Co porabia Jaroslav Sakala?

 • 2002-09-23 01:31
Jaroslav Sakala
Po zakończeniu kariery sportowej Jaroslav Sakala został doradcą marketingowym Czeskiego Związku Narciarskiego. Jego główne zadania to przygotowywania umów różnych firm ze związkiem narciarskim, jak również wybieranie optymalnego sprzętu spośród licznych ofert dla czeskiego związku.

Ostatnio Sakalę miało zaszczyt gościć polskie miasteczko- Kamienna Góra, gdzie swą siedzibę ma zakład "Mastor". Ta polska firma jest producentem ręcznie szytych butów dla młodych skoczów. Jaroslav Sakala był bardzo zadowolony z jakości polskich butów oraz przystępnej ceny i osobiście zabrał do Czech pierwszą partię.

Poprzez nominację Sakali do tej funkcji zakończona została wreszcie odwieczna walka Sakali z Czeskim Związkiem Narciarskim. Nowy skład związkowców bardzo docenia nie tylko sportowe zasługi Jaroslava Sakali, ale również jego pracę, jako menedżera.

Natomiast podczas Mistrzostw Czech w Harrachovie - prezes Roman Kumposzt wręczył słynnemu skoczkowi szklaną kulę, zrobioną w harrachovskich hutach szkła, która stała się tym samym ostatnim trofeum w karierze sportowej Sakali.

Warto również wspomnieć iż 2.09.2002 roku na skoczni w Frenstacie, pod opieką byłego Mistrza Świata- Jiri Parmy- oddał swój pierwszy skok Filip Sakala- 6- letni syn Jaroslava.

Młody skoczek wylądował aż na 2.5m, niestety nie zdołał go ustać. Do rodzinnego rekordu zabrakło Filipowi jeszcze tylko 202,5 metrów :-).
Mamy nadzieję iż młody Sakala już wkrótce będzie święcił nie mniejsze sukcesy niż jego utytułowany ojciec.

/tad/, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7433) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Sakala

  Sakala był wspaniałym skoczkiem, zasłużył na takie trofeum. Tak jak u nas Małysz. Dobrze, że został doceniony.
  A Filip nie odnosi do dziś sukcesów, ale ma dopiero 13 lat.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).