Koniec polskiej przygody

 • 2006-03-30 20:36

Polski epizod w trenerskiej karierze Heinza Kuttina skończy się 30 kwietnia. Władze Polskiego Związku Narciarskiego podjęły decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z Austriakiem. PZN obiecuje, że wywiąże się ze swoich zobowiązań wobec trenera.

W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie władz związku z głównym szkoleniowcem kadry. Dokonane zostanie podsumowanie dwuletniej pracy Heinza Kuttina z polskimi skoczkami, ze szczególnym uwzględnieniem rezultatów sezonu olimpijskiego. Austriacki trener przedstawi sprawozdanie, a także rozliczy się ze związkiem m.in ze służbowego samochodu.

"Decyzja zapadła w poniedziałek na posiedzeniu prezydium, ale czekaliśmy z przekazaniem jej do mediów do czasu, kiedy zostanie z nią zapoznany trener Kuttin. Chcieliśmy uniknąć sytuacji, że o naszej decyzji dowie się z prasy" - powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Prezes Tajner dobrze ocenił pracę Austriaka, doceniając starania Heinza Kuttina:

"To prawda, że nie było sukcesów, nie było medali. Ale nie mam do niego żadnych pretensji. Nie oszczędzał się, co potwierdzają współpracujący z nim trenerzy i zawodnicy. Zabrakło umiejętności przełożenia ciężkiej pracy na medal. Innymi słowy, zabrakło doświadczenia. Kuttin postawił na przygotowanie siłowe, lekkoatletyczne. Może się okazać, że ta praca zaprocentuje w przyszłości" - podkreślił.

Nazwisko nowego trenera kadry zostanie ogłoszone przez PZN do dnia 12 kwietnia 2006 roku.


Barbara Niewiadomska, źródło: Wirtualna Polska/Onet/PAP
oglądalność: (5933) komentarze: (65)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Srebro.

  Powiem krotko,gdyby było srebro,to powiedziano by,że to wyłączna zasługa Adama i profesora Żołądzia.

 • anonim
  @Polon

  ...Jest też polskie porzekadło ,że "tylko krowa nie zmienia poglądów " :)))
  Kiedy będę mnie spiąca, to napisze o szczegółach.

 • anonim
  dajcie juz spokój

  @Ushuaia
  Nie dziękuj co tydzień. Rób to rzadziej, bo cholernie spowszednieje. I, skoro dziękujesz za 19 miejsce Mateji, to nie zapomnij podziękować też za 20-te Małysza. To przeciez tylko jedna lokata różnicy.
  Zastanawiam sie tylko, co takiego się stało, że z porównywalnego ze mną krytyka trenera stałaś się jego wielbicielką. Toż to przemiana prawie jak Szawła w Pawła. No, ale "la donna e mobile".
  @sibek
  To porównanie z Górskim to iście homeryckie. Gratuluję weny. Gdyby Kuttin zdobył olimpijskie srebro nikt by tu ani jednej pretensji pod jego adresem nie wysnuł, a gdyby wysnuł, toby obrońcy czci i cnoty Austriaka zagryźli go w pięć minut.
  I nie nazywaj tych, co krytykują Kuttina krzykaczami. To bardzo pejoratywne określenie, a w tej sprawie w wielu przypadkach zupełnie bezzasadne.

 • jozek_sibek redaktor
  Heinz Kuttin.

  Krzykacze - trochę wiecej dystansu.
  Za rok czy dwa,okaże się ile zwojuje nastepca - a ma nim być trener o dużo większych umiejetnościach i doświadczeniu.
  Zgadzam się z @Fanką,ze żaden trener w ostatnich latach nie zaznał tyle krytyki od prasy i kibiców.
  Przypomina mi to krytykę K.Gorskiego,za zdobycie w 1976 r. tylko srebrnego medalu olimpijskiego!!!
  Kolejne srebro piłkarze zdobyli dopiero po 16 latach w Barcelonie !!!

 • anonim
  PZN

  A co ma PZPN do skokow?????

 • anonim
  Hainz Kuttin

  To dobrze że PZPN nie podpisało kontraktu z Hainzem Kuttinem!!!!!!!!!!!!Bo Kuttin to cięki TRENER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim
  DZIĘKUJĘ Panie KUTTIN

  Dziękuję Panie KUTTIN za :
  - juniorskiego Mistrza Świata Mateusza
  - juniorskich wicemistrzów świata
  -za WYCIĄGNIĘECIE ADAMA Z GŁĘBOKIEGO KRYZYSU po upadku w USA (widzimy co sie stało z Hannawaldem, czy Smittem!!!)
  -za 6 miejsce drużyny w Obersdorfie
  -za 19 miejsce Roberta w Kulm
  -za 5 miejsce drużyny na Igrzyskach !!!
  - i za naszych wspaniałych młodych skoczków, bo praca w nich włożona BĘDZIE PROCENTOWAĆ W PRZYSZŁYCH LATACH !

  Dziękuję w imieniu swoim i tych, którzy sądzą podobnie. (Na początku należałam do przeciwników Pana zatrudnienia jako trenera kadry A, ale teraz nie mogę nie dostrzec efektów Pana pracy).
  Życzę powodzenia w tak w życiu osobistym , jak i pracy zawodowej. Na pewno wychowa Pan jeszcze niejednego zdobywcę Kryształowej Kuli, czy medalu olimpijskiego, może kiedyś i spośród naszych zawodników.
  I bardzo przepraszam za nieprofesjonalne podejście naszego PZN ( zwolnienie e-mailem). Mnie, kibicowi ,wstyd za takich ludzi.

 • anonim

  Uważam ze Kuttinowi należą się podziękowania za jego wkład w rozwój skoków w naszym kraju. Sądzę że średni poziom poszedł do góry , choć czasem trudno oprzeć się wrażeniu ze kosztem Adasia.
  Ale zawsze lubiłem Kuttina i nie mam mu za złe wyników naszej kadry, albowiem tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. A Heinz na pewno podniósł u nas swoje kwalifikacje trenera.

 • anonim

  I jeszcze jedno w sparwie P.Kuttina ,
  ktos gdzieś zapytal , za co dostanie penję , za kwiecień , skoro pracowal z naszą kadra do marca ??

  radze troche się podszkolic w zakresie prawa pracy !!!
  jest cos takiego w tym kraju , jak miesiąc urlopu platnego !!!
  Czyż nie ??

  Czy Kuttina to prawo ma pominąc w tym zakresie ?
  nie wydaje mi się :))

 • anonim
  DSJ

  ma ktos klucz do dsj wraze czego prosze sie zglaszac na gg 4139124

 • obserwator początkujący
  odpowiedż dla Harry'ego

  Jeśli byłeś sportowcem, to ja byłem faraonem.Lepiej nie zabieraj głosu na temat treningu.Ośmieszasz się.Ale to Twój problem.

 • indor początkujący
  @Fanka

  A ja znam jednego - Polo Tajner. Media potraktowały go jak śmiecia, po trzech latach sukcesów Małysza. Kuttin w ogóle nie musiał się tłumaczyć - miał od tego pieska Kruczka - którego potem też odpowiednio potraktował. Polo był dla Adaśka parasolem ochronnym, cierpliwie odpowiadał na głupie pytania pismaków, Kuttin wolał zgrywać obrażoną panienkę :( I kto go niby tak skrzywdził? Media zaczęły się rozpisywać dopiero wtedy, kiedy rzeczywiście było tragicznie (moim zdaniem i tak bardzo późno)
  Nie opluwam go, nie wyzywam, ale też nie szanuję. Nie zyskał mojego szacunku i koniec. Tyle w tej kwestii.

 • anonim

  @ fanka adama

  Bardzo mądre slowa .

 • fanka_adama bywalec
  kuttin

  a ja chcialabym podziekowac heinzowi za te lata pracy w polsce... za lata na pewno nielatwe... chcialabym przeprosic za to wszystko, co go tutaj spotkalo... zreszta to wszystko powiedzieli mu juz chlopcy a i ja przy okazji zamierzam mu to powiedziec... no i powodzenia... !! :)

 • anonim

  Żaden trener , powtarzam , żaden ,
  nigdzie , w żadnej dyscyplinie sportowej , nie zasluguje , na pogarde i zwyczajnie opluwanie.

  Takie zachowanie czlowieka względem drugiego czlowieka jest ochydne.

  Tyle ile , Kuttin doznal pogardy ze strony mediów i kibiców w naszym kraju , nie doznal chyba żaden trener , na calym świecie , moze się myle nie wiem , ale ja nie slyszalam , żeby trenera skoczków jakiejś reprezentacji , tak poniewierano ,
  nikt nie zastanawia się , ze on pojedzie z Polski w świat ,
  a opinie jaka ma o polakach bedzie przekazywal dalej , czy będzie nam z tym dobrze ?
  napewno nie .
  Powtarzam , Kuttin popelnil blędy w szkoleniu , najbardziej ucierpial na tym sam Adam , przy okazji i my po części , kibice , bo oczekiwaliśmy medali ,

  ale ,calą parce jaka tutaj w naszym kraju wykonal , nie byla tak zla .Mam na myśli prace z juniorami.
  I nie zasluguje na taka pogardę i zeby sobie z niego urządzać wycieraczkę :(
  Jak dla mnie jest to cecha , najniższego gatunku .

 • Malyszomaniak bywalec
  @Indor

  Porównywałem jego osiągniecia sportowe do twoich mogłem się pomylić dlatego napisałem iż "wydaje mi się" wystarczyło powiedzieć że mi "wydaje się tylko" a nie zarzucać bestrzelność.

  Co do osiągnięć życia nie skreslam człowieka bo mu się noga podwineła. I jeśli ma szanse na to by stać się lepszym nie wypominam mu tylko tych złych chwil. Tymbardziej że oprucz tych złych miał i dobre. Dlatego jeśli już krytykować to nie za całokształt a za konkrety i o to mi właściwie najbardizje chodzi.

 • kolesio bywalec
  HL

  podobno zaległości il'makaronieri wobec Lepistoe sięgaja jesieni 2005 r.
  A ich prezio w zaparte twierdzi że HL jest najszczęśliwszy w Italii. Bardzo ciekawy światopogląd:)

 • indor początkujący
  @Małyszomaniak

  -Nie wydaje mi się również abyś zdobył więcej od nigo-
  To już jest beszczelność - na jakiej zasadzie nas porównujesz? W czym miałem więcej osiągnąć - czy ja jestem trenerem lub skoczkiem?
  -to napewno nie jest człowiekiem który ze względu na swoje osiągniecia które przeciesz nie niosą negatywnych ładunków nie zasłużył na szacunek-
  Owszem, ze względu na osiągnięcia sportowe możnaby go szanować, ale tak się składa, że człowiek pracuje na opinię o sobie przez całe życie. I jeśli nawet Kuttin jakimś swoim wcześniejszym zachowaniem mógł sobie ten szacunek zaskarbić, to niestety swoim bezkrytycznym postępowaniem całkowicie go stracił. Nie piszę tego, zeby za wszelką cenę postawić na swoim, nie potrafię po prostu przekonać się do tego, że białe jest czarne.

 • Malyszomaniak bywalec
  @Indor

  Nie wydaje mi się również abyś zdobył więcej od niego a przecież nawet jeśli Kuttin ma z pewnymi sferami problemy to napewno nie jest człowiekiem który ze względu na swoje osiągniecia które przeciesz nie niosą negatywnych ładunków nie zasłużył na szacunek .

  Jak bardzo bym nielubił Kuttina to jednak nie bedę go w ten sposób prubował zniesławiać z powodu tego że mu poprostu nie wyszło w pewnych sprawach może sie kiedyś czegoś nauczy i się zmieni a może nie ale ja twierdze ,że szanse na poprawę nalezy mu dać . Dlatego życze mu wszystkiego najlepszego w przyszłych osiągnieciach. Nie zalezy mi na tym by z człowieka prubować zniszczyć bo okazał się nie wporządku wobec nas.

 • Malyszomaniak bywalec
  @indor

  a nie uwarzasz że człowiek który zdobył tyle w skokach i jednak u nas równiez miał sukcesy z juniorami na pewien szacunek zasługuje ? . Każdy człowiek ma prawo do pomyłek i do szansy poprawy !!.

  Nie wydaje mi się żeby potknięcia czy sposób wypowiedzi Kuttina usprawiedliwiał takie samo zachowanie wobec niego.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).