Alexander Herr: "Współczuję Austriakom"

 • 2006-01-16 19:25

Po drużynowych Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich na skoczni w Kulm, zadowolenia nie kryli Norwegowie,Finowie oraz Niemcy, którzy pokonali faworytów konkursu - Austriaków.

"Jestem bardzo zadowolony ze srebrnego medalu dla naszej drużyny, tymbardziej, że podczas tego weekendu moje skoki nie były zbyt dobre. Całe szczęście, że w konkursie drużynowym były lepsze. Nie szło mi tu ogólnie dobrze, ale po dzisiejszym konkursie ufam, że będzie lepiej. Jeśli będę w grupie, która pojedzie do Turynu to nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań, gdyż na tamtejszych skoczniach skacze się bardzo ciężko" - mówi doświadczony Tami Kiuru.

"Z drużynowego wyniku, czyli z naszego brązowego medalu jestem zadowolony. W końcu coś osiągnęliśmy po dość nieudanym występie w Turnieju Czterech Skoczni. Naturalnie jestem trochę rozczarowany wynikami indywidualnymi - przy moim drugim skoku miałem po prostu pecha. Doskonale więc rozumiem co dziś czują zawodnicy austriaccy i szczerze im współczuję. Uczucie tak wielkiego rozczarowania jest po prostu beznadziejne. Jestem teraz w dobrej formie, chcę ją jeszcze poprawić do Turynu, żeby tam osiągnąć jak najlepsze wyniki." - skomentował występ Niemców Alexander Herr.

"Jestem królem!!! (śmiech) Oczywiście, że jestem zadowolony z dzisiejszych wyników! Nie miałem okazji wykazać się w konkursach indywidualnych, to chociaż w drużynowych mogłem razem z chłopakami polatać. I to jak! (śmiech) Byliśmy po prostu najlepsi!" - radował się po konkursie drużynowym Lars Bystoel.

"To wspaniałe uczucie móc zdobyć tu aż dwa złote medale. Tego po prostu nie da się opisać! Warunki pogodowe były dzisiaj o wiele gorsze, ale udało się nam stanąć na najwyższym stopniu podium. Jeśli chodzi o Igrzyska Olimpijskie to boję się mieć jakiekolwiek wysokie oczekiwania, gdyż w Predazzo skacze się bardzo ciężko i właściwie nigdy nic nie wiadomo. Możesz być w bardzo dobrej formie, a wystarczy silniejszy podmuch wiatru z tyłu i nic na to nie poradzisz." - ostrożnie zakończył podwójny złoty medalista MŚ w lotach - Roar Ljoekelsoey.


Karolina Osenka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4611) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kuba początkujący
  her

  herr nie skacze

 • jozek_sibek redaktor
  @Bystoelka

  Bystoelka dzisiaj cała w skowronkach!!! Bystoel zdobył złoty medal w drużynowych MŚ w lotach.
  Całkiem inaczej,jak dwa dni temu,kiedy Lars okazał się najsłabszym zawodnikiem z 6 Norwegów, i nie zmieścił sie w składzie do indywidualnego konkursu o MŚ w lotach!!!!!

 • Marco początkujący
  Herr

  Alexander Herr jest zawodnikiem najbardziej faworyzowanym przez sędziów ze wszystkich skoczków na swiecie. Jego skoki są tak beznadziejne technicznie, że gdyby był np. Polakiem nigdy jego nota nie przekroczyłaby 16-tu punktów. Ale Alexander Herr ma farta. Urodził się Niemcem.Ten fakt powoduje, że otrzymuje noty na poziomie Adama Małysza, oczywiście tylko wtedy, gdy Adam nie zrobi w locie zadnych błędów. Oczywiście jeżeli Herr skoczy w stylu Matejokoflera z Kulm,to zdarza się, że jego noty też są wtedy gorsze od Adama. Ale już od pozostałych naszych nie.
  Oczywiście należy być sprawiedliwym. Herr jest wielkim bojownikiem i swe ogromne braki techniczne nadrabia jeszcze większą walecznością i innymi, licznymi zaletami, które pozwalają mu często lądować tam, gdzie ścisła czołówka zawodów.
  Przykład Herra jest też klinicznym przykładem obłudy, która jest wszechobecna w FIS-ie. Z jednej strony w żadnym razie nie chcą zrezygnować z tak istotnego znaczenia not za styl w ogólnej ocenie skoku, z drugiej zaś strony tak subiektywnie i niesprawiedliwie biorą ją pod uwagę.
  Należy mieć nadzieję, że w niemieckich i austriackich skokach pojawi się naraz po kilku Herrów. Wtedy jest szansa na to, co postulują ci, dla których ( jestem wśród nich) najważniejsza jest walka o odległość, a dopiero potem, strasznie umowna zresztą, uroda skoku. Jeśliby kilku zawodników typu Herra pojawiło się natomiast w polskich skokach, to możemy mieć pewność, że prędzej skoki zaczną ewoluować w stronę jazdy figurowej na nartach, gdzie pojęcie długości skoku zniknie w ogóle, niż dojdzie do zmniejszenia wpływu oceny technicznej skoku na rezultat zawodnika.
  No, ale o tym cisza, bo to się nie mieści w ramach jakiejkolwiek CORRECTNESS.

 • anonim
  LARS !!!!!!!!!!!!!

  Lars ma rację !!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim
  LARS

  "Jestem królem!!! (śmiech) Oczywiście, że jestem zadowolony z dzisiejszych wyników! Nie miałem okazji wykazać się w konkursach indywidualnych, to chociaż w drużynowych mogłem razem z chłopakami polatać. I to jak! (śmiech) Byliśmy po prostu najlepsi!" - radował się po konkursie drużynowym Lars Bystoel.

 • anonim
  Larsio królem...!!!

  Oczywiście, mój kochany, słodziutki, seksowny LARSIO jest KRÓLEM !!!!!!!!! A ja jestem jego królową... Nie wiem czego wy od niego chcecie !!!! Cieszy się z wygranej i bardzo dobrze !!! Kto by się nie cieszył??!! Przecież to nic złego że on się cieszy, prawda ???

 • anonim

  Komu jak komu, ale Herrowi się ten medal należał. To jest skoczek, który, przy swojej "technice" lotu, nigdy nie będzie wielkim zawodnikiem, na medale indywidualne czy osiągnięcia w PŚ nie ma szans. A do drużyny, choć świetnie w niej skacze, szczęścia nie ma - wiecznie w rezerwie, jak się już przebije do składu - ciężka kontuzja... Niemcy chwilowo są słabi, więcej medali w tym sezonie mogą już nie zdobyć, więc - dobrze się stało.

  Z drugiej strony, jest tylko jeden skoczek, który natężeniem pecha zaczyna doganiać Herra. Nazywa się Kofler. Miejmy nadzieję, że chłopak się pozbiera i jeszcze sporo osiągnie. :)

 • Beton początkujący
  Wreszcie!!!

  ONET:"[...]Tymczasem w poniedziałek doszło w Krakowie do pierwszego spotkania trenera Heinza Kuttina z fizjologiem Jerzym Żołądziem, który ostatnio ponownie nawiązał współpracę z kadrą."

 • anonim
  KONKURS

  Od dawna powinny być na serwisie 3 nazwy maskotki wybrane przez jury.
  CO Z TYM?????????????

 • anonim
  @ redakcja

  Kiedy bedą te nazwy?

 • anonim
  :*********

  Norwegowie latają najdalej!:)))

 • anonim

  mocno trzymałam kciuki za Austriakow ale coz musialo tak byc:(:(:( wieze ze nastepnym razem bedzie lepij; czyli na IO:D:D:D trzymam kciuki za Biało-Czerwonych i za Austriaków:*:*:*:*

  gratulacje dla Niemcow, Finów i Norwegow:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* :)

 • anonim
  Kiedy?

  @ redakcja

  Kiedy będą te nazwy tych maskotek???

 • janik początkujący

  hehe takie same pytanie zadają sobie oni o nas

 • _An_ bywalec
  Predazzo?

  W Predazzo skacze się bardzo ciężko? Może i tak, ale chyba nie wpłynie to za bardzo na wyniki Igrzysk Olimpijskich. No, chyba że miejsce rozgrywania zawodów zostało zmienione - tylko dlaczego ja nic o tym nie wiem?

 • anonim

  oczywiscie LARSIO jest królem!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Karolina początkujący
  Gratulacje

  Gratulujemy Norwegom wspaniałycgh wyników ;)

 • anonim
  Bystoel

  Za bardzo się zachwala ten Bystoel!! Za kogo on sie ma!!!

 • anonim
  Pilne

  Zna ktoś skoczków z Bośni i Hercegowiny, albo przynajmniej dwóch z Chorwacji lub dwóch z Albani ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).