Walter Hofer tłumaczy zasady uznawania rekordów skoczni

 • 2005-03-16 20:25

Od grudnia, po fenomenalnym skoku Martina Kocha na 151m podczas Pucharu Kontynentalnego w czeskim Harrachovie, FIS postanowił zmienić zasady uznawania rekordów skoczni. Wprowadziło to sporo zamieszania, a wyjaśnienia kwestii przyznawania rekordów podjął się Walter Hofer.


Po pierwsze - FIS nie uznaje żadnych rekordów oficjalnie. Przed każdymi zawodami jestem pytany o to, jaki jest rekord danego obiektu. Jako, że bardzo jest trudno porównywać rekordy osiągane w konkursach na różnym szczeblu, zaproponowaliśmy, aby prowadzić swego rodzaju zestawienie rekordów na poziomie Pucharu Świata. Mimo to, organizator każdych zawodów może prowadzić własną klasyfikację rekordów skoczni i uwzględniać je w swoich statystykach. Jednak jeśli spytacie się FIS, jaki jest rekord na danym obiekcie, to będziemy brali pod uwagę tylko najlepsze odległości, uzyskane w następujących warunkach:

- rekordy są uznawane tylko wówczas, gdy zostały ustanowione podczas oficjalnych kwalifikacji lub serii konkursowych (dotyczy Pucharu Świata, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich).
- rekordy osiągane podczas kwalifikacji będą uznawane tylko wówczas, gdy będą ustanowione z tej samej, lub niższej belki startowej, aniżeli ta, z której skakali zawodnicy, którzy nie zakwalifikowali się do konkursu.
- rekordy w lotach narciarskich są uznawane tylko wówczas, gdy zostaną pobite na oficjalnym treningu, w kwalifikacjach lub też w rundach konkursowych (dotyczy tylko Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata w Lotach). UWAGA: Rekord w lotach jest uznany także wówczas, jeśli seria zostanie anulowana (np. z powodu warunków pogodowych).

Powyższe zmiany zostały wprowadzone ze względu na to, że najlepsi zawodnicy zawsze startują z bardzo niskich belek startowych, a co za tym idzie, osiągają niższe prędkości, od skoczków biorących udział w zawodach niższej rangi, dlatego też zasługują na szczególne traktowanie.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Waltera Hofera
oglądalność: (16695) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Nieustany skok nie jest w ogóle nigdzie liczony, więc przestańcie wyjeżdżać z tym skokiem Linstroema [troche szkoada, ale niestety].

 • anonim
  SKIFLYING WORLD CUP

  OFFICIAL WORLD CUP RULES FOR SEASON 2004/2005 from www.fis-ski.com
  5. WCJ Prizes
  5.1 FIS World Cup Trohpy
  The winner of the Overall FIS World Cup (including all individual Ski-Flying
  respectively all individual Ski Jumping World Cups) receives the big World
  Cup trophy, which will be provided by the FIS.
  5.2 FIS World Cup Medals
  The first three competitors receive a FIS World Cup medal.
  5.3 FIS-Nations’ Cup-Trophy
  The winner of the FIS-Nations’ Cup receives the FIS-Nations’ trophy.
  5.4 Provision of Awards
  The trophies and medals will be provided by the FIS.
  5.5 Presentation
  The awarding ceremony for the overall winners will take place in connection
  with the World Cup final.

  as you can see,skiflying world cup trophy isn't mentioned anywhere

 • anonim

  yes,but why then there aren't skiflying world cup standings for seasons 2002/2003 and 2004/2005 included on official FIS-ski.com site?And also they are not mentioned anywhere in the official results from www.fis-ski.com

 • anonim
  glupawe zasady

  wedlug mnie powinny sie liczyć wszystkie rekordy czy to w PK czy w PŚ czy w kwalifikacjach czy w treningach. Wygląda na to ze ten skok hocke z lahti nigdy nie mial miejsca troche to bez sensu. A nieoficjalny rekord powinien być wtedy kiedy zawodnik nie ustał skoku. Jak np. rekord hautamaekiego z planicy 231m - byłby oficjalny a rekord nieustany lindstroema 232,5 byłby nieoficjalny.Chyba tak by było dobrze takie jest moje zdanie.

 • anonim
  @mario

  You are in very big mistake!!
  WC trophy in flying is actualy on each season :)
  But some times when had place only one competition od skifly hill on the season FIS wasn't preaper standings.

 • anonim
  QUESTION

  Actually i'm a litte bit confused about all this talks about winning Skiflying World Cup,because skiflying world cup trophy doesn't exist since the season 2000/01,when Martin Schmitt won it.

 • snow stały bywalec
  @jozek-sibek

  Andego już przeprosiłem za niewybredną prowokację :)

 • anonim
  @Andy I @snow

  Co Wy wypisujecie.? Czy tak nisko upadliśćie żeby tak się obrażać.Dlaczego mamy to czytać.Który ma odwagę pierwszy przeprośić nas że MUSIMY czytać te obelgi.????

 • anonim

  Gdzie jest gwiazda tego forum czyli Matylda-mysli komu zjesc rozum i zabronic co ma pisac

 • Boy profesor

  No więc tak, rekordy dzielą się na te oficjalne które uznaje FIS. Ale są też rekordy nieoficjalne, które mogą być ustanawiane podczas każdych zawodów. I tak rekord oficjalny skoczni w Lahti K-116 wynsoi 132m i należy do Adama Małysza i Ville Kante. A rekord nieoficjalny tej skoczni wynosi 134m i należy do Stephana Hocke.

 • snow stały bywalec
  @Lechu

  w ramach wyjątku mogę zaspokoić Twoją ciekawość kontakt na gg w poście poniżej :)

 • anonim
  rekordy oficjalne gdzie ??

  Czy redakcja ma zamiar opublikować lub podać link do oficjalnych rekordów skoczni uznawanych przez FIS. Nigdzie tego w necie nie ma . POMOCY !!!

 • snow stały bywalec
  @Andy

  Ok żadnych ataków ad presonam chętnie poznam argumenty WaćPana :)
  moje gg: 1331454
  jestem do usług do pólnocy:)

 • Andy stały bywalec
  @snow

  o co Ci chodzi skończony skretyniały idioto??? Masz jakiś problem? Uważam że te przepisy są debilne z wielu powodów, bo tak jest w rzeczywistosci i mam swoje uzasadnione argumenty. I odwal sie ode mnie pajacu!!!

 • Du Du doświadczony
  nie czytam

  nie czytam wypowiedzi tego gościa z Fis-u który zniszczył karierę Adama.

 • snow stały bywalec
  @Andy

  Megadebilem jesteś TY studencie! Niestety!!

 • anonim

  Szkoda ze tego skoku Kocha nie ma w Filmikach!! na Harrahowie tyle skoczyc to sztuka! (ale pewnie go popchneli z belki)

 • Andy stały bywalec

  Na całe szczęście nikt nie sugeruje się tymi megadebilnymi przepisami i wszystko jest po staremu...

 • dudlej początkujący
  GŁUPIO BO KOCH SKOCZYŁ 151,5m!!!

  Szkoda rekord w Harrahovie należy znow do Ahonena!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).