Schmitt dołącza do Hannawalda

 • 2002-07-13 00:10
Martin Schmitt dołączył do grona zawodników, którzy nie wezmą udziału w konkursach na igielicie. On i jego kolega z niemieckiej kadry, Sven Hannawald, będą pełnić podczas mistrzostw swojego kraju w Winterbergu i w czasie Letniego Grand Prix rolę obserwatorów i poświęcą więcej czasu swoim fanom. Tak więc LGP odbędzie się bez kilku wielkich gwiazd: Martina Schmitta, Svena Hannawalda, a także Simona Ammanna, który będzie skakał dopiero we wrześniu.

Powodem, dla którego obaj skoczkowie musieli zrezygnować z letnich startów, są kontuzje kolan, które już od dłuższego czasu dają im we znaki. Znajdują się oni dopiero w początkowej fazie treningów. Przedwczesny udział w zawodach mógłby spowodować odnowienie kontuzji i znacznie utrudnić przygotowania do sezonu zimowego. "To przykre, że wielkie gwiazdy nie mogą stanąć na starcie znakomicie zorganizowanych zawodów w Winterberdze i Hinterzarten- mówi Rudi Tusch, techniczny kierownik skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Niemieckiego Związku Narciarskiego - Jednak zdrowie zawodników ma absolutne pierwszeństwo."

Mimo to letnie skoki z pewnością nie zostaną potraktowane przez zawodników ulgowo. Czołowi zawodnicy fińscy i austriaccy, a także- o ile wystartuje- Adam Małysz, zapewnią nam wiele emocji. Być może któryś ze słabszych dotąd skoczków zaskoczy nas dobrą formą.


/Simimanka/, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4224) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Schmitt

  To była plaga kontuzji u Niemców, no ale fakt byli w Hinterzarten rozdawali autografy i fotografowali się. Ale chyba ta kontuzja potem odbiłą się niestety na formie Schmitta zimą.

 • anonim
  Uuuuuu

  Robi sie nieciekawie......

 • anonim
  łojoj

  Thragicznie....

 • anonim

  Ciekawe co te niemce zaś kombinują

 • anonim
  buuuuu

  szkoda...... szkoda.....

 • anonim
  ojej

  wkurza mnie to uchylanie się od zawodów! nie można zawodnika uznać za naprawdę dobrego jeżeli wimiguje się od konkursów mniejszej wagi i przygotowuje tylko na najważniejsze naprawdę FIS powinien wprowadzić jakieś dodatkowe przepisy w związku z tymi unikami to już nie są niestety pojedyncze przypadki.
  A to gadanie że bardziej poświęcą się fanom... chyba tym co wolą ich sesje zdjęciowe bo prawdziwi fani wolą ich podziwiać w powietrzu!!!

 • anonim
  wielka szkoda

  no cóż trzeba będzie poczekać do zimy.....

 • anonim
  zgadzam się

  Zgadzam się z wypowiedzią Marty.To już nie przesadato przegięcie.O tych kontuzjach niemców słyszałam już na początku ostatniego zimowego sezonu.Jakoś do tej pory ich nie wyleczyli.Te szwaby coś mieląja podziwiam zawodników a nie modeli.

 • anonim
  niech robia co chca

  Nie no ja bym nie przesadzal nikt nie ma obowiazku startowac w tych zawodach i niby co ma do tego FIS Jesli te zawody nie znalazly sie w ich planie treningowym to niech nie skacza a kontuzje byly fakte. Badz co badz letnie GP nie dla kazdego jest kozystnym elementem przygotowan do zasadniczego sezonu.

 • anonim
  Heeeeej...

  Dziewczyny przesadzacie Schmitt i Hanni naprawdę mieli kontuzje i nic dziwnego że nei wezmą udziału w zawodach... Chcą być jak najlepsi zimą i wyleczyć się aby potem podczas sezonu nie było niespodzianek Gadacie głupoty Niemcy nie majażadnego obowiązku skakać i FISowi nic do tego!

 • anonim
  skispringen.com.pl

  zobaczcie to!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).