Mistrzostwa UKS: piątkowi zwycięzcy znów najlepsi

• 2006-03-19 10:57
W sobotę na skoczniach w Wiśle - Łabajowie (K35, K65) miał miejsce drugi indywidualny konkurs w ramach Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych. Na najwyższym stopniu podium ponownie stanęli: Klimek Murańka (junior D), Paweł Słowiok (junior C), Mateusz Cieślar (junior B) i Piotr Byrt (junior A).

Klimek Murańka zarówno w pierwszej, jak i w finałowej serii, uzyskał najlepsze odległości - 42 m i 43 m, przez co wygrał zasłużenie. Drugie miejsce zajął tym razem Olek Zniszczoł, który również skakał daleko poza punkt K - dwukrotnie lądował na 40,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się dziesięcioletni Krzyś Leja (38,5 m i 39,5 m).

Nie zmieniła się kolejność na podium wśród młodzików i ponownie należało ono do zawodników Wisły Ustronianki. Złoto wywalczył Paweł Słowiok, który lądował na 62,5 m i 63,5 m. O metr mniej od kolegi w każdym ze swoich skoków uzyskał Tomek Byrt. Obydwaj ci zawodnicy otrzymali bardzo wysokie noty za styl. Brąz zdobył Adam Cieślar (59,5 m i 61 m).

Wśród juniorów B pierwsze dwa miejsca na podium znów zostały zajęte przez Mateuszów z Wisły Ustronianki - Cieślara i Kukuczkę. Pierwszy z nich uzyskał odległości: 64 m i 64,5 m, natomiast drugi: 62,5 m i 63,5 m. Trzecią lokatę wywalczył tym razem Jan Ziobro z WKS Zakopane (61,5 m i 62 m).

W kategorii junior A na najwyższym stopniu podium ponownie stanął Piotr Byrt. Zawodnik Wisły Ustronianki dwukrotnie lądował na linii oznaczającej punkt K skoczni - 65 m. Srebro wywalczył Jarosław Poloczek (63 m i 63 m), który w piątkowych zawodach znalazł się tuż za podium. Brązowy medal zdobył tym razem Artur Broda (62,5 m i 63,5 m).