Walter Hofer zadowolony z przebiegu Letniego Grand Prix

 • 2005-09-21 10:27

Po zakończeniu dwunastej już edycji zawodów z cyklu Letniego Grand Prix przyszedł czas na podsumowania. Dyrektor generalny zawodów FIS w skokach narciarskich Walter Hofer jest szczególnie zadowolony z funkcjonowania nowych przepisów, jakie zostały wprowadzone do regulaminu FIS przed zawodami LGP.

"Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących kombinezonów zawodników przyniosło oczekiwane rezultaty - powiedział w rozmowie dla serwisu skijumping.net Walter Hofer - Podczas tegorocznego Grand Prix po raz pierwszy od 10 lat żaden zawodnik nie został zdyskwalifikowany z powodu nieprzepisowego kombinezonu przed rozpoczęciem serii konkursowych. Ten nowy przepis oznacza przede wszystkim mniej stresu dla skoczków, jak i dla samych przedstawicieli FIS, którzy kontrolują zawodników."

Zdaniem Waltera Hofera wprowadzenie 10-sekundowego okresu "zielonego światła", w którym to skoczek może wystartować z belki startowej, spotkało się z bardzo przychylną opinią wśród trenerów. "Ten przepis może się sprawdzić podczas konkursów zimowych, kiedy warunki pogodowe są gorsze i trudniej jest znaleźć optymalny moment, w którym zawodnik zostanie "puszczony" z belki" - dodaje Walter Hofer.

Według dyrektora generalnego bardzo pozytywną zmianą było zmniejszenie maksymalnej ilości zawodnikow jednej drużyny mogących wystartować w zawodach z 8 do 6 skoczków: "Dało to przede wszystkim większą szansę takim krajom jak Polska, Czechy, Rosja czy Szwajcaria na wystawienie większej liczby zawodników i zaprezentowanie silniejszej ekipy" - zakończył Hofer.


Marta Wąsowska, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (4344) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  You forget the "-" in the internet address. It's www.ski-jumping.net !

 • anonim

  You forget the "-" in the internet address. It's www.ski-jumping.net !

 • anonim

  Dzieki zmianom zwolni sie około 10 miejsc w 50. Austria,Niemcy,Finlandia,Norwegia miały prawie zawsze komplet 8 zawodników. Nawet w 30 bywało że Norwegów i Austriaków było 8.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).