Lake Placid gospodarzem MŚJ 2025

 • 2024-05-08 20:00

Przyszłoroczne mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Gospodarzem imprezy będzie olimpijski kompleks w Lake Placid – w stanie Nowy Jork.

Majowe spotkanie Komisji skoków narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS) w Słowenii przyniosło odpowiedź na istotne pytanie, które dotąd zostawało bez odpowiedzi. Jak możemy dostrzec w dokumentach opublikowanych w środę na oficjalnej stronie FIS – Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2025 zostaną przeprowadzone w Ameryce Północnej, a dokładnie w Stanach Zjednoczonych – w Lake Placid. Amerykanie tym samym po raz trzeci w historii zorganizują światowy czempionat juniorów w narciarstwie klasycznym. W 1986 roku było to omawiane Lake Placid, a w 2017 roku Park City w stanie Utah.

W nadchodzącym sezonie areną zmagań młodych skoczkiń oraz skoczków narciarskich będzie MacKenzie Intervale Ski Jump (HS100). Impreza ma rozpocząć się 10 lutego 2025 roku, a więc dzień po zakończeniu Pucharu Świata w skokach narciarskich, który najbliższej zimy ugości nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. MŚJ 2025 mają potrwać do 16 lutego. Indywidualnych tytułów będą mogli bronić Austriak Stephan Embacher i Słowenka Tina Erzar.

W 2023 roku na 100-metrowym obiekcie w Lake Placid rywalizowano w ramach zimowej uniwersjady. To wtedy Sakutaro Kobayashi z Japonii ustanowił rekord skoczni, który wynosi 100,5 metra. Kobiecy rekord – ustanowiony podczas finału Puchar Kontynentalnego kobiet 2021/22 – to 95,5 metra i należy do Anniki Belshaw z USA.

Przeczytaj także: Kto zorganizuje MŚJ 2025? Polska zrezygnowała z oferty


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (2477) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • StaryEmil stały bywalec
  @Arturion

  Trzeci i czwarty. Belshawa nie będzie.

 • Arturion profesor
  @King

  A może koledzy też? A i drużyna, jak dojrzeje czwarty? :-)
  Ale myślę, że znów wygra Embacher. Mamy jednak prawie rok do tych zawodów.

 • King profesor

  No to co Frantz na swojej ziemi po złoto ;)

 • Arturion profesor

  Amerykanie mogą się poważnie liczyć w walce o medale.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl