Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku: Twardosz i Malarz wśród zwycięzców

 • 2024-06-09 18:15

W niedzielę – na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku – odbył się XII Memoriał Tadeusza Pawlusiaka. Tego dnia wyłoniono najlepszych skoczków w czterech kategoriach, w tym dwóch kobiecych. Rywalizacja toczyła się na obiektach HS44 i HS75.

Kobiety (HS75)

W dziesięcioosobowej stawce kobiet bezkonkurencyjna była Anna Twardosz (KS AZS AWF Katowice). Letnia mistrzyni Polski z ubiegłego roku uzyskała 68 oraz 70,5 metra, co dało jej przewagę 13,6 pkt. nad Polą Bełtowską (66,5 oraz 69 metrów; AZS Zakopane). Na trzeciej pozycji uplasowała się Paulina Cieślar (63,5 oraz 65,5 metra; KS AZS AWF Katowice).

Na czwartej lokacie znalazła się Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice). Olimpijka z Pekinu oddała skoki mierzące 62,5 oraz 66,5 metra, tracąc do podium pół punktu. Piąta finiszowała Natalia Słowik (60,5 oraz 63 metry; AZS Zakopane), a szósta była Sara Tajner (56 oraz 64,5 metra; SS-R LZS Sokół Szczyrk).

W pierwszej serii zawodniczki skakały z 12. belki, a w finale najeżdżały na próg z 13. platformy startowej.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki tej kategorii >>>

Młodzik (HS75)

Pośród młodzików, a więc zawodników urodzonych w latach 2009-2010, brylował Miłosz Malarz (70 metrów z 11. belki oraz 71,5 metra z 13. belki; KS Rutkow-ski). Drugie miejsce przypadło Konradowi Tomasiakowi (68,5 metra z 11. belki oraz 72,5 metra z 13. belki; LKS Klimczok Bystra). Skład podium uzupełnił Mateusz Ustupski (72 metry z 14. belki i 72 metry z 13. belki; KS Rutkow-ski).

Na pozycjach 4-6 sklasyfikowano kolejno Rafała Luberdę (72 metry z 14. belki oraz 67,5 metra z 13. belki; LKS Poroniec Poronin), Jakuba Kozioła (69 metrów z 14. belki oraz 68,5 metra z 13. belki; TS Wisła Zakopane) i Marcina Galicę (67 metrów z 14. belki oraz 69,5 metra z 13. belki; KS Eve-nement Zakopane).

Do rywalizacji przystąpiło 30 śmiałków.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki tej kategorii >>>

Dziewczęta (HS44)

Najlepszą skoczkinią na obiekcie HS44 została Lena Bogusz (35,5 oraz 38,5 metra). Na podium towarzyszyły jej Emilia Antosz (34,5 oraz 39 metrów; KS Chochołów) i Wiktoria Kubas (31 i 33 metry; Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe).

W zawodach swoich sił spróbowały także Joanna Cieślar (27,5 oraz 30 metrów; Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Maja Ścisłowicz (26 oraz 28,5 metra; LKS Klimczok Bystra) oraz Antonina Szik (17 i 20 metrów; SS-R LZS Sokół Szczyrk).

W pierwszej serii wykorzystano 23. platformę startową, a w finale 25.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki tej kategorii >>>

Chłopiec Starszy (HS44)

W gronie skoczków z roczników 2011-2012 błysnął Adam Pilch. Członek Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzyskał 38,5 oraz 41 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Rączka (38 i 42 metry; KS Chochołów), a na trzecim Dominik Dudzik (37 oraz 41,5 metra; TS Wisła Zakopane).

Tuż za podium wylądowali Antoni Kidoń (38,5 oraz 39,5 metra; KS Chochołów), Wojciech Bobak (36,5 oraz 40,5 metra; LKS Poroniec Poronin) i Grzegorz Grzanka (38,5 oraz 39,5 metra; LKS Olimpia Goleszów).

Pierwsza runda została przeprowadzona z 18.  belki, natomiast druga z 20.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki tej kategorii >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3764) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Dokonała wyczynu, bo Natalka jest trzy lata starsza, a trzy lata temu zapowiadała się równie dobrze, jak Julka teraz. :-)

  @Skokownik - zapewne tak. Wszystkie tamtejsze Galice są spokrewnione. ;-)
  Zresztą inni też. Nie trzeba wielkiego trudu, by dostrzec na listach z wynikami sporo znanych lat nazwisk.

 • Skokownik weteran

  Marcin Galica z KS Eve-nement Zakopane - czy to rodzina Jana Galicy, też z KS-u Eve-nement?

  @Lataj - Rozumiem, że nie chodzi o tabletki "dzień po" ;) W świetle ustawy Kira by już mogła ;) Wiem że nie o to chodzi, oczywiście żartuję :)

 • Lataj profesor

  Zarówno w Czechach, jak i w Polsce Kapustikova bez rewelacji. Trzeba jednak pamiętać, że startowała u nas dzień po, a do tego to wciąż bardzo wczesny etap przygotowań do sezonu. Niemniej coś czuję, że ona tak prędko nie zadebiutuje. Albo jak się pokaże, to zajmie tak odległą lokatę, że wyprzedziłaby tylko parę skoczkiń.

 • Lataj profesor
  @Arturion

  Pomijając całkiem fajny całokształt podsumowania, Fender nie dokonała wielkiego wyczynu. Wyprzedziła słabą Łupieżowiec, która nie ma czym podbijać salonów. Julka może będzie kiedyś lepsza. Oprócz Miłosza, Konrad jeszcze powinien stanowić o sile polskich skoków ;)

 • Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak weteran

  Miłosz Malarz ostatnia nadzieja Polskich skoków.

 • Arturion profesor

  Dziewczęta (HS44)
  Lena Bogusz i Emilia Antosz były - tradycyjnie - klasą dla siebie. Emilia nie odstawała! Szkoda, że tylko tyle dziewczynek skakało.

  Chłopiec Starszy (HS44)
  Wojtek Bobak trochę spuścił z tonu, ale i tak jest w swoim roczniku drugi. W sumie to jednak dzieciaki i trzeba być wielkim fanem, by próbować coś tu oceniać. ;-)

  Kobiety (HS75)
  Tu niby wszystko zgodnie z oczekiwaniami, pominąwszy słaby wynik Konderli. Mnie jednak najbardziej zaskoczyło 9. miejsce Julii Fender (rocznik 2010!)

  Młodzik (HS75)
  Termin wczesny, niewielu startujących. Na pewno można powiedzieć, że Miłosz Malarz jest talentem wybitnym.

 • Arturion profesor
  @ASJ_212

  Zwróć uwagę na jego rocznik! Ciekawe, jak na większych skoczniach wypadnie, ale pewnie nie szybko. Teraz czternastolatków niechętnie wysyła się na większe.

 • Rawianek weteran

  Dość nisko młoda słowaczka ale nie dawno startowała w Czechach.

 • ASJ_212 stały bywalec

  Malarz z dość niską jak na siebie przewagą, ale to dopiero początkowy etap przygotowań. Ciekawe jak zaprezentuje się za tydzień w OC w Zakopanem. Warto też wspomnieć, że od sezonu letniego Miłosz przechodzi kategorię wyżej z chłopiec straszy do młodzik.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl