Kadra A - pierwsze zjazdy na śniegu

 • 2005-10-22 08:11

Trener Heinz Kuttin zabrał swoich podopiecznych do Kaprun. Nie będą oni tam jednak skakać na nartach. Celem tego zgrupowania są ćwiczenia na śniegu, więc skoczkowie tym razem wystąpią w roli alpejczyków. Zabrali nawet ze sobą stosowny sprzęt.

- To tradycyjny sposób wejścia w sezon - wyjaśnił drugi trener reprezentacji, Łukasz Kruczek.

Adam Małysz (który dojedzie do grupy po wizycie w Poczdamie), a także Robert Mateja, Kamil Stoch, Krystian Długopolski, Piotr Żyła i Rafał Śliz w Kaprun będą głównie szusować na nartach po lodowcu Kitzsteinhorn.

- Będziemy tam przez około pięć dni, w czasie których chłopcy pojeżdżą sobie na nartach. Oczywiście w planach mamy również inne treningi, między innymi siłowy. Tego typu zajęcia, na pierwszym śniegu otwierają ostatni etap przygotowań do zbliżającego się sezonu - powiedział trener Kuttin i dodał:

Musimy jeszcze przetestować nowe kombinezony, ale to wszystko dopiero na obozie, na który wyjedziemy 3 listopada, po powrocie z Austrii.

Czy następne zgrupowanie odbędzie się w Skandynawii czy Austrii - nie wiadomo. Trenerzy będą bacznie przeglądać meldunki dotyczące prognoz pogody i zaśnieżenia obiektów. Wówczas zostaną podjęte decyzje dokąd się udać. Jeśli na Wielkiej Krokwi będą warunki do skakania - kadra zostanie w Polsce.


Barbara Niewiadomska, źródło: PS i PZN
oglądalność: (4378) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @ dr

  czy ty czytaż nie umiesz czlowieku ??
  gdzie ja napisalam ,że to nie są dobre decyzje ??

  @ rambo

  a ty czlowieku lepiej juz nic nie mów , bo co podt to absurd , nie pamietasz jak cie redakcja wywalila stąd ??
  doskonale wiem , że to normalny cykl przygotowań , znawco ,

  @ vir

  będę wychwalac kogo chcę , i kiedy chcę ,
  ty napewno nie bedziesz mieć na to wplywu,
  kibicuje polskim skoczkom , czyli zawodnikom , a trenerom życzę powodzenia w pracy , i nic tego nie zmieni ,
  nie wychwalam tylko Kuttina , ale życzę calemu sztabowi , udanego sezonu zimowego.
  A jak wam się nie podoba to co piszę , to nie czytajcie i tyle.

 • anonim

  @kibic. Muszą trenować zjazd z buli. Nigdy nic nie wiadomo ... Ale ja mam nadzieję,że ich to nie czeka.

 • anonim
  kadra na zjazdówkach

  a moze zaczna pływac? albo skoki do wody?a może batut?ludzie prosze aby oni skakali i to dobrze bo zaoraja skoki narciarskie w Polsce jak u władzy bedą PO i PiS.A szkoleniowcy zagraniczni niech jadą do domu i zabiorą Kruczka-- na stełe nie na assystenta

 • anonim
  kadra kutin

  chłopaki pojezdzą na nartach? a co przez lato nie jezdzili przeca to nie były skoki a poza tym to po co maja jezdzić ? do czego przygotowuja sie do zawodów alpejskich? kto tu naciaga znowu PZN w koszta?

 • anonim
  @Fanka

  Przestań już opowiadać o tym, jakie to wspaniałe decyzje. Większośc trenerów tak robi i robiła. Po co to całe wychwalanie Kuttina i "przylizywanie" się mu z byle powodu to naprawde nie wiem...

 • anonim
  Fanka

  Troche śmieszne są czasem twoje wypowiedzi, nie sądzisz? Skoro jest to normalny cykl przygotowań, w takim razie czy standardy które kuttin realizuje są złę? na to by wynikało, bo mówisz że to nie są dobre decyzje, a jest to jedynie zwyczajny cykl przygotowań, wiesz bez tredycyjnych przygotowań raczej nie sądze że cokolwiek by było możliwe a więc samo z siebie wynika to że są to dobre, gdyż konieczne decyzje o naturalnym prowadzeniu zgrupowań przygotowawczych. Natomiast zróżnicowanie treningu, podejście do treningu, pomysł dywersyfikacji, to wszystko dopiero może świadczyć o klasie trenerskiej - odp tadzik, wcześniej fanka

 • anonim

  Fanka, a ty znowu wyskakujesz ze swojimi mądrościami. Ktoś kto sie nie zna za bardzo na skokach wejdzie na strone i pomysli błędnie, że ty sie znasz. To nie są dobre decyzje tylko normalny cykl przygotowań. Robił tak Tajner i robią wszyscy trenerzy. To jest takie naturalne jak skakanie na igielicie w lato.

 • anonim

  Ja róziwż uważam, że Kuttin to dobry trener. Wszyscy przekonacie się o tym w zimie, a z tego że Małysz słabo skakał w lecie się niezmiernie cieszę.

 • anonim

  Bardzo dobre decyzje , przygotowanie do sezonu , to nie tylko i wylącznie skoki.
  W sjklad tych przygotowań , musą wejść takie elementy , jakie wymienil trener ,
  skoczek przecież musi być przygotowany pod każdym wzgledem ,
  bardzo dobry pomysl , z tymi zjazdami na śniegu .

 • anonim

  Kuttin dobry trener THE BEST

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).