Vassiliev i Kornilov Mistrzami Rosji!

• 2005-03-16 22:43

W dniach 10 - 13 marca, w rosyjskim Mieżdurieczensku rozegrane zostały Mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich. Arenami zmagań były obiekty K90 i K120. Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy, startujący dotychczas w Pucharze Swiata, ale także ci, którzy rywalizowali w krajowych imprezach, m.in w zawodach o Puchar Rosji.

W pierwszym konkursie rozegranym na skoczni K90 zwyciężył Dmitri Vassiliev. Oddał on najdłuższy skok - 104 metry i dzięki temu wyprzedził swojego kolege z reprezentacji - Denisa Kornilova z Niżnego Nowogrodu. Na trzeciej pozycji uplasował się Dmitri Ipatov z Magadanu. Tuż poza podium znaleźli się: Anton Kalininczenko (4.), Maksim Cubina (5.) i Ildar Fatkullin (6.).

Następnego dnia rywalizacja przeniosła się na obiekt K120. Tu najlepiej zaprezentował się Denis Kornilov. Skok długości 143,5 metra zapewnił mu pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Rosji. Drugą pozycję wywalczył Dmitri Ipatov, który ladował także daleko: na 142 metrze. Mistrz na średniej skoczni - Dmitri Vassiliev tym razem dopiero trzeci (138,5m). Kolejne miejsca zajęli: czwarte - Maksim Cubina, piąte - Ildar Fatkullin a szóste - Ilia Rosliakov.

Rywalizację drużynową na K120 wygrała reprezentacja Niżnego Nowogrodu, która uzbierała 742,4pkt, przed teamem z Ufy (712pkt). Brązowy medal wywalczyła ekipa z Moskwy: 632,5 pkt. Tuz za podium znalazła się drużyna z Magadanu.

Barbara Niewiadomska, źródło: Baszinform
oglądalność: (6409) komentarze: (9)