Luca Roth kontuzjowany

 • 2024-05-30 00:10

Niefortunnie rozpoczął się wiosenny okres przygotowawczy dla Luki Rotha. 24-letni reprezentant Niemiec podczas treningu w Tyrolu doznał bowiem urazu obojczyka.

– Niestety, przy okazji moich pierwszych letnich skoków w Stams doznałem wielokrotnego złamania obojczyka. Teraz czas na krótką przerwę, a następnie powrót na skocznię. Pragnę bardzo podziękować ratowników oraz lekarzom ze Stams i Innsbrucku – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych zawodnik pochodzący z Badenii-Wirtembergii.

Luca Roth przygotowuje się do sezonu 2024/25 w grupie szkoleniowej Ib, której szkoleniowcem jest Ronny Horschuh. Reprezentant klubu narciarskiego z Meßstetten minionej zimy wystąpił w trzech konkursach rangi Pucharu Świata, jednak ani razu nie wskoczył do punktowanej „30”.

Niemiec znacznie lepiej radził sobie na drugoligowym froncie, gdzie spędził niemal cały sezon 2023/24. Roth rozpoczął minioną edycję Pucharu Kontynentalnego od wiktorii w Lillehammer, a łącznie zgromadził 559 „oczek” w 25 występach.

Roth szczególnie błysnął podczas Letniego Grand Prix 2023, kiedy stanął na najniższym stopniu podium jednoseryjnego konkursu w Szczyrku. W czołowej „10” plasował się także w Courchevel. Na przełomie czerwca i lipca reprezentował swoją ojczyznę podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Na zakopiańskich obiektach zajmował lokaty w trzeciej dziesiątce.


Dominik Formela, źródło: instagram.com/_lucaroth_
oglądalność: (2378) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Avengers123456msciciel

  Ja widzę je na bieżąco. Ale może tylko ja?

 • Avengers123456msciciel doświadczony
  @Arturion

  Pomyliło mi się, to o Islandię mi chodziło, a tak chciałem ci powiedzieć @Arturion, że twoje komentarze później się pojawiają czasami coś ostatnio, a nawet na drugi dzień.

 • Lataj profesor

  To dobrze, że tylko na krótki okres pauzuje. To nie powinno znacząco zakłócić przebiegu przygotowań. Oby wrócił silniejszy.

 • Arturion profesor
  @Avengers123456msciciel

  Zdrowi wszyscy w Kujawskiem? ;-)
  Na "Wyspie Zielonej" Irlandii nie ma wulkanów...

 • Avengers123456msciciel doświadczony

  Dobrze, że Niemcy zaleje i będzie spokój ma spaść 200 litrów wody w ciągu 50 godzin, na Irlandii znowu wulkan.

 • znawca_francuskiego weteran

  Dobrze że nic poważniejszego. Już myślałem że będzie pauzował cały sezon tak jak poprzedni Lisso.

 • ASJ_212 stały bywalec

  Już się bałem, że zerwane więzadła. Oby Luca jak najszybciej wrócił do zdrowia.

 • Skokownik weteran

  Ojojojojoj. Brzmi groźnie, upadek był bardzo niefortunny. Na szczęście lekarze poskładali Lucę. Teraz pozostało życzyć mu zdrowia i szybkiego powrotu na skocznię. Oby przerwa rzeczywiście była krótka.

 • Arturion profesor

  "Teraz czas na krótką przerwę"
  Znaczy: nic się nie stało.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl