Najnowsze wieści z Harrachova

 • 2002-12-13 18:44
Oto najnowsze wieści z rozgrywanych w Harrachovie zawodów PŚ w kombinacji norweskiej. Prezentujemy wypowiedzi zawodników po dzisiejszym treningu na skoczni. Specjalnie dla nas wypowiadają się: Hannu Manninen, Ronny Ackermann, Georg Hettich i Felix Gottwald.

Hannu Manninen (FIN) (73,5 - 80,5 - 85,0m na treningach): Ostatni skok był dość dobry, dwa pierwsze były raczej przyzwyczajaniem się do skoczni. Czego oczekuję jutro? Myslę, że po prostu muszę dobrze skakać, spróbuję być w czołówce po skokach. Jestem w bardzo dobrej formie biegowej, więc bieg nie jest problemem, ale mam nadzieję, ze skakać też będę dobrze.

Ronny Ackermann (GER) (83,5 - 83,0 - 72,5m): Nie jestem do końca zadowolony z treningu. Miałem trochę problemów na progu, tam mam jeszcze pewne braki do wyeliminowania. Ale myślę że już jutro będę sobie z tym radził.
(o skoczni): Najazd jest bardzo dobrze przygotowany, troszeczkę obniżono próg, ale zeskok jest bardzo nierówny, jest bardzo trudno zrobic telemark a i niebezpieczeństwo upadku jest bardzo duże. Jeśli chodzi o jutro, to mam po prostu nadzieję na emocjonując zawody.

Georg Hettich (GER) (76,0 - 86,0 - 83,0m): Skocznia nie jest zbyt łatwa do skakania, ale jestem dość zadowolony. Skoki mogę jeszcze poprawić. Jutro będzie bardzo ciężko, tu skaczemy na normalnej skoczni, będzie ciasno w czołówce i naprawdę będzie trudno wygra, zwłaszcza, że nie jestem najlepszym biegaczem. Ale myslę, że mogą to być dobre zawody dla mnie. Pierwsza trójka? Nie, nie sądzę, to będzie zbyt trudne.

Felix Gottwald (AUT) (76,0 - 80,5 - 81,0m): Nie jestem zbytnio zadowolony ze skoków, ale myslę, że jestem na dobrej drodze do ich poprawienia. To jeszcze nie są skoki do jakich jestem przyzwyczajony. Będę próbował pracować dalej i poprawić ten element. Trasa biegu jest ciężka, ale właściwie nie ma juz łatwych tras. Będę sie starał poczynić postępy.

notował: Jan

Sobotnie zawody można obejrzeć w stacji Eurosport o godzinie 0:15. Relacja z niedzielnych zawodów 15 grudnia o godzinie 18:45.
Dla chcących obejrzeć zawody na żywo - polecamy niemiecką stację ARD. W sobotę transmisje z Harrachova można obejrzeć w bloku sportów zimowych o godzinie 10:15 i 12:50. Niedzielna relacja na żywo - również w stacji ARD w godzinach 9:25 (skoki) i 12:50 (bieg).

Jan / koP, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2767) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).