjne ponieważ i egzotyka korzystając z tego samego sprzętu miałaby większe szanse. Nie ucinanie kwot startowych a takie ruchy spowodowałby moim zdaniem rozwój dyscyplinyc i zainteresowania.

 • ColdOne początkujący

  Wszyscy skoczkowie powinny mieć kombinezony o takich samych parametrach materiału z jednej firmy, tylko wtedy możnaby mówić że wszyscy mają takie same szanse w tej dyscyplinie, a tak Austriacy, Niemcy i Słoweńcy zawsze będą o krok przed pozostałymi...

 • znawca_francuskiego weteran
  @Janeman

  Kubacki to może jeszcze stracić miejsce w PŚ na rzecz Insama.

 • Janeman profesor

  Liczę na czterech naszych w trzydziestce ;-)
  A tak poważnie, to mam podobne oczekiwania jak przed piątkowym konkursem - Zniszczoł w pierwszej dziesiątce (najlepiej na 7 wyższym miejscu...) Stoch i/lub Żyła z pewnym miejscem w drugiej dziesiątce i Kubacki...
  No w przypadku Dawida będę zadowolony jęsli sobie polata za pierwszą czerwoną linię - i nawet moze to być zasługa warunków i wysokiej belki, tu i tak sportowo już nic nie wyciśnie więc niech chociaż poczuje te małą radość z lotu. Z resztą w tym ostatnim konkursie głównie o to chodzi, więc niech nasi po prostu skoczą na luzie i cieszą się lotem - a potem zamknijmy już ten sezon.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl