Dziesięć szwów i wybity ząb. Bolesny upadek Japonki na bieżni

 • 2024-06-03 12:50

19-letnia Kurumi Ichinohe z Japonii na długo zapamięta jeden z wiosennych treningów przed sezonem 2024/25. Przedstawicielka Kraju Kwitnącej Wiśni, która minionej zimy trzykrotnie punktowała w Pucharze Świata, zaliczyła bolesną wywrotkę podczas okazji biegania.

– Biegałam na bieżni, kiedy zemdlałam i upadłam. Założono mi dziesięć szwów na wardze i straciłam przedni ząb – raportuje drużynowa mistrzyni świata juniorek z 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych, dzieląc się zdjęciem ze szpitala i nagraniem przedstawiającym skalę obrażeń.

Zawodniczka, dla której ubiegła zima była ostatnią w roli juniorki, przekazała też optymistyczne wieści w kontekście omawianego zdarzenia. – Przeszłam różne badania i w moim organizmie nie było znaleziono żadnych nieprawidłowości – pisze Japonka.

Skoczkini nie brak dystansu do zaistniałej sytuacji, związaną z utratą przedniego zęba. – Napoje są bardzo łatwe do wypicia, kiedy wkładam słomkę między przednie zęby – żartuje i zwraca się do swoich odbiorców, by ci zachowali ostrożność podczas aktywności fizycznych. – Uważajcie, żeby nie nabawić się kontuzji i dbajcie o swoje ciało – zakończyła wpis.

Kurumi Ichinohe zadebiutowała w Pucharze Świata w sezonie 2022/23. Podczas debiutanckiego konkursu w Zao zaliczyła najlepszy jak dotąd występ pośród elity – plasując się na 25. pozycji. W poprzedniej edycji Pucharu Świata wskakiwała do czołowej „30” w Oberstdorfie, Lahti i Trondheim – gromadząc osiem „oczek”. Japonka ma na swoim koncie trzy medale mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym. W 2023 roku – w kanadyjskim Whistler – zgarnęła złoto w drużynie i srebro w mikście, a w tym roku w Planicy dołożyła drużynowe srebro. Indywidualnie dwukrotnie finiszowała czwarta, ocierając się o podium.

Ojcem Kurumi Ichinohe jest Tsuyoshi Ichinohe – olimpijczyk z 2006 roku, który próbował swoich sił w Pucharze Świata w latach 2003-2006. Zawodnik pochodzący z wyspy Honsiu najlepszy rezultat pośród elity osiągnął 21 stycznia 2006 roku na Okurayamie, kiedy został sklasyfikowany na 14. pozycji. Aktualnie 47-latek dzieli się swoim doświadczeniem z w roli trenera klubu Chintai, do którego należy jego córka.


Dominik Formela, źródło: instagram.com/_kurumi_0620
oglądalność: (4112) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Fan_ekipy_pod_narty

  Z tym, że @Kolos to "profesor" od bardzo dawna. Nie zawsze pisał i pisze głupio.
  Jego główną wadą jest ośli upór i pewne obsesje. Ale na skokach się zna.
  I na pewno nie jest idiotą.

 • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony
  @Kolejski

  Z tym że Kolos to zupełny idiota bo trzeba być głupim aby nie zrozumieć tego tekstu.

 • Kolejski bywalec
  @Arturion

  Ty w to dziadek wierzysz? Taki np. kolos nie zrozumiał po tysiącu poprawień, że poza, a nie po za. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Literówki się zdarzają każdemu. Ale słusznie je wytykamy, bo to prowadzi do poprawy jakości portalu.

 • Lataj profesor
  @Kolejski

  "19 latka jest mistrzynią z 2003 roku"
  Tak było na początku w tym artykule, potwierdzam. Mnie to bardziej zdziwiło od podania faktycznego wieku. Na szczęście poprawili na 2023.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Pavel

  Nie no spoko, tylko dziwi mnie przyp.... się do autora za wiek, gdzie podał de facto poprawny wiek xD

 • Kolejski bywalec

  Japonka, ale "straciłem". Ciężko się już czyta tych ludzi udających dziennikarzy. Komedię, że 19 latka jest mistrzynią z 2003 roku pomijam, bo nawet @Pavel nie ogarnął, ale teraz poprawili. I nawet z powrotem Kurumi została kobietą. Artykuły się dzieci czyta przed publikacją. :)

 • Pavel profesor
  @ZXCVBNM_9999

  Dlatego że rok można zapamiętać, a nikomu nie chce się pamiętać co do dnia daty urodzenia, więc podciaga się wiek pod rocznik miesiąc w te czy w tę i tak nie robi różnicy.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @kubilaj2

  Data urodzenia: 20 czerwca 2004 19 lat

  Czemu na tym forum lubi się zawyżać wiek "bo rocznikowo to tyle ma"? XD

 • kubilaj2 weteran

  Widać, że sezon ogórkowy w pełni - w jednym artykule zarówno literówka(nazwisko ma Ichinohe) jak i cyfrówka(rocznikowo ma już 20 lat)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl