Nicole Konderla-Juroszek zawiesza karierę. „Nie mówię, że to ostatni skok w życiu”
- 2026-02-22 19:38
Nicole Konderla-Juroszek
fot. Tadeusz Mieczyński
Mistrzostwa Polski w Wiśle okazały się być ostatnimi - przynajmniej na pewien czas - zawodami dla Nicole Konderli-Juroszek. Urodzona w Bełchatowie zawodniczka po zdobyciu brązowego medalu na obiekcie HS134 ogłosiła zawieszenie kariery.
Nicole Konderla-Juroszek poinformowała o zawieszeniu kariery bezpośrednio po krajowym czempionacie rozegranym 22 lutego na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. 24-letnia skoczkini przez kilka ostatnich sezonów należała do krajowej czołówki, regularnie reprezentując Polskę w zawodach międzynarodowych.
- Poczułam się na belce dosyć słabo, bo nie było mojego trenera, który miał dać mi sygnał do startu. Próba konkursowa była mocno spóźniona. Liczyłam się z tym, że to będzie mój ostatni skok w sezonie, a nawet w życiu - przyznała szczerze Konderla-Juroszek.
- Chciałam, żeby to wyglądało trochę inaczej. Rozmawiałam później z Kamilą Karpiel, która mnie przytulała. Później dowiedziałam się, że mam medal - totalna mieszanka wszystkich emocji.
- Decyduję się na razie na przerwę. Nie mówię, że to ostatni skok w życiu, ale nie wiem, czy w najbliższych miesiącach na skocznię wrócę. Jest mi trudno, bo kocham ten sport, ale myślę, że czasami ta miłość nie wystarczy i musi to pójść w innym kierunku - powiedziała w rozmowie ze Skijumping.pl Konderla-Juroszek.
Nicole Konderla z medalem mistrzostw Polski i łzami w oczach. „Nie mówię, że to koniec, ale na ten moment zawieszam karierę”. Rozmowa niedługo na @Skijumpingpl #skijumpingfamily
— Kinga Marchela (@kingamarchela) February 22, 2026
Na arenie międzynarodowej zadebiutowała w lipcu 2018 roku w Szczyrku w konkursie FIS Cup. Rok później pojawiła się w Letnim Pucharze Kontynentalnym, a w sierpniu 2019 roku po raz pierwszy wystąpiła w zawodach Letniego Grand Prix. Premierowe punkty PŚ zdobyła w 2022 roku w Willingen. Tam zanotowała najlepszy rezultat w karierze, zajmując 21. i 22. miejsce. Kolejnym ważnym krokiem był start w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. W Zhangjiakou zajęła 36. miejsce indywidualnie, a w konkursie drużyn mieszanych wspólnie z Dawidem Kubackim, Kingą Rajdą i Kamilem Stochem uplasowała się na 6. pozycji. Szczególne miejsce w jej dorobku zajmuje Uniwersjada 2023 w Lake Placid, gdzie sięgnęła po trzy złote oraz srebrny medal.
Korespondencja z Wisły, Kinga Marchela
-
placek08 doświadczony
@Kolos
"Próbowano wszystkiego" - a oto lista, czego konkretnie:
- nie powołano zawodniczek na MŚ 2017, (co miało zachęcić młode dziewczyny do skakania, tak?),
- na sezon 2018-19 zatrudniono jako trenera Bachledę, nasz mikst zanotował dobry wynik na MŚ budząc większe zainteresowanie skokami kobiet. Panie zanotowały (Rajda, Karpiel) znaczący progres,
- jak widać, trzeba było spróbować czegoś innego - zatrudniono więc Kruczka,
- po jednym udanym i 2 nieudanych sezonach zdecydowano się na zmianę i zatrudniono m.in. Kupczaka, uwalając jednocześnie kombinację norweską i żeńskie skoki,
- następnie zatrudniono fachowca z Austrii, któremu nie chciało się trenować i uciekł przy pierwszej okazji bez wyników,
- w końcu zdecydowano się powrócić (częściowo po raz drugi) do Bachledy, który powoli robi postępy z Anią i Polą,
- jednocześnie doprowadzono do mocnych tarć w kadrze, których kulminacją był podział na dwie grupy treningowe, a efektem 3 końce/zawieszenia karier naszych 3 z 5 najlepszych skoczkiń (Karpiel - team Bachleda, Konderla - team Kruczek, Rajda - team dajcie mi już wszyscy święty spokój).
Pewnie ciężko było wpaść na coś więcej w naszym położeniu. Szkoda tylko, że co drugi z tych ruchów był negatywnie oceniany tuż po jego dokonaniu i weryfikowany przez rzeczywistość... Może jednak skupmy się na próbowaniu rozwiązań z szansami na sukces i zachęcaniu młodych dziewczyn do sportu poprzez traktowanie go poważnie.
PS
Jeżeli coś pochrzaniłem, dajcie proszę znać -
Odlotowo_4567 doświadczony
@Sigmusiaxd
Nie. Zresztą ostatnio widać u niego pewien postęp, dziś był 8. Kacper to rocznik 2001, bardzo młody już nie jest, ale on wciąż ma potencjał do dobrych wyników, zwłaszcza na skoczniach normalnych.
-
Odlotowo_4567 doświadczony
@vvorm
W karierze Rajdy był jeszcze jeden kluczowy, ale bardzo smutny moment - upadek podczas przeciąganych na siłę w trudnych warunkach MP. Myślę, że gdyby nie on, jej dalsza kariera potoczyłaby się zupełnie inaczej, a w każdym razie Kinga skakałaby do tej pory.
-
Dama_Karmelowa profesor
@Alice01
Zaryzykuje stwierdzeniem, że akurat w przypadku skoków powrót po ciazy jest niemożliwy. To nie biegi czy łyżwiarstwo, gdzie aż tak nie liczy się budowa ciała, a nawet jak nie przytyjesz ani kilograma to gwarantuję, ze co najmniej twoje biodra już nigdy nie będą takie same jak przed. A w skokach przecież o to chodzi, ilu chłopców po okresie wzrostu już się nie odnalazło bo zmieniły sie parametry? Dziewczynę dopadło zycie i tyle. Za coś muszą życ, może ich stać na to żeby tylko jedno kontynuowało karierę.
-
Arturion profesor
Z Juroszków mogłoby jeszcze coś być, byle traktowali to poważnie. Dziś Kacper zajął 8. miejsce w MP (razem z Ko. Tomasiakiem), wprawdzie przy braku Kota i Wolnego, ale to już jest coś na tle dotychczasowej mizerii.
Nicole zawsze słynęła z tytanicznej pracy i wielkich ambicji. Nie dziwi więc rozczarowanie formą.
Mam nadzieję, że jeszcze zatęskniu do skakania i nie będzie całe życie się oglądać na trenera Kruczka. To, że jej nie machnął traktować jako tragedię? Wybaczcie, machnąć może i przedskoczek z braku laku.
Pozytywy?
"Rozmawiałam później z Kamilą Karpiel, która mnie przytulała."
Wygląda na to, że przynajmniej na tej linii przestało iskrzyć. -
Lataj profesor
Mogła być na chociaż nieco wyższym poziomie od Bełtowskiej, ale mocnej głowy zabrakło. Stać ją było na pewno na więcej niż w seriach ocenianych. Sportowo niewielka strata dla naszych skoków, wizerunkowo też (nie tylko wyniki, ale jeszcze wojenki), ale ilościowo odczuwalna.
To jak? Naturalizacja zawodniczek? Kozlova jest równocześnie w kombinacji i skokach, a pod flagą Ukrainy też by miała świetlaną przyszłość. Po odejściu Jones też dla USA lepiej, by Sproch nie zmieniała barw. -
Arturion profesor
@Nikt_ważny
O Stękale: "tu już nawet największy optymista chyba nie da rady zobaczyć światełka w tunelu."
Dzisiejszy konkurs był takim światełkiem. Jak będzie uczciwie trenował, to jeszcze może się jako tako odbudować. -
-
-
Krulowiec stały bywalec
Mąż pewnie po FiS Cupie w Zakopanem też dołączy do żony
-
Lataj profesor
@Kolos
Mając świadomość, jacy ludzie zarządali grajdołkiem zwanym PZN-em, brakuje chętnych i nie posyła się dziewczynek na skocznię, "bo tak". Efekty tego, jak "poważnie" się traktuje skoki naszych pań, widać w tym, że trenującym brakuje sportsmenek, w których ślady mogą iść, przez co brakuje im wiary, a bez pewności siebie nie będzie motywacji. Mamy Frączek, która ponoć wciąż się boi skakać na normalnej skoczni i pewnie z tego powodu niedługo zrezygnuje. Zresztą ona jest w kadrze tak, jakby w jej składzie miał się znaleźć typ, który wcześniej śniegu na własne oczy nie widział.
-
vvorm doświadczony
,,W czasach Tajnera to kobiety skakały co najwyżej hobbystyczne." - chyba jak był trenerem. Tajner jeszcze po pamiętnym Seefeld 2019 był parę lat prezesem.
-
Lizakowaty stały bywalec
Wątpię że jak to ktoś napisał jest to przerwa na ciążę. Jest dziewczyna po ślubie, ona wyników nie ma, sponsora nie ma więc zarobku ze skoków zero, Kacper chyba też sponsora na kasku aktualnie nie ma, wyników także zero a za coś trzeba żyć. Pewnie zadecydowali że ona się skupi na jakiejś pracy a Kacper będzie dalej skakał bo on jakieś szanse jeszcze ma aby się z dołka wygrzebać.
-
Kolos profesor
@Nikt_ważny
W tym przypadku robi się wszystko co się da. Nie ma chętnych i koniec. Na siłę na skocznię nie nikogo nie wypchniesz.
-
Nikt_ważny profesor
@Kolos
Ale ja mówię, żeby z tych kilkudziesięciu zwerbować choćby 10-15.
Brakuje chętnych z jakiegoś powodu. I leśne dziady nie robią nic, żeby ten powód znaleźć i rozwiązać.
Oczywiście, że 90 % nie będzie chętna na żaden sport i nic ich nie przekona. Ale jest kilka procent, które można przekonać, pokazać, że to ciekawy sport, że jest opieka fachowców, że się traktuje to poważnie... A nie czekaj.
Serio, nikt nie wymaga cudów, ale wymagajmy czegokolwiek.
A nie "no jest nabór, nikt się nie zgłosił.
Dobra, pora na premie i CS-a. Następny nabór za rok. "
-
waldemarsson profesor
@Nikt_ważny
Jeszcze niedawno mówił że będzie walczył by wejść na podium ze zdjęciem pana Damiana, więc chyba tak łatwo nie zrezygnuje.
-
Kolos profesor
@maciek0932
W czasach Tajnera to kobiety skakały co najwyżej hobbystyczne. A gdy utworzono Puchar Świata kobiet to od tego czasu mamy szkolenie kobiet na poważnie. Tylko sukcesy brak a bez tego trudno by łożyć w tę konkurencję większych środków...
-
Kolos profesor
@Nikt_ważny
Kilkadziesiąt tysięcy to nie masz skoczków na całym świecie ...
Jest problem, że po prostu brakuje chętnych dziewczynek do uprawiania skoków i tyle. -
Nikt_ważny profesor
@Kolos
Bez przesady, w okolicach skoczni żyje pewnie kilkadziesiąt tysięcy dziewczynek, które potencjalnie by mogły skakać. A to w dalszym ciągu popularny sport.
Ja wiem, niebezpieczny, trudny do trenowania i nie zarabia się milionów.
Ale mimo wszystko, jak nie umiesz znaleźć dziesięciu dziewczyn, które by były w stanie skakać, to coś robisz źle. Bardzo źle.
Nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia dla tych wszystkich działaczy. Przecież tam pracuje kilkaset osób w tych różnych strukturach. Bez jaj, że kilku dziewczyn nie da się znaleźć.
Ale jak rodzice widzą wypowiedzi Prezesa (tego lub poprzedniego), to w sumie też bym nie posłał dziecka do takiego środowiska xD. -
maciek0932 profesor
@alo
Powiedzmy sobie szczerze: Duży udział w tej sytuacji ma Tajner i reszta leśnych dziadków, którzy uznali, że "baba to nie może skakać, bo dzieci nie urodzi".
-
Alice01 bywalec
Mam nadzieję że to tylko przerwa na ciążę
-
Kolos profesor
@acka
Na siłę dziewczyn nie zaciągniesz na skocznię. Są robione nabory i chętnych brak. To problem ciężki do przeskoczenia.
Kobiecą kadrę mamy od kilkunastu lat, próbowano wszystkiego i niewiele z tego wynikło. Niestety.... -
-
Kolos profesor
To był niestety całkowicie spodziewane.... Ale i tak szkoda.
-
Alberto bywalec
No I zostały tylko 2 zawodniczki na poziomie reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych, bo Karpiel to cały czas zbyt słaby poziom. Mam nadzieję że więcej z nich nie skoczy ze skakaniem po sezonie, a będzie ich więcej.
-
Nikt_ważny profesor
@fraki
Szczerze to bardzo mnie zdziwi, jeśli Stękała nie zrezygnuje.
Życzę mu dobrze i oczywiście chciałbym, żeby skakał, ale tu już nawet największy optymista chyba nie da rady zobaczyć światełka w tunelu.
-
-
fraki weteran
Jakoś obawiałam się dzisiaj, że to Stekała ogłosi zakończenie kariery, a wyszło na Nicole, pewnie już to planowała od momentu, kiedy wypadła z listy na IO.
-
vvorm doświadczony
@Wawra
Udzieliła kiedyś mocnego wywiadu, w którym stwierdziła, że powrót jest całkowicie wykluczony, a jednocześnie wskazała dwie osoby, które zasiały tam największy ferment - nie pamiętam już, czy z nazwiska je wymieniła, czy nie, ale na pewno tak, że każdy się domyśli, o kogo chodzi.
Była to niepowetowana strata dla polskich kobiecych skoków. Gdyby Marcin Bachleda pozostał normalnie trenerem i spokojnie pracował z dziewczynami, to jestem w stanie wysnuć tezę, że Kinga miałaby na swoim koncie w tym momencie co najmniej kilka podiów pucharu świata, a mikst byłby spokojnie na poziomie co najmniej TOP5. Gdybanie to jedyne, co nam pozostało. -
Oczy Aignera profesor
@Michalina
Weź pod uwagę to, ile tych dziewczyn miało lub ma odpowiednie cechy mentalne do uprawiania sportu na wysokim poziomie.
-
Nikt_ważny profesor
Ależ bym chciał, żeby kiedyś jakiś dziennikarz przycisnął kogoś w tym związku leśnych dziadów i go przewałkował dlaczego my mamy 4 zawodniczki, a w sumie to teraz 2.5. xD.
Ale tak porządnie, a nie że Pan Prezes sobie rzuci, że oni dobrze, a dziewczyny nie chcą skakać, a te które są, to za grube.
Wiadomo, nikt tego nie zrobi, bo Panu prezesowi się nie podpada. Ale meh...
Jakby spoko, wystartowaliśmy ze skokami kobiet 10 czy 15 lat temu. Ale od tego czasu powinno już wchodzić nowe pokolenie, przecież roczniki 2000+ już mogły jako tako trenować. A przynajmniej w teorii xD.
-
Michalina początkujący
@alo
A skąd się mają wziąć niby ? Jak się nie zainwestuje to nic się nie będzie miało
-
Wawra bywalec
Nie ma Konderli, tzn. nie ma Kruczka. Znaczy, może wrócić Kinga Rajda. Ja jestem za...
-
Filigranowy_japonczyk profesor
Żeby się nie okazało, że Juroszek też zaraz pójdzie w jej ślady. Tak więc zostajemy z trzema skoczkiniami z czego jedna z nich to Karpiel, która wróciła po trzech latach przerwy i w sumie to nie wiadomo na ile jej starczy motywacji.
Natomiast co do Konderli, cóż gdyby trenowała normalnie z Bachledą to pewnie byłaby na dużo wyższym poziomie niż Bełtowska, mając na koncie sporo punktów w PŚ, ale niestety wolała trenować z Kruczkiem i wyników nie ma żadnych. -
FJ doświadczony
@Henning
Strata jest, nieodwołalna. Gdyby nie niesnaski w grupie, głównie z udziałem Konderli, możliwe, że Rajda by dalej skakała.
-
Vainamoinen weteran
A może po prostu Nicole i Kacper spodziewają się potomka.
-
Rawianek profesor
Mam nadzieję, że dziewczyn będzie coraz więcej skakać obecnie u kobiet przygodę ze skakaniem zawiesiły Cieślar, Słowik i Konderla- Juroszek.
-
Przyjaciel_nart stały bywalec
Gdyby nie te jej humorki, te całe dramy z Rajdą to osiągnęła by dużo w tym sporcie . Widać ze jest typem " sztywniary " trudno u niej znaleźć uśmiech tak samo jak poprawnych skoków. Swoją drogą ciekawi mi co Kacper w niej widział .
-
zimowy_komentator profesor
@acka
Myślisz, że Bełtowską hejtowali kibice doskonale zorientowani w sytuacji skoków kobiet, czy ci przypadkowi oglądający mikst na IO?
-
acka profesor
4 zawodniczki na Mistrzostwach Polski. Jedna ledwie wróciła po zawieszeniu kariery. Druga właśnie ją zawiesza. I po co był hejt na Bełtowskiej, gdy nie mamy kim skakać? Tylko ona i Twardosz. Skoki pań wystartowały z 10-letnim opóźnieniem, ale faza zaorania zaczęła się dopiero teraz. Pozostaje się modlić, by Twardosz i Bełtowskiej coś nagle nie zdemotywowało. A Karpiel, nie zniechęciła się znów - i na dobre. Bo kto je zastąpi? Te całe 4 15-latki, jeszcze spadające z progu na K-60 w Orlen Cupie? Gdy spojrzało się na ten tłum nastoletnich Słowenek na Alpen Cupie w Zakopanem - to naprawdę żałość bierze. To chyba nie tylko organizacja, to chyba w dalszym ciągu - światopogląd i -tradycja postrzegania ról.
-
Prekursor Skoczni Vip profesor
W sumie to sezon i tak stracony, niedlugo koniec, niech odpocznie, dobrze przepracuje lato i może bedzie lepiej. Pewnie liczyla na wystep na igrzyskach, ale Pola jednak realnie jest wciaz lepsza
-
StochIO2014 doświadczony
Trzeba Małyszowi przyznać rację, że dziewczyny mają co chcą, jako jedyna nawet pracowała z Kruczkiem na koszt PZN, ale jak widać lata zaniedbań Tajnera nie pomaga.
Musimy czekać na te najmłodsze dziewczyny. -
King profesor
@Arturion
Z drugiej strony jakby miała to robić na pół gwizdka może lepiej, że zawiesza. Być może po czasie stwierdzi inaczej, wróci z pełnym zaangażowaniem i lepszym efektem.
-
ShinpuTokubetsu2.0. doświadczony
Które to już zawieszenie kariery tych dziewczyn. xD Ja nie mogę one czasami się tak zachowują jakby robiły łaskę, że skaczą. Robią jakieś dramy, płaczki w mediach, robią ze skakania fizykę kwantową a to tylko skoki na nartach z najazdu. Do tego jedynie potrzeba odwagi i skoczności. Liczą się proste rzeczy. Jak jesteś zdolna umysłowo to idziesz w zawody umysłowe. Jak w tym kiepsko, ale jako dzieciak masz energię i wysoko skaczesz, a jesteś z południa to może wezmą cię do kadry skoczków. I tyle. I baby zamiast tak jak faceci po prostu trenować skoki to robią z tego jakąś większą filozofie. Kończ karierę i nie zawracaj głowy. Tyle.
-
biggie_powrot_v2 bywalec
@Sigmusiaxd
Oj arcyksięciu, od wczoraj trujesz mi [***] z wiatrem i się nasmiewasz z tego co pisze, przypominam kto od początku pisał że nic z tgo nie będzie. Powiedz mi teraz, od kogo dokładnie zgapiłem komentarz? kto pisał o podatkach?
-
Sigmusiaxd doświadczony
Zaraz Karpiel znowu przestanie skakać i kicha ze skoków kobiet. Konderla też nie skakała w czołówce i było to dziwne.
-
Arturion profesor
Wielka szkoda. Zalicza się do tych, które potrafią oddać niezły skok.
Zawiesza w momencie, gdy Małysz bije się w piersi za lata zaniedbań i zapowiada lepsze czasy dla skakajek... -
Sigmusiaxd doświadczony
@biggie_powrot_v2
Chłopcze. Serio zgapisz komentarz od osoby niżej? To już mogłeś być cicho zamiast coś pisać.
-
biggie_powrot_v2 bywalec
Żadna strata. Jedynie poprawa wizerunkowa, i nie będziemy przeznaczać podatków żeby sobie turystka jezdziła.
-
Henning stały bywalec
Obiektywnie - żadna strata
Szkoda tylko, że jeszcze tragiczniej wygląda nasza kadra ilościowo... -
alo profesor
Powiedzmy sobie brutalnie
Inwestowanie w babskie skoki w Polsce jest kompletnie bez sensu i nie dziwię się że większość działaczy kładzie lagę na to. Trzymajmy pieczę nad rozwojem chłopaków bo tam to ma sens i jest z kim przynajmniej pracować a tu? Ile ich zostało ? Trzy ? Śmiech na sali -
Mucha125 profesor
Jak się wybrało Kruczka to się nie dziwię
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl. na forum będą one kasowane.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).


















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się