Nikunen podał skład kadry Finów

 • 2006-05-17 15:38
Tommi Nikunen podał do wiadomości publicznej skład kadry fińskich skoczków. W drużynie narodowej znalazło się siedmiu zawodników, którzy w minionym sezonie prezentowali się najlepiej.

Fińską kadrę A na sezon 2006/2007 będą więc tworzyć Janne Ahonen, Janne Happonen, Matti Hautamaeki, Joonas Ikonen, Risto Jussilainen, Tami Kiuru oraz Harri Olli.

Pierwszym trenerem drużyny pozostanie Tommi Nikunen, a asystował mu będzie Janne Väätäinen.

W skład kadry B, która będzie występować głównie w konkursach Pucharu Kontynentalnego weszli: Lauri Hakola, Jussi Hautamaeki, Kalle Keituri, Arttu Lappi, Veli-Matti Lindstroem, Olli Pekkala, Juha-Matti Ruuskanen oraz Kimmo Yliriesto.

Ta ekipa ostatecznie zostanie zatwierdzona dopiero po letnich zawodach (31 lipca), a jej trenerem będzie Pentti Kokkonen.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5746) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor

  Czyżby Finski system, siedmiu zawodników w kadrze A i ośmiu w kadrze B.

 • anonim
  Początek

  Rozpoczynają sie treningi wiec może wkońcu sobie poskacza przed LGP (Może troche wcześniej) ale coz zaczeto zycze jak najlepszego skakania naszym skoczkom

 • anja bywalec

  No proste, że Happuś w składzie A:) Dobry wybór, tak trzymać:)

 • goldusia początkujący

  Ciesze się, że Risto jest w A. Mam nadzieje że Velli nie będzie miał w tym roku kontuzji i będzie skakał dobrze.

 • anonim

  Swietny skład! Mam nadzieję,że Vellu, Kimmo i Jussi będą w tym sezonie skakać lepiej, tak aby dostali sie do kadry A! Z całego serca zyczę finom szczęścia w kolejnym sezonie!

 • anonim
  nihil novi

  Totalne status quo. Finowie to nie kobiety. Są niezmienni. przynajmniej w tym roku

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).