Lotos Cup 2006 dobiegł końca

• 2006-02-04 19:08

Lotos Cup 2006 zakończony. Prawie miesiąc zmagań, zawody w Szczyrku, Zagórzu i Wiśle i zakopiański finał. Wspaniałe sportowe emocje i zacięta walka.

Drugi konkurs międzynarodowego finału podobnie jak ten piątkowy był ze wszech miar rekordowy. Na skoczniach kompleksu Krokiew w Zakopanem wystartowało ponad 200 młodych skoczków z Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Bułgarii, Holandii, Węgier i Norwegii oraz klubów polskich.

W kategorii dzieci Klimek Murańka do końca walczył o zwycięstwo z Olkiem Zniszczołem. Obaj wygrali w Lotos Cup 2006 po cztery konkursy, a o triumfie skoczka z Wisły Ustronianki zdecydowało zaledwie 20 punktów i jeden gorszy skok Murańki w Zagórzu (w jednym z konkursów zakopiańczyk zajął trzecie miejsce. Zniszczoł po czterech zwycięstwach cztery razy był drugi).

Ostatni konkurs młodzików wygrał Norweg Grimsrund, a na najwyższym podium klasyfikacji generalnej stanął Paweł Słowiok skaczący w tym sezonie daleko i pięknie stylowo (pięć wygranych konkursów).

Bohaterem rywalizacji juniorów był Krzysztof Miętus. W drugiej serii sobotniego konkursu skoczył na odległość 89 m (był to najdłuższy skok Lotos Cup 2006), wygrał zawody i awansował do pierwszej objętej programem stypendialnym szóstki klasyfikacji generalnej. W tej kategorii wiekowej triumfował w "generalce" Jakub Kot, którego marzeniem - jak powiedział po konkursie - są dalekie skoki na dużych skoczniach. "Myślę, że będę miał do tego okazję podczas lutowych Mistrzostw Polski w Zakopanem. Może uda się zakwalifikować do drugiej serii na Wielkiej Krokwi" - powiedział Kot. W grupie juniorów po ośmiu konkursach dwóch zawodników zgromadziło po 500 punktów - koledzy klubowi Mateusz Kukuczka i Mateusz Cieślar podzielili drugie miejsce na podium.