ORLEN Cup w Zakopanem: Kacper Tomasiak i Jarosław Krzak z czerwcowym dubletem

 • 2024-06-16 12:48

Jarosław Krzak i Kacper Tomasiak okazali się niepokonani przy okazji pierwszego etapu letniej edycji ORLEN Cup w 2024 roku, która miała miejsce na kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem. W sobotę – podobnie jak w piątek – triumfatorów dwóch kategorii wyłoniono na normalnym obiekcie (HS105), a trzech na średnim (HS70).

Junior Młodszy (HS105)

Sobota nie przyniosła zmian na czele kategorii "Junior Młodszy (roczniki 2007-2008)". Podobnie jak w piątek, zwycięstwo odniósł Kacper Tomasiak (LKS Klimczok Bystra). Jego rezultaty to 102 oraz 95,5 metra. Drugi ponownie finiszował Łukasz Łukaszczyk (TS Wisła Zakopane; 101 i 94 metry), tracąc sześć punktów do triumfatora. Trzecie miejsce w sobotnich zmaganiach przypadło Michałowi Obtułowiczowi (KS Eve-nement Zakopane; 93,5 oraz 96,5 metra).

Wszyscy skakali z 22. platformy startowej. Wystartowało 30 zawodników. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Open (HS105)

W czerwcowy weekend bezkonkurencyjny w kategorii "Open" był Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice). 23-latek w sobotę zapewnił sobie końcowy sukces lotami mierzącymi 98,5 oraz 106 metrów. Drugi – ze stratą 11,5 pkt. – był Szymon Jojko (KS AZS AWF Katowice; 101 oraz 98,5 metra). Trzecie pozycja przypadła Wiktorowi Szoździe (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe; 98 i 100 metrów).

Do rywalizacji przystąpiło 27 skoczków, wszyscy najeżdżali na próg z 22. belki. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Chłopiec Starszy (HS70)

Pod nieobecność Wojciecha Bobaka (LKS Poroniec Poronin) – piątkowego triumfatora w kategorii "Chłopiec Starszy (roczniki 2011-2012)" – na czoło stawki wysunął się Adam Pilch (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe; 59,5 oraz 53 metry). Skład podium w sobotę uzupełnili Daniel Rączka (KS Chochołów; 53,5 oraz 59 metrów) i Słowak Tomas Zlevsky (TS Wisła Zakopane; 56 i 55 metrów).

Swoich sił spróbowało 33 zawodników, wszyscy skakali z 18. belki. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Młodzik (HS70)

W gonie "Młodzików (roczniki 2009-2010)" przypomniał o sobie Miłosz Malarz (KS Rutkow-ski). Zawodnik, który w piątek znalazł się tuż za podium, zapewnił sobie wygraną próbami mierzącymi 67 oraz 64,5 metra. Drugą lokatę wywalczył Konrad Tomasiak (LKS Klimczok Bystra; 63 oraz 66,5 metra), a trzecią Bartłomiej Czech (KS Chochołów; 65,5 oraz 65 metrów).

Sklasyfikowano 36 zawodników, konkurs w całości przeprowadzono z 18. platformy startowej. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Kobiety (HS70)

Zmagania kobiet – pod nieobecność Nicole Konderli (KS AZS AWF Katowice), która okazała się najlepsza w piątek – padły łupem Joanny Kil (KS Chochołów). 23-letnia kombinatorka norweska skoczyła 55 oraz 55,5 metra. Miejsce drugie zajęła Słowaczka Tamara Mesikova (TS Wisła Zakopane; 52,5 oraz 50 metrów), a czołową "3" uzupełniła Sara Tajner (SS-R LZS Sokół Szczyrk; 50,5 oraz 50 metrów).

Pokazało się 10 skoczkiń, wszystkie ruszały z 18. belki. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Drugi z czterech letnich etapów ORLEN Cup 2024 zaplanowano na 9-10 sierpnia, kiedy zawodnicy ponownie skonfrontują swoje umiejętności na kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem. Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6980) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Lataj

  Czepiasz się. Wszystko da się zrozumieć. :-)

 • Lataj profesor

  Ponglishowe PDF-y are like Dżoana Krupa

 • Pavel profesor
  @Shakyor

  Dlaczego zły? Kategoria Open to zabawa dla półamatorów totalnie bez znaczenia dla kondycji polskich skokow. Wszyscy liczący się za idnicy są na zgrupowaniu w Austrii, emeryci trenują indywidualnie, a przyszłość skoków skakała w kategoria od juniora w dół.

 • Shakyor stały bywalec

  Musimy wziąć pod uwagę, że w kategorii Open startowali wszyscy zawodnicy z kandry narodowej A w kombinacji norweskiej. Jarząbek, Szczechowicz, Cieślar, Waliczek, Mitręga, Szyndlar i Krzempek. Po ich odjęciu okazuje się, że nie za wielu tam skoczków startowało, a to zły znak na przyszłość.

 • Arturion profesor

  Ach, ten Miłosz! Ale po kolei:

  Chłopiec Starszy
  Skoro nie ma Bobaka, to i jedyną niespodzianką jest postęp Słowaka. Najlepszy z młodszego rocznika - Kidoń 5.

  Młodzik
  Konrad Tomasiak jest młodszym bratem Kacpra. I utalentowanym skoczkiem. Młodszy o rok Miłosz Malarz pokonuje go, I cały tamten rocznik (2009). A Czech i Rus też dociskają! Kozioł też niedaleko. A więc rocznik 2010 wygrywa w bezpośredniej walce z rocznikiekm 2009.

  Kobiety
  Bez historii. Tyle, że zamiast Julii Fender pojawiła się Magda Mąka. No, ale - chyba ma rację @Lataj - że z niej raczej nie będzie chleba...
  Start Nicole tu, był chyba rozpoznaniem.

  Junior Młodszy
  Wrócił do gry Obtułowicz. Najlepszy z młodszego rocznika.
  Bafia z Cienciałą się obsunęli, ale 4-5 swojego rocznika mają. Wyżej Byrski i Sarniak. Jednak Kacprowi i Łukaszowi nikt nie doskoczy. Z żadnego rocznika.
  Kacper Tomasiak i Łukasz Łukaszczyk - obaj dalej w formie.

  Open
  Zalecam obejrzeć protokół.
  Krzak z Jojkiem - wiadomo - chyba ostatnia szansa. Szozda potwierdza, że jeszcze chciałby się liczyć.
  Wszyscy poniżej to raczej szrot.
  Oczywiście, wyjątki mogą być.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl