Bez Hannawalda w Turynie

 • 2005-05-02 20:42

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) nie powołał Svena Hannawalda, do kadry narodowej. Dla zawodnika oznacza to, że prawdopodobnie nie wystąpi na Olimpiadzie w Turynie w 2006 roku. Taki komunikat wydał Związek po spotkaniu, które odbyło się w Monachium. W naradzie udział wzięli przedstawiciele Związku, trener Peter Rohwein oraz menadżer Hannawalda - Werner Heinz.

"Dla nas pociąg do Turynu już ruszył. Sven nie należy do kadry narodowej. Prawdopodobnie nie weźmie udziału w Olimpiadzie" powiedział dyrektor sportowy - Thomas Pfueller. Spotkanie w Monachium odbyło się bez udziału Hannawalda, który jeszcze kilka dni temu mówił o swoim powrocie. Werner Heinz poinformował, ze Sven ma problemy żołądkowe.

"Plany Związku na razie nie obejmują Hannawalda. Wszystko, co się dzieje wokół Svena jest pozytywne, ale na razie zawodnik nie myśli o Olimpiadzie" powiedział Werner Heinz.

Hannawald, który cierpiał a może dalej cierpi na syndrom wypalenia powiedział, że chciałby dalej kontynuować swoją przerwaną 14 miesięcy temu karierę. Trener Rohwein nie skreśla Hannawalda. "Nie zamykamy przed nim drzwi. Możemy mu wskazać drogę, ale on sam się musi zdecydować na dalsze treningi. Jeżeli dalej chce skakać, może to robić w Hinterzarten pod okiem trenera Rolfa Schilli" powiedział Rohwein.Anna Szczepankiewicz, źródło: skispringen.de
oglądalność: (4576) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ewelina początkujący
  Pozdrowienia

  Sądzę że Hanni nie powinien jechać na Olimpiadę. Zespół niemiecki nie jest najlepszy a może uda sie im coś osiągnąc! Nie traćmy nadzieji. A Svenio napewno ich zrozumie... Pozdrawiam wszystkich fanów Hanniego i całej kadry Niemieckiej!

 • Du Du stały bywalec
  szkoda

  Szkoda,bo gdy startował to były ciekawe czasy dla światowych skoków narciarskich.

 • anonim
  Sven

  To jest tak doswiadczony zawodnik,że sam najlepiej wie co jest dla niego dobre a co moze mu zaszkodzic.Myślę,że Turyn to dla niego zbyt duze wyzwanie w obecnej sytuacji i zbyt olbrzymie obciążenie psychiczne.Ale milo bu bylo zobaczyc znow Svena na skoczniach swiata ,lecz sam musi o tym zdecydować on wie najlepiej.

 • kaska początkujący

  w sumie sie nie dziwie. jesli ma to zaszkodzic a co najmniej nie wniesc niczego pozytywnego to dobrze ze sven jednak nie pojedzie do turynu. jakie jest wasze zdanie? ps. jak chcecie ze mna pogadac o skokach i nie tylko to piszcie maile!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).