Janne Ahonen doceniony

• 2005-12-22 19:15

Janne Ahonen został uznany najlepszym sportowcem Finlandii w 2005 roku. Do tego sukcesu przyczyniło się zdobycie Kryształowej Kuli w sezonie 2004/05 oraz tytułu Mistrza Świata na dużej skoczni w Oberstdorfie.

Drugie miejsce zajęła fińska alpejka, Tanja Poutiainen, zwyciężczyni klsyfikacji generalnej Pucharu Świata 2004/05 w slalomie i slalomie gigancie. Trzecia lokata przypadła w udziale Tommiemu Evilae, brązowemu medaliście MŚ w skoku w dal.

Dalsze miejsca zajęli: piłkarz Sami Hyypia i kierowca Formuły 1 - Kimi Raikkonen.

Barbara Niewiadomska, źródło: Onet.pl
oglądalność: (5659) komentarze: (21)

Kuttin ma dość i stawia ultimatum skoczkom haha

Rutkowski to pijak!!

• jozek_sibek profesor
    J.Ahonen

Ahonen juz nie szaleje tak, jak w ubiegłym roku,ale nadal jest znakomity.
    Aktualnie zajmuje 2 miejsce w PŚ -435 p. w 7 konkursach.
    Dotychczas zajmował miejsca:2,2,5,6,3,2,4.
    Wyniki godne podziwu,ale nie może jakoś wygrać konkursu,w przeciwieństwie do lidera Jandy.
    W ubiegłym roku było odwrotnie.

X*X*X!!!

SAMI HYYPIA NIE JEST KAPITANEM FCLiverpool!!!!!!!!!! I nie szykuje sie na to,ze nim bedzie.

Ahonen

Tyle lat w czołówce-nagroda trafiła w godne ręce. Małysz w 3 kolejnych latach, kiedy zdobywał PŚ-również zostawał wybranym najlepszym sportowcem Polski.

• Boy profesor

Ciekawe czy do zdobycia przez Janne tytułu najlepszego sportowca roku w Finlandii przyczyniły się jego sukcesy w wyścigach Drag-racing?! :) Podobno osiągał tam znakomite rezultaty...

źródło informacji

Tak naprawdę to ta informacja nie pochodzi ani z PAP'u ani z Onetu, tylko z Finlandii :)

Pisany był m.in. na podstawie norweskiego VG :)

Widocznie redakcja uważa, że źródłem tej informacji jest onet.pl :P

A Matti Hautamaeki był w pierwszej dziesiątce najlepszych sportowców 2005 roku w Finlandii ?

tekst pochodzi z PAP, a nie onetu

Tak , to prawda ,
    Janne skakal przez caly sezon jak natchniony ,
    ta nagroda slusznie mu się należala .

Moim zdaniem Ahonen zasłużenie wygrał. Szkoda, że nie ma Hannu Maninena który jest obecnie najlepszym kombinatorem norweskim-powienien być na 2 miejscu. 3 miejsce dla Kimmi'ego R. powieważ zajął 2 miejsce w F1.4-Sami Hyypia-kapitan drużyny Liverpoolu, którego bramka w 1/4 i solidna gra w obronie dała im Puchar Europy. 5-Tanja Poutiainen- za dobry rok u PŚ alpejskim.

Może by tak lepiej po polsku? ;P

:P

Ikea, ikea...

:D

Onnea, onnea...

Należy się mu jak nikomu innemu w Finlandii ;)

należy sie jak nikomu innemu :)

No właśnie dziwię się, że w pierwszej piątce nie znalazło się miejsce dla Hannu Manninena. Myślę, że jest to spowodowane małą popularnością kombinacji norweskiej. Naprawdę mało osób interesuje się kombinacją, a szkoda bo to jest bardzo interesujący sport.
    Ale brak w tej trójce Hannu Manninena może być spowodowany brakiem jego medalu indywidualnego podczas MŚ w Oberstdorfie... Gdyby zdobył podczas tych mistrzostw jakiś medal to być może by się znalazł w pierwszej piątce najlepszych sportowców w Finlandii w 2005 roku...

to nawet tu wkradl sie temat "pecha" Kimiego i wybuchajacych McLarenow :D A tak w ogole to Janne zasluzyl na tytul ale mimo wszystko na 2 miejsce zasluzyl Kimi R. a na 3 miejsce Hannu Manninen.

Ahonenowi ta nagroda się należała jak nikomu innemu :) Skakał świetnie przez cały sezon i w pełni zasłużył na to miano.
    Gratulacje!

• _An_ stały bywalec

No i świetnie - należało mu się to w 100%!
    Od bardzo dawna nikt tak nie zdominował - i zapewne szybko nie zdominuje - konkursów PŚ tak jak Janne. Nie dosyć, że zdobył PŚ to jeszcze sięgnął po PŚ. Niewielu zawodnikom się to udaje - on utrzymywał dobrą i równą formę przez cały sezon. Zdecydowanie zasłużył na ten tytuł.

Hmm... Kimmi dopiero na piątym miejscu? W końcu to wicemistrz Formuły 1 w tym sezonie (a według mnie jeździł na mistrza - niestety, ale niesamowity pech mu w tym przeszkodził), a żeby zając drugie miejsce w Formule to trzeba jeździć dobrze przez kilkanaście wyścigów w sezonie. Jak dla mnie to lepsze osiągnięcia niż brązowy medal w skoku w dal (czyli w dyscyplinie dopingowej), czy osiągnięcia jakiegoś kopacza, o którym w życiu nie słyszałam :/