Wypowiedzi po Velenje i Kranj

 • 2005-07-12 15:22
Miniony weekend polscy skoczkowie, startujący w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego, z pewnością zaliczą do udanych. We wszystkich trzech zawodach nasi reprezentanci awansowali w komplecie do finałowej "30", a Marcin Bachleda jest aktualnie liderem klasyfikacji generalnej.

Bachleda
, szczególnie zadowolony był po sobotnim konkursie w Velenje, w którym zajął pierwsze miejsce: "Warunki do skakania były dziś idealne, dlatego też jestem zadowolony, ze swojego występu. Muszę również przyznać, iż bardzo pomogła mi publiczność, która była tutaj naprawdę wspaniała!"

Z większym dystansem do swoich osiągnięć w Pucharze Kontynentalnym podchodzi Janne Happonen:
"Jestem zadowolony ze swoich wyników i wezmę pewnie udział w jeszcze jakichś letnich konkursach, ale nie traktuję ich zbyt poważnie. O tym czy wystąpię w Letnim Grand Prix zadecydują trenerzy."

Nie do końca zadowolony z występów w Velenje był Rok Benkovic: "Moje występy nie były takie złe, ale wiem, że stać mnie na więcej. Lepiej skakałem na treningach niż w zawodach. Teraz planuję krótki urlop, a następnie rozpocznę ostre przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Jeśli latem będę dobrze skakać to fajnie, a jeśli nie, to trudno, przygotowujemy się z myślą o zimie."

Robert Kranjec nie krył zadowolenia ze swojej formy: "Oczywiście, że jestem zadowolony ze swoich rezultatów. Dużo trenowałem i pracowałem z psychologiem. Pracujemy razem już od pewnego czasu i to naprawdę wspaniałe, ponieważ dobrze się poznaliśmy i mogę się z nim konsultować, kiedy tylko tego potrzebuję.
Teraz mam w planach dwutygodniowy wypoczynek, a potem powrót do treningów. Niewiele mogę powiedzieć o formie pozostałych kadrowiczów, ponieważ koncentrowałem się na swoich przygotowaniach."

Kolejnym sprawdzianem formy dla czołowych skoczków Pucharu Kontynentalnego będzie konkurs w szwajcarskim Einsiedeln, za niecałe dwa tygodnie.

Petra Pock, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4212) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • _An_ bywalec

  @Boy
  Benkovic zajął dwa razy miejsce na podium. To nie jest raczej przeciętny występ. Poza tym wydaje mi się, że on po prostu potraktował to wszystko z przymrużeniem oka.
  Poza tym jestem niemal pewna, że Rok jest w stanie powtórzyć swój sukces z MŚ. To wielki talent, co zresztą jasne było na dawno przed MŚ. A talent nie ginie nigdy.
  A sam fakt, że potrafił wykorzystać warunki też o czymś świadczy. Gdyby słaby skoczek dostał nawet potężny podmuch pod narty nie potrafiłby go wykorzystać. Rok potrafił - i za to brawa dla niego!

 • anonim

  Należą się wielkie brawa dla Marcina i calej naszej ekipy , wszyscy awansowali do finalowej 30-stki.
  Należą sie również slowa uznania dla trenerów , którzy przygotowali druzynę do startów.
  Ja myślę podobnie jak "Boy " , Rok Benkowić , nie powtórzy juz sukcesu z MS , to byla jedna chwila , jeden moment , który doskonale wykorzystal , będąc w dodatku w formie,
  no ale letnie skakanie różni się od zimowego i to zasadniczo więc nie nalezy niczego przesądzać.
  Życzę naszym chlopcom , aby pokazali w PS zimą , co potrafią , bo jak wiemy caly sezon zimowy nie potrafią sie przebić jakoś .
  Letnie skakanie o niczym nie świadczy , ja czekam na sezon zimowy , to dopiero będą emocje .Ale życzę im powodzenia i wszystkiego dobrego.

 • Glon początkujący
  Zauważcie

  iż Kranjec zaczął współpracować z paychologiem i efekty od razu widać!!! A nasi chłopcy, niestety...

 • Boy profesor

  Bachleda jest jeszcze niższy od Małysza! Tylko nie potrafi skakać na mamutach...
  Rok Benkovic skakał średnio w Słowenii i myślę, że już swojego osiągnięcia z MŚ w Oberstdorfie nigdy nie powtórzy...
  Robert Kranjec może być w sezonie zimowym 2005/2006 bardzo mocny i na IO również będzie trzeba się z nim liczyć!

 • kolesio bywalec
  wzrost

  Nie mówię, że jestem pewien, ale Bachleda, happonen... no i Kranjec też wzrost raczej poniżej 180- bodajże 175 cm...
  Ciekawie, ciekawie będzie:)

 • _An_ bywalec

  @kolesio
  Nie jestem tego taka pewna. Benkovica raczej nikt nie nazwałby małym. Ale pełniejszy obraz na pewno będziemy mieć po konkursach LGP.

 • kolesio bywalec
  ??

  Pewnie ktoś z Forumowiczów już to zauważył (niestety mam ostatnio mało czasu i nie przejrzałem postów), ale chyba mimo wszystko nowa "kombinezonologia" FISu promuje znowu "małych i z kopytem":)

 • _An_ bywalec

  Marcin i Stefan wystartowali bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że taką formę utrzymają do końca LPK, Marcin ma jeszcze duże szanse na zwycięstwo.

  Osobiście cieszę się z sukcesów Słoweńców. Jedna z moich ulubionych nacji w skokach. Oby powtórzyli sukcesy z MŚ na IO.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).