Bracia Byrt odebrali stypendia

 • 2006-04-07 18:06

Z uwagi na systematyczną pracę oraz bardzo dobre wyniki w sporcie, stypendium pieniężne dla utalentowanych skoczków narciarskich - braci Byrt, zostało wyjątkowo przedłużone o kolejny rok.

W dniu 5 kwietnia w obecności rodziców z rąk Państwa Małyszów, Kamil i Tomasz odebrali symboliczne dyplomy, na podstawie których przez kolejne miesiące będą otrzymywać stypendium.

"Można zadać pytanie, dlaczego znowu Ci chłopcy po raz kolejny otrzymają stypendium, jest przecież wielu innych uzdolnionych dzieciaków? Wiemy, że zarówno rodzice chłopców jak i oni sami potrafią jak mało kto docenić szansę, jaką się im stwarza poprzez comiesięczne dofinansowanie. Po rocznej współpracy zdajemy sobie również sprawę, że ogromny potencjał drzemie w braciach Byrt i jeżeli nadal będą ciężko pracować to już w niedługim czasie mają szansę stać się moimi godnymi następcami" - powiedział Adam Małysz.

"Dla naszych stypendystów skoki narciarskie są prawdziwą pasją, a przez swoją wytrwałość, pracowitość i kosztem wielu wyrzeczeń pokonują kolejne słabości w drodze do osiągnięcia mistrzostwa. Mamy nadzieję, iż przedłużenie stypendium o kolejny rok zmotywuje jeszcze bardziej braci Byrt do doskonalenia swoich umiejętności i w niedalekiej przyszłości, tak jak ich idol Adam Małysz, będą osiągali sportowe sukcesy na skalę światową. Już teraz poprzez przestrzeganie zasad sportowej rywalizacji są oni godnym wzorem do naśladowania" - powiedziała Izabela Małysz, Prezes Fundacji.

Dzięki Sportowemu Funduszowi Stypendialnemu fundacja pomaga w realizacji marzeń utalentowanych sportowców, dla których sport jest prawdziwą pasją. Marzeniem tych młodych ludzi jest osiągnięcie mistrzostwa w swojej dyscyplinie. Jednakże realizacja tych marzeń zależy w dużej mierze od ich zaangażowania i ciężkiej pracy, jednak konieczne jest często wsparcie finansowe, które pomaga zawodnikom na skupieniu się na treningach.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Fundacja IAM
oglądalność: (6588) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  SKOKI NARCIARSKIE

  ZOBACZCIE koniecznie na www.skoczkowiepolscy.a79.net
  tam zobaczycie nasze skoki pochodzimy ze Skawiny
  i bardzo pragniemy skakać na prawdziwych skoczniach
  proszę pomuszcie nam...

 • anonim
  @jozek_sibek, @Redakcja

  Pewna osoba (bliska skokom) zarzucała mi na czacie,że chwalę tylko Fundację Małyszów za fundowanie stypendiów i wspieranie talentów dziecięcych, a inni też to robią, tylko nikt o tym nie mówi.
  Moze Redakcja mogłaby zebrać takie dane, który ze skoczków otrzymuje takie wsparcie i od kogo. Myślę,że to będzie nie tylko docenienie ofiarodawców , ale również zachęcenie innych do wspierania naszych młodych talentów .Bo talentów ci u nas nie brakuje, brakuje tylko wsparcia finansowego.Wiadomo,że nawet największy talent, na deskach od stodoły, daleko nie poleci ...!!!

 • jozek_sibek redaktor
  Fundacja.

  Szkoda,że nie ma więcej takich fundacji jak I i A.Małuszów - przecież mamy tylu młodych utalentowanych skoczków narciarskich,którzy potrzebuja pomocy!!!

 • anonim
  Gratulacje!!!!!!!!

  Gratulacje dla panstwa Malyszow z stworzenie fundacji.Wlasnie dzieki niej mozemy juz za pare lat cieszyc sie z sukcesow naszych mlodych gwiadeczek!Chyba jedna z najistotniejszych rzeczy jest to ze najmlodsi narazie bawia sie w skoki,ale z pewnoscia z begiem czasu zrozumieja ze to jest dla nich szansa na wspaniala przyszlosc,jesli tylko nie zaprzepaszcza swojej szansy i niezagubia gdzies swojego wielkiego talentu jakim dysponuja!Pozdrawiam Mateusza Rutkowsiego i zycze mu szypkiego zlapania formy i uporu dazenia do celu,wielu ludzio nim pamieta i wiarza ze powroci na szczyt:):):)

 • anonim

  To naprawdę wspaniale co robia Państwo Malyszowie ,
  dzieki nim , wielu mlodych dzieciaków , moze nadal uprawiac ten sport,
  ale i tez bez swojego zaangażowania , ci chlopcy , raczej , nie osiągneli by tego co sobie wymarzyli.

  Prowdazić taką fundacje, to wielka odpowiedzialnośc i nie jest to latwa sprawa ,

  ale dzieki Adamowi i jego zonie szkoly mają sprzęt sportowy a ci mlodzi chlopcy stypendia.

  Wielkie gratulacje dla tej Fundacji, dla Adama i jego Żony .

  PS.redakcjo , nie macie więcej fotej z tej uroczystości?

 • anonim

  Kamil i Tomek uczciwie zapracowali na to stypendium.
  Brawa dla Państwa Małyszów i osób wspierających tę fundację.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).