Koudelka miażdży rywali w Łomnicy nad Popelką

 • 2024-06-15 21:43

W piątkowy wieczór na skoczni K-70 w Łomnicy nad Popelką rozegrano tradycyjne, coroczne zawody "Velka Cena". Na starcie pojawił się najlepszy czeski skoczek, Roman Koudelka i zmiażdżył konkurencję.

Roman Koudelka uzyskał w swoich skokach 70,5 i 68, m, skacząc z dużo niższego rozbiegu niż konkurenci. Drugiego Benedikta Holouba wyprzedził aż o 34,7 pkt! Holoub uzyskał 67 i 69 m, ale ruszał z belki o odpowiednio 3 i 4 stopnie wyższej niż zwycięzca. Trzecie miejsce zajął kombinator norweski Ondřej Pažout, skacząc dwukrotnie na 68,5 m.

Tuż za podium uplasował się jego kolega z kadry Jiří Konvalinka (66,5 i 69 m), a piąty był zwycięzca sprzed tygodnia z Rožnova Daniel Škarka (65,5 i 67 m).  Szóste i siódme miejsca zajęli nieaktywni już zawodnicy, František Holík (69 i 66,5 m) oraz Čestmír Kožíšek (65,5 i 66 m). Ten pierwszy nie skacze wyczynowo od trzech miesięcy, ten drugi od dwóch lat.

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli juniorzy. Ubiegłoroczny zwycięzca David Rygl był ósmy (63,5 i 65 m), dziewiąte miejsce przypadło Filipowi Křenkowi (65,5 i 66,5 m), dziesiąte Jáchy'emu Hrdinowi (66 i 65,5 m). Na 19. miejscu rywalizację zakończył jedyny reprezentant Polski, Krystian Gryczuk (62 i 65,5 m).

Wśród pań najlepiej zaprezentowała się Klára Ulrichová (68,5 i 68,5 m), wyprzedzając siostry Indrackove. Młodsza Anežka była druga po skokach na odległość 67 i 66,5, Karolína przegrała z nią o niecałe półtora punktu (66,5 i 65,5 m). Wystartowało sześć zawodniczek.

Zmagania skoczków i skoczkiń obserwowało wiele ważnych postaci ze świata czeskich skoków. Pod skocznią pojawili się m.in. Michal Dolezal, Borek Sedlak, Jakub Jiroutek, Jaroslaw Sakala czy Jiri Parma.

 


Adrian Dworakowski, źródło: Skoky.net
oglądalność: (6082) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sledzik16 weteran

  Orientuje się ktoś co w końcu z tą skocznią w Harrachovie. Działają już tam coś czy nic ?? Czy jak zwykle tylko opowieści Czechów jak to nie będzie pięknie

 • sledzik16 weteran
  @Arturion

  No to byś się zdziwił bo właśnie najwięcej to woziłem półtuszy wołowych. Nie będę pisał z jakiej firmy bo się ktoś przyczepi.
  To jest wszystko tak z czego słyniemy to nie produkujemy ... taki interes się teraz robi.
  Nasze produkty się tak wywozi zmienia się etykiety i idzie jako zagraniczne. Coś o tym wiem ... bo już w transporcie pracuje od lat.

 • CzarnyOrzel doświadczony
  @sledzik16

  Pracowałem tam kilkanaście miesięcy i pamiętam co nieco.
  Pomysł to napad ale najlepszy jest przedstawiciel handlowy od sprzedaży- odbytovy agent :)

 • dervish profesor

  Kudelka i Popelka.

 • Wojciechowski profesor
  @Fan_ekipy_pod_narty

  To jest w ogóle o tyle zabawne, że Lomnice może oznaczać i liczbę pojedynczą, i mnogą (tu to rzeczywiście „ona”). Bez innych przypadków nie da się praktycznie zgadnąć. ;)

  Ale i my mamy czasem takie wygibasy, np. Ostrów Mazowiecka, ale już Ostrów Wielkopolski, bo gdzieś tam po drodze z biegiem wieków „ostrów” zmienił rodzaj z żeńskiego na męski...

 • Arturion profesor
  @sledzik16

  "dużo mięsa się od naz tam wozi :)"
  Co? Chyba, że wieprzowiny, czy drobiu, Przecież oni słyną z wołowiny!

 • sledzik16 weteran
  @Pavel

  Może jak powstanie nowa skocznia w Harrachovie to coś ruszy. Teraz tylko pytanie skoro będzie gigant to co z obecnym obok mamutem. Nadal będzie straszył. Byłem tam w tamtym roku to wygląda to tragicznie na zeskoku mamuta po deszczu mogły pływać kaczki.

  Trochę lepiej jest w Libercu skocznie prezentują się chociaż przyzwoicie. Cóż z tego jak za bardzo nie ma komu trenować.
  Szkoda Czechów ze tak to wszystko wygląda miejmy nadzieje ze jak Koudelka zakończy karierę to nie będzie całkowity koniec

 • sledzik16 weteran
  @Arturion

  Byłem i w Irlandii ... dużo mięsa się od naz tam wozi :) ale jak dla mnie u pepika jest gorzej choć zawsze wszystko z dużymi nerwami ale zawsze kończy się obróceniem w żarty

 • Arturion profesor
  @sledzik16

  A w Irlandii byłeś? Oni sami siebie nie rozumieją. ;-)

 • sledzik16 weteran
  @Adrian D.

  Jak większość u Czechów... w ich kraju jest wiele rzeczy mylących i nie do końca jasnych dla przeciętnego człowieka

 • sledzik16 weteran

  Drużyny nie ma nadal z tego żadnej.
  Brawo !!! Roman chociaż Tobie się należą 😀

 • Arturion profesor
  @Fan_ekipy_pod_narty

  A ja radzę używanie nazw polskich. :-)

 • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony
  @Adrian D.

  Dobrze dziękuję.
  Długo się nad tym zastanawiałem.
  Jednak polecam korzystać z nazw czeskich bo tu taj tak mieszaliście raz po polsku raz po czesku. Pozdrawiam.

 • kubilaj2 weteran
  @Pavel

  Była jeszcze końcówka lat 90, z dużą ilością talentów w postaci Michała Doleżala, Zbynka Krompolca, Jakubów Jiroutka czy Suchaczka...
  Ostatecznie tylko z Jandy było coś więcej.

 • Pavel profesor

  Był pewien moment kiedy to w Czechach o dziwo zaczynał się dobrze dziać, a mianowicie sezon 2016/17, trzech zawodników, każdy po około 20 lat zaczęło jako tako punktowac. Vancura, Polasek i Stursa, bo o nich mowa, zdobyli odpowiednio 31, 31 i 88 pkt w generalce. Jeszcze w sezonie 2018/19 Polasek miał przebłysk na poziomie 55pkt. Obecnie żaden z nich nie skacze. Jakby nie totalne olanie skoków przez Czechów, jeszcze 7-8 lat temu można było wyciągnąć je na prostą, obecnie to jest nierealne, szkoda.

 • Adrian D. redaktor
  @Fan_ekipy_pod_narty

  Lomnice to liczba pojedyncza. Trochę to może być mylące, ale tak jest.

 • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony

  Nieźle żeście pomieszali sobie czeski z polskim.
  Mamy Jarosława Sakalę ale już Michala Dolezala.
  PS
  A czy nazwę tej miejscowości nie odmieniamy w Lomnicach nad Popelkou?
  Pewnie ja się mylę tylko zapytam.

 • Tomek88 profesor

  Dlatego niech Roman skacze jak najdłużej :)

 • Arturion profesor

  Co ciekawe Krystian Gryczuk wygrał z dwoma zawodnikami, w tym z Jirzim Czernym II.

 • alo profesor

  To u Czechów jedna wielka kaszana

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl