Lindsey Van wygrywa ostatni konkurs PK kobiet, skoki kobiet na MŚ w Libercu?

 • 2006-03-10 00:46
Lindsey Van wygrała ostatni konkurs w tym sezonie zaliczany do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego kobiet. Na drugim miejscu uplasowała się Line Jahr a trzecia była Niemka - Ulrike Graessler. W zawodach wystartowało 27 zawodniczek z ośmiu krajów.

Amerykanka oddała najdłuższy skok na skoczni w Vaaler o punkcie konstrukcyjnym K 90. W drugiej serii poszybowała aż na 98 metr i wyprzedziła Norweżkę o 21 punktów. Jahr uzyskała 89 oraz 93,5 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła Ulrike Graessler. Niemka w drugiej serii wylądowała na 97,5 metrze - był to drugi pod względem długości skok.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Norweżka - Anette Sagen. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Lindsey Van. Trzecie miejsce przypadło Jessice Jerome.

"Ta skocznia bardzo mi pasuje. Jestem zadowolona ze swoich skoków i formy. Szkoda jednak, że ta dobra dyspozycja przyszła dopiero pod sam koniec sezonu" - mówiła po zawodach triumfatorka i nowa rekordzistka obiektu w Vaaler.

Zawodom przyglądał się również Miran Tepes, asystent Waltera Hofera.

"Sądzę, że są ogromne szanse na to, aby skoki kobiet zagościły na Mistrzostwach Świata w 2009 roku, w czeskim Libercu. Małe są szanse, aby panie rywalizowały już za rok, w Sapporo. Wszystko wskazuje jednak na to, że na Igrzyskach w Vancuver kobiety będą wreszcie mogły startować" - powiedział Tepes po emocjonujących zawodach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:

Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Kobiet...»


Anna Szczepankiewicz&Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6239) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  hehehehhehehehe

  Baby beda chyba skakac z checia to obejrze:))))) juz wiem kto bedzie mistrzynia Anette Sagen:)))))))))

 • Karolina doświadczony

  Bravo Barvo Bravo

  Trzeba pamiętać, że kobiety i mężczyźnie mają róne szanse i o medale tez moga walczyć!! Mam nadzieję, że nasze "skoczkinie" też niedługa na takich imprezach zagoszczą :))))

 • zuza doświadczony

  na razie sie nie doczekasz bo na fisie nie ma jeszcze nawet listy startowej a popoludniu chyba dopiero trenerzy maja odprawe!

 • jozek_sibek profesor
  Redakcja.

  Czekamy na wieści na temat PK!!!!!!
  Jest juz piątek a tutaj cisza - a to 2 ostatnie konkursy sezonu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Adi.P. weteran
  Zawody kobiet

  to jeszcze zaścianek. Tutaj startowało 27 zawodniczek w całym konkursie. Nie jestem przeciw , ale najpierw trzeba rozpropagować to w przynajmniej 12-15 krajach.

 • jozek_sibek profesor
  Redakcja - PK!!!

  Na temat PK - pewno dzisiaj już nic się nie doczekam!!!!!

 • anonim

  Jak widać skakanie urodzie nie szkodzi.

 • Andy stały bywalec

  Śliczna jest ta dziewuszka...

 • anonim
  Gratulacje dla dziewczyn !

  Szkoda,że nie możemy oglądać skoków kobiet w TV ?
  Przecież latają też pięknie i daleko ...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).