Doležal i Kruczek poprowadzą Kamila Stocha

 • 2024-06-07 15:09

W piątek podczas konferencji prasowej w Szczawnicy poznaliśmy skład indywidualnego zespołu szkoleniowego Kamila Stocha. Do najbliższego sezonu skoczka przygotowywać będzie Michal Doležal, który wraca do Polski po dwóch latach spędzonych w sztabie reprezentacji Niemiec. Jego asystentem będzie inny dawny trener trzykrotnego mistrza olimpijskiego - Łukasz Kruczek.

Adam Małysz, Kamil Stoch i Michal DolezalAdam Małysz, Kamil Stoch i Michal Dolezal
fot. Tadeusz Mieczyński

Przypomnijmy, iż po zakończeniu sezonu 2023/2024 Kamil Stoch poinformował Polski Związek Narciarski o chęci indywidualnych przygotowań do następnej zimy. 24 kwietnia PZN opublikował komunikat prasowy w tej sprawie.

"Kamil Stoch zwrócił się do Polskiego Związku Narciarskiego, iż chciałby organizować swoje przygotowania do sezonu 2024/2025 pod okiem trenera skupiającego się wyłącznie na jego osobie", informował wówczas PZN: "Polski Związek Narciarski respektuje prośbę Kamila Stocha i zajmie się stworzeniem ramowych warunków dla indywidualnego przygotowania do sezonu. Rozpatrzenie niniejszego wniosku stanowi gest dobrej woli Polskiego Związku Narciarskiego wobec Kamila Stocha, oparty na osiągnięciach sportowca. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego musi jednak szczegółowo omówić tę decyzję, w celu znalezienia najskuteczniejszego rozwiązania."

W ubiegłym tygodniu Kamil Stoch znalazł się w ośmiooosobowej Kadrze Narodowej A, którą trzeci sezon z rzędu będzie prowadził austriacki szkoleniowiec, Thomas Thurnbichler. Przy dwukrotnym zdobywcy Kryształowej Kuli pojawiła się jednak adnotacja o indywidualnym trybie szkoleniowym. Na więcej szczegółów musieliśmy czekać aż do piątkowej konferencji prasowej w Szczawnicy.

Głównym trenerem Kamila Stocha został Michal Doležal, który w latach 2016-2022 był członkiem sztabu szkoleniowego, zaś w latach 2019-2022 głównym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. W minionych dwóch sezonach Czech pełnił funkcję asystenta głównego szkoleniowca niemieckiej kadry, Stefana Horngachera. Teraz "Dodo" powraca do naszego kraju, aby przygotować trzykrotnego mistrza olimpijskiego do startów w kolejnym sezonie.

Asystentem Michala Doležala został Łukasz Kruczek, związany ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski niemal nieprzerwanie od 2003 roku. W latach 2008-2016 Kruczek był głównym trenerem polskiej kadry, prowadząc Kamila Stocha do pierwszych sukcesów. W kolejnych sezonach 48-letni szkoleniowiec był trenerem reprezentacji Włoch (2016-2019) oraz kobiecej reprezentacji Polski (2019-2022). Podczas ostatnich dwóch lat Łukasz Kruczek pełnił rolę koordynatora skoków narciarskich PZN.

Skład sztabu trenerskiego Kamila Stocha uzupełniają serwismen Kacper Skrobot oraz fizjoterapeuta Łukasz Gębala, którzy w poprzednich sezonach byli członkami sztabu reprezentacji Polski.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (18514) komentarze: (170)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 profesor

  Powodzenia!

 • sledzik16 weteran
  @Arturion

  Nie no nie ma opcji. Smieje się ... gdzie on do nas. Tak jak mówisz jeszcze jeden prawie emeryt nam potrzebny i tym bardziej w zimie to on nic wielkiego sobą nie prezentował, a latem to wiesz jak jest połowa odpuszcza zawody i później są takie niby niespodzianki jak Zagorafski

 • Arturion profesor
  @sledzik16

  To ty poważnie? Zograś do tego czasu już będzie emerytem, który u nas by tylko blokował miejsce młodszym... Poza tym FIS zrobiłby ostrą obstrukcję, bo im jest potrzebny skoczek BUŁGARSKI, a nie jeszcze jeden polski emeryt...
  Obywatelstwo może dostać, jeśli chce, bo ma do tego prawo.
  Co innego, gdyby np. Kot zechciał skakać dla Bułgarii. ;-)

 • sledzik16 weteran
  @Arturion

  No dokladnie. Może jednak Zagorafski to jakieś rozwiązanie Gdy skończą nasze "trzy gwiazy" Stoch, Kubacki i Żyła.
  Bo jak na razie to następców za wielu nie ma. Może Zniszczoł coś tam zaczął skakać ... tylko pytanie czy to nie było chwilowe

 • Arturion profesor
  @sledzik16

  Po dwuletniej karencji... :-D

 • sledzik16 weteran
  @Lataj

  No jeszcze trochę to Zagorafski może dostanie od Dudy Polskie obywatelstwo i będzie w naszej kadrze A 😀

 • Arturion profesor
  @Lataj

  No i - co za tym idzie - Sobczyka z Zapotocznym. ;-)

 • Lataj profesor

  Powinni jeszcze Zografskiego przygarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 • Arturion profesor
  @Kolejski

  ;-D (i jeszcze parę znaków)

 • Kolejski bywalec
  @Arturion

  Człowieku oni tylko patrzą, kogo z rodziny wepchnąć, od sekretarki po sprzątaczkę, wyniki mają takie znaczenie, jak infantylizm twoich wpisów tutaj. PZN i leśne dziady nie zginą, nawet jak wyniki będą jak za czasów przed Małyszem. Teraz z podatków tyle kasy na PZN idzie, że na pasibrzuchów z zarządu i trenerki wystarczy. Obetnie się na skoczkach jak zabraknie od sponsorów.

 • Arturion profesor
  @fraki

  Obawiam się, że PZN trochę nie doceniasz. Toska o rozwój sportu jest dla niech podstawą, bo jak sport zdechnie, to oni stracą dobre etaty. Poza tym oni wszyscy są w większości byłymi sportowcami. No i jeszcze cały ten skokowy światek, to jedna wielka rodzina. Można mieć zastrzeżenia, nie należy sądzić, że "chcą źle". :-)

 • fraki stały bywalec
  @Arturion

  Zależy jak dla kogo, taki PZN to już zakładał start Stocha, Żyły i pewnie Kubackiego i Zniszczoła na IO w marcu, nie martwiąc się wcale o przyszłość juniorów i młodzieży.

 • Arturion profesor
  @fraki

  Dwa lata to czasami epoka.

 • fraki stały bywalec

  Pamiętam jak dokładnie 2 lata temu Kamil Stoch był zachwycony poziomem pracy nowego sztabu, a teraz jednak zmienił zdanie. Oby za rok nie wracał do T.T.

 • fraki stały bywalec
  @Franciszek

  Będą ciągać sławetną 3, nawet jak będą poza 50-tką.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Kuba_23

  Czy możesz przestać spamować? XD. Z góry dziękuję.

 • CzarnyOrzel doświadczony

  Więc dni Stocha policzone , nie wiem jeszcze czemu Dolezal wybrał sobie takie zlecenie które mało szans na sukces rokuje . Jest aż tak słaby że nie chcieli go nigdzie na trenera głównego czy kadry B ? W Niemczech to miał jak w maśle a tutaj umowa na słowo i wątpliwa estyma.

 • ASJ_212 stały bywalec

  Estończycy podali prawdopodobny skład na FC w Oteppa, który odbędzie się w dniach 4-6 października XD:
  -Artti Aigro
  -Kevin Maltsev
  -Martti Nomme
  -Kaimar Vagul
  -Andero Kapp
  -Ruubert Teder

  Źródło:https://www.instagram.com/p/C7_6sLOtpJU/?igsh=MXV0Z3R0c2x5end1NA==

 • ASJ_212 stały bywalec

  Sundal wrócił dziś na skocznię po upadku

 • Kuba_23 doświadczony
  @alo

  Ja tak samo

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl