Bez rewolucji w polskich kadrach?

 • 2006-03-28 20:22
Już 12 kwietnia, podczas zebrania zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, zapadną ostateczne decyzje co do struktury kadr skoczków w nadchodzącym sezonie, obsady trenerskiej oraz okaże się, dla których zawodników znajdzie się miejsce w reprezentacji naszego kraju.

Wszystko wskazuje na to, że rewolucji spodziewać się raczej nie powinniśmy. PZN planuje utworzenie, podobnie jak w sezonie 2005/2006, trzech grup szkoleniowych: kadry A, kadry B oraz kadry C (młodzieżowej).

"Prawdopodobnie nie zajdą istotne zmiany w strukturze polskich kadr, czyli nadal pozostaną trzy grupy szkoleniowe. Także liczba zawodników w poszczególnych grupach raczej drastycznie się nie zmieni." - zapowiada sekretarz generalny PZN - Grzegorz Mikuła.

"Być może kadra A i B będą jednak ze sobą ściślej współpracowały w zakresie programu treningów oraz koncepcji szkoleniowych. I tak w trakcie sezonu następuje duża rotacja zawodników z obu kadr, więc takie rozwiązanie jest wymuszone przez realia." - dodał Grzegorz Mikuła.

Wszystkim kibicom skoków narciarskich w Polsce pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze dwa tygodnie, kiedy wszystko powinno stać się już jasne.

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4407) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kadry

  Kadra A:Na PS Kadra B:Na PK
  A.Malysz L.Rutkowski
  K.Stoch M.Rutkowski
  R.Mateja M.Bachleda
  S.Hula W.Skupien
  P.Zyla P.Urbanski
  R.Sliz K.Dlugopolski

  Trener:A Trener:B
  H.Kuttin (AUT) H.Lepistoe (FIN)

  Kadra C:Na FiS Rezerwowi:
  D.Kowal W.Tajner
  T.Tajner M.Kot
  T.Pochwala W.Pawlusiak
  W.Topor D.Bachleda
  G.Sobczyk D.Kubacki
  S.Toczek M.Michniak

  Trener:C
  S.Horngacher (AUT)

  I oto moja wielka wielka polska kadra.

 • jozek_sibek redaktor
  Kadra juniorów.

  Juniorzy - rocznik 1989 i [ ... ]

 • jozek_sibek redaktor
  Kadra juniorów.

  Kadra C - tylko juniorzy,którzy maja prawo wystąpic w MŚ [ ... ]

 • jozek_sibek redaktor
  Kadra juniorow.

  Kadra juniorów - zawodnicy,którzy mogą startować w MŚ juniorów(rocznik 1989 i [ ... ] najtrudniej wybrać,wymieniłem ,,11",ale pewno mogą być i inni: Bracia Skrobot,Byrty,a moze i Słowiok i K.Murańka!!!!!!

 • jozek_sibek redaktor
  Oczywiście Kadra B - młodsi.

  Nie wpisuje sie w słupku - napisze w lini.

  Kadra B - młodsi:Ł.Rutkowski,M.Rutkowski,D.Kowal,S.Toczek,P.Urbański,W.Topór,M.Michniak,M.Wantulok.

  Ciekawe czy to przejdzie?

 • jozek_sibek redaktor
  @andbal

  Jesteś jasnowidzem - z mojej ,,8" wymieniłeś 7 zawodników.

  Kadra B - [ ... ]

 • andbal profesor
  @: jozek_sibek

  Kadra B - młodsi:
  I tu zapewne chcesz wymienić Łukasza i Mateusza Rutkowskich, Toczka, Urbańskiego, Kowala, Michniaka, Topora i .....

 • jozek_sibek redaktor
  Kadry - ciąg dalszy.

  Kadra B - [ ... ] C - tylko juniorzy,którzy maja prawo wystąpic w MŚ [ ... ]

 • jozek_sibek redaktor
  @Zenon.

  Kadra A - identyczna jak Twoja.

  1.A.Małysz
  2.R.Mateja
  3.K.Stoch
  4.S.Hula
  5.R.Sliz
  6.P.Żyła

  Kadra B - starsi

  1.K.Długopolski
  2.M.Bachleda
  3.T.Tajner
  4.T.Pochwala
  5.W.Tajner
  6.W.Skupien

  Kadra B - [ ... ] C - tylko juniorzy,którzy maja prawo wystąpic w MŚ [ ... ]

 • anonim
  Kadry wg mnie

  Kadra A: Małysz, Mateja, Stoch, Hula, Śliż, Żyła.
  Kadra B: Długopolski, Bachleda, Pochwała, oba Tajnery, obaj Rutkowscy.
  Kadra C: Kowal, Gąsiennica-Kotelnicki, Toczek, Urbański, Michniak, Topór, Kot, Ciapała.
  Poza kadrami: Skupień, Sobczyk.

 • anonim

  nie widze w waszych propożycjach nazwisa Gąsienica Kotelnicki rocznik 89,który wygrywał zawody z M Kotem nawet gdy Maciek był w formie

 • ZKuba36 profesor
  rotacja

  Duża rotacja zawodników w naszej kadrze była spowodowana wyłącznie tym, że Kuttin nie ma zielonego pojęcia o tym jak należy prowadzić zawodników w okresie startowym. Jak tylko któryś z zawodników, trenowanych przez Horngachera, zaczął dobrze skakać, to przechodził do Kuttina i po kilku treningach nadawał się do kolejnej wymiany. Jedynie najlepsi /najstarsi?/ jakoś sobie z tym radzili. Ale Jak?
  Małysz- wygrał konkurs wtedy, gdy Jego trenerem
  praktycznie nie był już Kuttin,
  Mateja-tyle startów i...4p,
  Stoch-niewiele lepiej. Dobry wyłącznie na treningach /podobnie jak Mateja/. Inni zawodnicy
  zdobywali punkty praktycznie tylko wtedy gdy do
  startu byli przygotowywani przez Horngachera. Póżniej było już dużo, dużo gorzej. Gdyby Adam
  był trenowany przez Horngachera, to by był na podium co najmniej 10 razy.

 • Malyszomaniak bywalec
  @duscen

  A czy ty przypadkiem nie wymagasz od PZN bycia rządem i parlamentemw jednym. Chyba pomyliłeś kto jakie ma prawa i możliwosci. To chyba nie do PZN należy a do ministerstwa. Co może PZN może zająć sie tymi którzy już ćwiczą w klubach a nie tymi którzy mają zamiar ćwiczyc.

 • Malyszomaniak bywalec
  Za Onetem

  Onet Podaje że Lepistoe będzie miał dwóch asystentów którzy będą prowadzić zajecia według jego wytycznych . Kiedy go nie bedzie. Czyli będzie to system ala Kojonkowski on w Hiszpani skoczkowie w Finlandi :).
  Ciekawe kto będzie Asystentami Lepistoe to bardziej o nich będziemy się martwić bo to oni będa bezpośrednio trenować skoczkó.

 • anonim
  Poczekajcie z tymi 20latkami!

  Pamitacie Mateusza Rutkowskiego!To byl talent 1miejsce na MSJ pózniej 15 w jednych zawodach PS.No i co.Nie zróbcie tego Stochowi!!!Gdyby wrócil jeszcze Blecharz to Stoch mógl by sie liczyc.CZY WY Z PZN NIE ROZUMIECIE ZE ONI SIE PALA PSYCHICZNIE!!! ZALATWCIE JAKIEGOS PORZADNEGO PSYCHOLOGA I WTEDY MYSLCIE O SUKCESACH!!!!!!!!!! I zróbcie cos z biegami narciarskimi.3 dobrych biegaczy na 40 mln .POSTUKAJCIE SIE !!! JAK TAK BEDZIE SZLO TO W 2018 POLSKA NA IGRZYSKACH NIE BEDZIE MIALA NAWET PUNKTU!!!!

 • Malyszomaniak bywalec
  @Polon

  Mam w takim razie pytanie do ciebie (Bronie Matei) Jeśli Mateja będzie dajmy na to pierwszy w PK i zwyciężał kolejne konkursy to czy nie warto mu dać szanse na PŚ ?

 • Malyszomaniak bywalec
  @Polon

  Z wypowiedzi Lepistoe wydaje mi się iż dopuszcza on każdego kto będzie w odpowiedniej formie.
  Trenował kiedyś też młodzież więc przypuszczam że wie gdzie szukać wkońcu znalazł Ahonena.

  Co do Kadr to wydaje mi się że poprostu Kadra C powinna byc ściślej zwiazana z kadra B i wymiana równiez powinna być w tym segmęcie a nie tylko w segmęcie B i A dlatego Kadra C mogła by być większa.

 • anonim
  bronię Mateji

  Jeszcze raz bronię starego, choc, przypominam, aktualnego mistrza. Jeżeli ktoś twierdzi, że trzeba go odstawic do lamusa, to jest po prostu w błędzie. Jeśli Mateja zdecyduje sie jeszcze skakać, to, w formie z obecnego roku, nalezy mu sie miejsce w PK! Bo jest duzo lepszy od innych. Tylko i wyłącznie z tej przyczyny. Ja też bym chciał, żeby np. Wantulok był juz lepszy od niego. Ale nie jest. A Robert zdobedzie duzo punktów w PK, co byc może pozwoli młodszym startowac w tych zawodach.

 • anonim
  Śmieszny Andy?

  Nikt z nas nie ma pewności czy aktualni 19-letni:
  Wantulok,Topór czy Urbański i 18-letni Toczek choć raz zapunktują w PŚ?
  Ale ja mam pewność, że za rok najpóźniej dwa ton oni będą jeszcze skakać i to na pewno dalej od Roberta Mateji,Marcina Bachledy , obu Tajnerów itd.
  Jeśli mamy marzyć o sukcesach na I.O. w roku 2010 to tylko w oparciu o dzisiejszych 20-latków i kadrę "A" złożoną już dziś z tej młodzieży.

 • anonim
  ale odmładzac trzeba

  @Andy
  Jedno jest pewne. Odmładzać kadrę trzeba. Do tego doszedł juz nawet Kuttin. I to jego plus. Ze starych trzymał jedynie Mateję. A Rutkowskim, Kowalowi, Słowiokowi, Murańce, Kotom czy Byrtom szansę trzeba dać. Nie od razu (za wyjątkiem młodszego Rutka może, choc też bym go na aż tak szerokie wody od razu nie puszczał)w kadrze A, ale w PK czemu nie? Skoro mogą tam przez kilka sezonów i bez sukcesów skakać zawodnicy, którzy w narciarskim swiatku do najmłodszych i najlepszych zaliczani nie są, to chyba lepiej dać szansę wymienionym przeze mnie z nazwiska. Jak nie będą mieli nawet żadnych sukcesów to i tak nie wypadną gorzej od niektórych naszych dotychczasowych przedstawicieli w PK. A zebrane doswiadczenia w bardzo szybkim czasie zaprocentują.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).