Martin Mesik mistrzem Słowacji

 • 2006-03-28 21:31

W ubiegły weekend rozegrane zostały mistrzostwa Słowacji w skokach narciarskich. Złoty medal wywalczył Martin Mesik, który znakomicie potrafił wykorzystać walory obiektu K90 w Kralikach pod Bańską Bystrzycą. W konkursie brali udział także skoczkowie z Polski i Czech.

Martin Mesik zaprezentował dwa doskonałe skoki, pierwszy długości 96m a drugi - 95m. Wyprzedził następnego w kolejności Czecha Jana Vaculę aż o 26 punktów. Przypomnijmy, iż rekord podbystrzańskiego obiektu wynosi obecnie 97,5m. Jan Vacula lądował na 91. i 91,5 m. Trzecie miejsce zdobył Marek Kýpeť (także Czech) za skoki 87,5 i 81,5m. Tuż za podium znalazł się Vladimír Roško (TJ Likavka).

Skrócone wyniki seniorów:

1. Martin Mesík (LK Vimar B. Bystrica) 253,5 (96+95),

2. Jan Vacula 227,5 (91+91,5),

3. Marek Kýpeť (obaja ČR) 202,0 (87,5+81,5),

4. Vladimír Roško (TJ Likavka) 179,0 (80,5+78),

5. Patrik Mesík (KPSnL B. Bystrica) 164,5 (76,5+76,5)

Skrócone wyniki starszej grupy młodzieżowej:

1. Žiga Urleb (Slovin.) 225,0 (86+93),

2. Vladimír Struhár (ČR) 218,0 (87+88),

3. Matúš Michaľák (ŠKP Štrbské Pleso) 204,5 (82+88)

Skrócone wyniki młodszej grupy młodzieżowej:

1. Jiří Mazoch (ČR) 223,0 (88+93),

2. Ferlot Kašper (Slovin.) 220,0 (86+90),

3. Klemen Omladič (Slovin.) 219,5 (85+90)


Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna

oglądalność: (6609) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Zauważyłem, że treśc tego newsa została zmieniona. Przybyły wyniki z konkursu na K90, ale znikła wzmianka o konkursie na skoczni dużej - K120 ! Dlaczego?!

 • Boy profesor

  @Ushuaia

  Dzięki za starania :)
  Szkoda jednak, że nie jest znany ten rekord skoczni K90... POtrzebuję go, ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Mało daje mi to, że wynosi on 97,5 m. Potrzebowałbym rekordzistę.

 • anonim
  @Boy

  Próbowałam dla Ciebie zdobyc ten rekord na czeskich i słowackich portalach, ale mi sie nie udało.
  spróbuj napisać do prowadzącego portal www.skoky.cz, może on cos wie ?

 • jozek_sibek profesor
  @Boy.

  No i news zeszedł ze strony głównej.
  Widać,że jesteś osamotniony w zbieranie rekordów skoczni na świecie.

 • Boy profesor

  Dobra ostatni raz pytam. Kto jest rekordzistą skoczni K90 ?
  Lada moment ten news zejdzie ze strony głównej i już nikt nie odpowie na pytanie :/

 • anonim

  BRAVO BRAVO BRAVo.

 • Boy profesor

  No i co nikt nie wiem kto jest rekordzistą K90 ? Może Adi.P. będzie wiedział :-)
  Proszę o odpowiedź.

 • Gall początkujący

  Właśnie, też jestem ciekawy rekordzisty skoczni K 90... Być może skoczył tyle Mesik, ale jeżeli ktoś wie, niech odpowie! ;)

 • Boy profesor
  skocznia

  A czy ktoś z Was wie kto jest rekordzistą skoczni K90 ? W tekście pisze tylko, że rekord wynosi 97,5 m, ale do kogo należy? Czyżby także do Martina Mesika?
  Bardzo proszę o odpowiedź!

 • anonim

  no raczej!

 • anonim

  O ja! Mesik daleko skakał! Chyba ma dobrą formę.

 • anonim
  mały żart

  Szkoda, że nie jestem Słowakiem. miałbym szansę na wicemistrzostwo. Mimo, że mam endoprotezę.

 • anonim

  Wysoki poziom tych zawodów...

 • anonim
  z Polski?

  Kto z naszych skakał?

 • Adi.P. początkujący
  W niedziele rozegrano

  konkurs na skoczni K-120 także w Kralikach. Zwyciężył Mesik bijąc rekord skoczni wynikiem 146 m. W zawodach startowało 37 zawodników ze Słowacji , Polski , Czech i Słowenii.

 • Du Du stały bywalec

  Martin gratuluję.Kibicuję Tobie od dawna i życzę zwycięstw na arenie miedzynarodowej.

 • Andy początkujący

  Boje sie co się stanie ze słowackimi skokami kiedy Mesik skończy karierę. Myslę, że ten sport może tam umrzeć... Póki co Martin trymaj sie.

 • anonim

  Gratulacje Martin. Mam nadzieję,że będziesz kiedyś skakał, jak Janda obecnie.
  Może młodziez do Ciebie dołączy w przyszłości ...
  Ale mi szkoda,że ja o tej skoczni wcześniej nie wiedziałam ...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).