LOTOS CUP: Finał dla Tomasza Byrta, Pawła Słowioka i Artura Brody!

• 2005-03-20 16:41

W Zagórzu rozegrany został ostatni - finałowy konkurs LOTOS CUP. Z powodu silnych opadów deszczu i wysokiej temperatury finałowe zawody do końca stały pod znakiem zapytania. Od czwartku blisko trzydziestoosobowa ekipa techniczna pracowała nad utrzymaniem śniegu na skoczniach Zakucie. Tory rozbiegu zostały pokryte folią, na topniejące wybiegi wysypano kilkanaście ton trocin, które w piątek przykrywano zwożonym z gór śniegiem. Na szczęście ostatnia noc przed zawodami przyniosła zmianę pogody i ujemną temperaturę, a w sobotę zaświeciło słońce - dla organizatorów i zawodników.

Przed finałowym konkursem najbardziej interesująco zapowiadała się rywalizacja w kategorii młodzików. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Maciej Kot, wyprzedzał Mateusza Kukuczkę o 20 punktów, a Pawła Słowioka o 35 punktów. W Zagórzu pozycję lidera skutecznie zaatakował Słowiok wygrywając zawody i całą klasyfikację. Maciej Kot, któremu skocznia Zakucie wyraźnie „nie leży był dopiero piąty i w „generalce spadł na trzecią pozycję wyprzedzony jeszcze przez Kukuczkę. Różnica między pierwszym, a trzecim miejscem w tej kategorii wyniosła tylko 20 punktów!

W kategorii dzieci Klimek Murańka pobił rekord skoczni (24 m), ale musiał uznać wyższość dochodzącego do formy po styczniowej kontuzji Tomka Byrta. Klimek już wcześniej wygrał klasyfikację generalną w tej grupie.

"Chciałbym w przyszłości wygrać Puchar Świata" - tak jasno określił swoje marzenie 11-letni zakopiańczyk.

Rywalizację juniorów zdominował Artur Broda. Skoczek z Wisły wygrał pięć z ośmiu konkursów LOTOS CUP, a w pozostałych trzech plasował się na drugich miejscach.

W zawodach finałowych w Zagórzu brało udział 123 skoczków, w trzech kategoriach wiekowych.

W kwietniu w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której, najlepszym szóstkom w kategorii młodzików i juniorów młodszych zostaną wręczone całoroczne stypendia sportowe, natomiast najlepszych sześciu skoczków z grupy dzieci otrzyma nagrody rzeczowe.