Wizytacje czas zacząć - FIS sprawdzi Zakopane

 • 2005-09-09 23:33

Wiosną tego roku donosiliśmy, iż stolica polskich Tatr zgłosiła swoja kandydaturę do organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2011 roku. Już niedługo pod Giewont zawitają przedstawiciele FIS, aby zobaczyć, co miasto może zaoferować sportowcom i kibicom.

Cykl spotkań z władzami miast - kandydatów do organizacji arcyważnej imprezy narciarskiej rozpocznie się od wizyty działaczy FIS w Val di Fiemme w dniach 19 - 20 września. Następnie udadzą się oni do Zakopanego. Spotkanie z polskimi organizatorami zaplanowano na dni 20 i 21 września. Ostatnim miastem skontrolowanym przez przedstawicieli centrali narciarskiej będzie Oslo (21, 22 września).

Przypomnijmy, iż wg planu, MŚ w Zakopanem miałyby się odbyć w dniach 16-27 lutego. Atutem polskiej kandydatury jest to, że wszystkie obiekty położone są bardzo blisko: Średnia i Wielka Krokiew, a także trasy biegowe.

Ostateczna decyzja, kto będzie organizatorem MŚ 2011 w narciarstwie klasycznym zapadnie w przyszłym roku, w maju na kongresie FIS w Portugalii.


Barbara Niewiadomska, źródło: onet.pl
oglądalność: (4767) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  :)))))

  MŚ w Zakopcu - to byłoby coś! :)

 • anonim

  właśnie się skonczyła i wygrał STOOOOOOCH 129,5 metra :) a drugi miał dopiero 127m

 • anonim
  hakuba

  wie ktoś może kiedy sie zaczyna relacja live z serii próbnej i konkursu głównego w Hakubie?

 • asia początkujący
  liberec

  w dwa lata po Libercu, który jest praktycznie o krok, to chyba i tak Zakopane ma małe szanse... stawiałabym na Oslo, no ale życie czasem płata figle :P

 • anonim

  Jeśli wiesz więcej na tematy finansowe , to poprostu napisz ,
  bo być może ja się mylę , a nie ma ludzi nie omylnych ,
  Pozdrawiam.

 • anonim
  @snow

  Nie rozumiem wogole twojego pytania,
  bo już kiedy pierwszy raz , pisano o tym iż Zakopane , chce organizować MS , pojawialo się wiele wątpliwożci wlasnie związanych z pieniędzmi , które trzeba wylożyć ,
  przecież to jasne ,
  więc nie rozumiem po co ta aluzja z tą dziwną krzyżówką co do mojej osoby ,
  skoro mamy organizować taka wielką imprezę w Polsce , to czy nie mamy prawa wiedziec skąd będą pochodzily pieniądze na to ?
  jeśli jesteśmy tak bogatym krajem , to nie mam nic przeciwko ,
  lecz jesli ma się to odbywać kosztem innych dyscyplin w naszym kraju , to trzeba sie troche nad tym zastanowic ,
  no chyba , że nasze kochane państwo okaże sie tak hojne , że wyloży cala kasę ,
  a będą to nie male sumy.Ja jestem oczywiście za tym aby taka impreza byla w naszym kraju , ale nie kosztem zabierania pieniędzy innym dyscyplinom sportowym .

 • snow początkujący
  @Fanka

  mam male pytanie czego jestes Fanka pelnej kasy czy sportow zimowych!! Z postu wynika, zes skrzyzowanie Szkota z krakauerem i skapym holendrem :)

 • anonim

  Moim zdaniem porywają sie z motyką na slońce.
  Ale jesli maja tyle kasy , żeby wylożyć , to proszę bardzo , o ile mnie pamięć nie myli ten co zglasza się do organizacji MS , musi wplacic do kasy FIS-u , 100 tys euro , kaucji i to bezzwrotnej , nie mając gwarancji , że zostaniemy wybrani,
  to jet kupa forsy , skąd my to wezmiemy , a po drugie w 2011 roku Adam już nie bedzie zawodnikiem , tak mi się wydaje , więc jesli do tej pory nie zrodzi się nam drugi Malysz , to jak dla mnie zawody stracą urok.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).