Michael Moellinger niezadowolony

 • 2005-12-23 17:16

Dotychczasowe starty w tegorocznym Pucharze Świata Michaela Moellingera, były poniżej jego oczekiwań. Ubiegły sezon był najlepszym w jego karierze. W konkursie inauguracyjnym sezonu 2005/2006 w Kuusamo, zawodnik ten uplasował się na 44 miejscu.

Tuż po nieudanym występie w Finlandii, Moellinger postanowił zrobić sobie przerwę w treningach. W kolejnym konkursie, którym były zawody w Engelbergu, zajął znacznie lepszą 17 lokatę. "Ostatnio nie szło mi najlepiej, przed sezonem oddaliśmy bardzo mało skoków na śniegu, przez co nie byłem w odpowiedniej formie. Miałem także spore problemy z przyzwyczajeniem się do nowego sprzętu", wyjaśnił 25-letni reprezentant Szwajcarii.

Moellinger wypowiedział się również na temat swoich nadziejach na Turniej Czterech Skoczni: "Nie liczę na wiele, ponieważ nie chcę obciążać siebie niepotrzebną presją. Uważam, że jeśli pokażę to na co mnie stać, to osiągnę dobre rezultaty. Jestem ostrożny, ponieważ zdaję sobie sprawę, że inni nie spoczywają na laurach."

Pozostali członkowie drużyny wraz z trenerem Bernie Schoedlerem są pełni entuzjazmu po ostatnich bardzo dobrych występach Andreasa Kuettela. "Obecnie Andi jest w fantastycznej formie, w treningach jak i podczas zawodów", skomentował szwajcarski szkoleniowiec.


Katarzyna Socha, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (4491) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Szwajcarzy aktualnie w PŚ.

  Szwajcarzy w PŚ 2005/2006.
  3.Kuettel 430
  12.Ammann 122
  40.Moellinger 14

  W stosunku do ubiegłego roku spora poprawa-oprucz Moellingera.

 • jozek_sibek redaktor
  Moellinger.

  Rzeczywiście sezon jak na razie ma słaby. Dotychczas punktował tylko 1 raz w PŚ. Aktualnie w PŚ zajmuje 40 miejsce z 14 punktami,bezpośrednio przed OLLI z Finlandi i naszym K.STOCHEM. W ubiegłym roku przed konkursami TCS czołówka Szwajcarów wyglądała następująco:

  TCS 2004/2005
  17.Ammann 119
  18.Moellinger 110
  20.Kuettel 86

 • Boy profesor

  No rzeczywiście na początku sezonu Moellinger nie prezentował zbyt wysokiej formy, można nawet powiedzieć, że skakał słabiutko. A myślałem, że będzie inaczej, bo sezon letni miał bardzo udany. Dlatego można sie było spodziewać, że pierwsze startu w PŚ w nowym sezonie również dla niego będą udane... Jednak jak się okazało Moellinger zupełnie stracił formę i teraz musi solidnie trenować aby do tej formy powrócić. Jednak jego ostatni start w PŚ w Engelbergu nie był zły. Uplasował się w drugiej dziesiątce zawodów co może być dla niego dobrym prognostykiem przed kolejnymi konkursami :)

 • anonim
  -

  mam nadzieje ze wkrotce Moelli wroci do formy

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).