Radik Zhaparov w szpitalu

 • 2005-12-17 18:06
Sobotnie kwalifikacje do konkursu PŚ w Engelbergu niestety nie dla wszystkich zawodników były szczęśliwe. Aż trzech skoczków zakończyło swe próby upadkami, a najpoważniejszego urazu doznał Radik Zhaparov z Kazachstanu, który został przewieziony do szpitala.


Na chwilę obecną wiadomo jedynie iż Zhaparov mocno się potłukł, m.in. doznał obrażeń kręgu szyjnego oraz rąk i nóg. Kazach pozostanie na razie w szpitalu, aby lekarze mogli wykluczyć złamania żeber.

Mniej groźne upadki zaliczyli, startujący bezpośrednio przed Zhaparovem Włoch, Andrea Morassi oraz Chińczyk - Yang Li.

Upadki to niestety nieodłączna część skoków narciarskich, jednak w tym przypadku wydaje się, iż organizatorzy nie przygotowali należycie zeskoku, za co powinno się wobec nich wyciągnąć konsekwencje.

Zobacz pierwsze zdjęcia z PŚ w Engelbergu...»
Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna

oglądalność: (4994) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Matylda początkujący
  A co nas obchodzi jakiś tam Kazach

  @wejner
  "Piękny" przykład ludzkiego współczucia. A jeszcze nie tak dawno ktoś na tym forum rozpisywał się o solidarności, nauce Jana Pawła II, dobru i miłosierdziu. Wejner natomiast już zapomniał, że nasz Adaś też miał upadki na zeskoku, ten ostatni w USA mógł nawet skończyć się bardzo, bardzo tragicznie... Czy wejner zaproponuje naszemu Adamowi zaprzestania skoków?

 • _An_ bywalec

  @wejner
  Primoz Peterka też się wczoraj przewrócił. A jemu chyba nie można zarzucić, że nie umie skakać. Andreas Kofler też był blisko upadku, a ma za sobą przecież już kilkuletnie doświadczenie w PŚ. To nie jest takie proste jak się wydaje :/

 • anonim

  a z drugiej strony jak sie skakac nie potrafi to sie niech za skoki nie biora
  ja skakac nie potrafie i nie skacze
  zhaparow zapomnial o tym ze jak sie juz wyskoczy to jeszcze trzeba wyladowac.....
  oczywiscie na obu nogach

 • anonim

  To okropne ,
  dziś ten konkurs nie powinien wogóle się odbywać ,
  od samego początku bylo wiadomo , że będą klopoty , zawody byly na silę popychane do przodu , a potem kiedy już konkurs mial się kończyć , anulowano wszystko.
  OJ , Hofer , myśleć , mysleć , trochę , znów kolejne wypadki .
  Oby Radik , wyszedl z tego , to przykre.

 • Ania początkujący

  Na ARD pokazywali te trzy upadki z kwalifikacji i muszę Wam powiedzieć, że ten Radika wyglądał koszmarnie... Mam nadzieję, że szybko z tego wyjdzie. Wiadomo, że na igrzyskach nie ma co liczyć na medal, ale na pewno byłby kandydatem do zakwalifikowania się do drugiej serii. Jako jedyny z Kazachów.

 • anonim

  @sermak. Nie martw sie , chyba wszyscy są ubezpieczeni w PŚ. A Kazachstan , to nie takie biedne państwo,jak nam się wydaje. Ostatnio otwarli gazociąg do Chin. Sporo kasy zarobią.

 • anonim

  Mam nadzieję, że Żaparow był ubezpieczony, bo inaczej szwajcarskie szpitale nieźle wydoją biednych kazachów..

 • anonim

  powinni to dokończyć pewnie nasi chłopcy będą zdołowani, że nie zdobyli pewnych pkt

 • anonim
  organizatorzy

  Organizacja dzisiejszego konkursu to kompletne porażka. Organizatorzy dzisiaj 2 razy dali d**y. Pierwszy raz, że wogóle zaczeli skakanie przy takich warunkach narażając zdrowie skoczków. Drugi raz przerywając konkurs na 6 skoków do końca. Jak już zrobili tyle zamieszania, to mogli to chociaż dokończyć.

 • anonim

  szaranowicz nic nie mówił o Zhaparovie!!!!!!, a jakby upadł np. ahonen czy janda to całom relacje by o tym przegadał

 • Matylda początkujący
  Wracaj nam szybko do zdrowia!

  Podczas lądowania Radikowi zakantowała się narta i stąd to nieszczęście. Takie upadki zdarzają się nawet na bardzo dobrze przygotowanym zeskoku przy pięknej pogodzie. Kwalifikacje i próby przeprowadzenia dzisiejszego konkursu można uznać za dosyć kontrowersyjne. Miejmy nadzieję, że jutrzejsza aura uraduje zarówno organizatorów, zawodników jak i miłośników skoków oraz wynagrodzi te wszystkie perturbacje.
  A Radikowi życzę z całego serca pomyślnej rekonwalescencji - kuruj się nam owocnie i wracaj szybko na skocznie, czekamy na Ciebie!
  Matylda w imieniu polskich kibiców

 • _An_ bywalec

  Dokładnie Ushuaia, dokładnie. Przeprowadzanie tych kwalifikacji w tak tragicznych warunkach nie mogło się dobrze skończyć. Łącznie z Peterką w konkursie mamy czterech zawodników, którzy się przewrócili. Obawiam się (obym się myliła), że Radik Zhaparov ma resztę sezonu z głowy. No cóż - dla pana Hofera liczy się tylko kasa i telewizja. Zdrowie zawodników ma on głęboko gdzieś, co udowadniał już wielokrotnie w ubiegłych sezonach. Tylko kto go jeszcze trzyma na stanowisku dyrektora? Bo to jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe.

 • anonim

  Taaak, dba sie tylko o czołówkę. Reszta może się pozabijać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).