Katie Willis pierwsza w Klingenthal

• 2005-08-10 11:52

Katie Willis z Kanady wygrała drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego Kobiet w skokach narciarskich rozegranego w niemieckiej miejscowości Klingenthal (HS85).

Pogoda u naszych zachodnich sąsiadów nie sprzyjała zawodniczkom. Temperatura oscylowała w okolicach 12 stopni i było pochmurnie. W obu seriach kobiety startowały z belki numer 14.

W konkursie wystartowały 33 zawodniczki, jednak dwie z nich (Seifriedsberger i Pustkova) zostały zdyskwalifikowane i ostatecznie rywalizację zakończyło 31. Najlepsza z nich okazała się Kanadyjka, oddała skoki na odległość 78 i 80 metrów. Na drugim miejscu wylądowała Norweżka Anette Sagen (78,5 i 78m). Na ostatnim stopniu podium stanęła w Niemczech Jessica Jerome ze Stanów Zjednoczonych (74,5 i 78,5m).

Line Jahr, która wygrała inauguracyjne zawody w Bischofshofen zajęła w Klingenthal piątą pozycję (74,5 i 79,5m).

Kolejne zawody odbędą się również w Niemczech, 11 sierpnia w Poehla.