Jan Matura zwycięża w Hop Cup

 • 2006-03-25 20:31

22. marca na skoczni K90 w Harrachovie rozegrany został konkurs HOP CUP. Wzięli w nim udział prawie wszyscy najlepsi czescy skoczkowie. Pod nieobecność zdobywcy Kryształowej Kuli, Jakuba Jandy, zwycięstwo odniósł Jan Matura.

Zawodnik Dukli Liberec oddał dwa dalekie skoki - o długości 94,5 m i 97 m. Na drugim miejscu uplasował się zdolny junior Roman Koudelka, który w pierwszej serii uzyskał najlepszą odległość kolejki - 97 m. W finale lądował o 5 metrów bliżej, co przesądziło o zwycięstwie jego starszego kolegi. Trzecie miejsce zajął Ales Vodsedalek (92 m i 92,5 m).

W zawodach nie wystartował Ondrej Vaculik, który po operacji kolana musi pauzować przez dwa miesiące. Do zdrowia dochodzi też powoli Antonin Hajek. Zaczął on już lekkie ćwiczenia (w styczniu przeszedł operację przepukliny pachwinowej).HOP CUP Harrachov 22.03.2006 K90
L.p.ZawodnikOdl1Odl2Nota
1.Matura Jan94,597255
2.Koudelka Roman9792249
3.Vodseďálek Aleš9292,5238,5
4.Vacula Jan9391237,5
5.Cikl Martin9292,5233,5
6.Sedlák Borek9090,5230
7.Jirotka David87,594226,5
8.Dvořák Miroslav8988223
8.Mazoch Jan9089,5223
10.Kyncl Tomáš89,591220,5
11.Hlava Lukáš87,588216
12.Vaculík František8687214
13.Kutal Petr85,587,5209
13.Slavík Tomáš8586,5209
15.Churavý Pavel83,585,5205


Barbara Niewiadomska, źródło: Skoky.cz
oglądalność: (4961) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • manxz bywalec
  Cóż...

  To nie świadczy do brze o poziomie czeskich skoków, jeśli tacy mało znani skoczkowie zajmują miejsca 2-5 (chyba żaden nie występował w PŚ).

  A gdzie jest Michał Doleżal???

 • Radek początkujący

  To w koncu mistrz Czech. I to nie mistrz jednej skoczni. Mistrzostwa Czech były w Niemczech a ta k-90 w harrachowie też chyba nie jest codziennym miejscem treningów.

 • anonim
  Czechy

  Tak trzymaj moze bedziesz w nastepnym sezonie krolowal tego zycze

 • Sceptyk początkujący
  Matura

  No tak... Matura to drugi najlepszy w czeskiej ekipie więc jego zwycięstwo nie dziwi mnie wcale.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).