Tommy Schwall zakończył karierę

 • 2006-05-17 19:35

Tommy Schwall zdecydował się zakończyć swoją sportową karierę. Było wiele powodów, dla których Tommy postanowi porzucić skoki, ale tymi najważniejszymi był brak sukcesów oraz problemy finansowe.

"Spośród wielu problemów, które skłoniły mnie do podjęcia takiej decyzji najistotniejszymi są problemy finansowe, które uniemożliwiają mi osiąganie wysokich pozycji. Nie wydaje mi się, abym mógł zdobyć medal olimpijski, więc nie ma sensu ciągnąć tego jeszcze przez cztery lata. Kocham ten sport, ale to najwyższa pora, aby się wycofać" powiedział Tommy Schwall.

Na jego decyzję wpływ miała także sytuacja panująca obecnie w skokach w USA. "To jest kolejny powód, dla którego zdecydowałem się porzucić skoki, ponieważ nikt nas nie wspiera w naszych zmaganiach. Nie wiem, co się stało z trenerem oraz programem szkolenia, ale wiem jedno, dalej w naszej kadrze są wspaniali zawodnicy, którzy mam nadzieję nie zniechęcą się" dodał Schwall.

Tommy Schwall to nie jedyny zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, który zdecydował się zrezygnować. "Nie jestem pewny jak wygląda sytuacja Briana Welcha oraz Jimmyego Denneya, ale wydaje mi się, że oni postąpią podobnie jak ja" zakończył Schwall.

22-latek planuje teraz poświęcić swój czas na nadrobienie braków w edukacji, zamierza podjąć naukę na Uniwersytecie Colorado w Boulder. Jednak kibice będą mogli go zobaczyć jeszcze na skoczni, gdyż Tommy planuje odwiedzać swoich kolegów w czasie zawodów pucharowych.


Anna Szczepankiewicz, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (4557) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Szkoda kto będzie jego zastępcą do kadry drużynowej

 • Malyszomaniak bywalec
  @Polon

  W garzdej dyscyplinie sa lepsi i gorsi ale karzda ezygnacja z dyscypliny jest jej obniżaniem wartości.

  Tylko ktoś kto nie lubi skoczków i skoków może nie martwić się rezygnacj w tym konkretnym przypadku który swiadczy o czyms więcej niż tylko rezygnacja jednego skoczka.

 • jozek_sibek redaktor
  Tommy Schwall w ZIO.

  ZIO Salt Lake City - 2002r.
  12.02.02r.skocznia duża-65 miejsce(przedostatnie)
  18.02.02r.drużynowo(USA-10)- 46 na 52 zawodników.

  ZIO Turyn - 2006r.
  11.02.06r.skocznia średnia -53 miejsce w kwalifik
  17.02.06r.skocznia duża - 57 miejsce(R.Sliż 58)
  20.02.06r.drużynowo(USA-14)- 59 na 64 zawodników.

 • anonim
  a great loss

  A to się zmartwiłem.

 • anonim
  @Justynka

  ty chyba glu[ia jestes zdjecie nie jest takie glupie a pozatym nie muszol wcale wstawiac takiego zdjecia jak chcesz

  a co do wypowiedzi Boya zgadzam sie w 100%

 • Justynka początkujący

  co oni takie glupie zdjecie dali ;p jakby nie mogli jak mial dlugie wloski :>

 • jozek_sibek redaktor
  Tommy Schwall.

  Czyżby zawodnik nie wiedział,że trener reprezentacji Corby Fisher zrezygnował z jej prowadzenia juz 7 kwietnia???
  O jego następcy jak do tej pory nic nie słychać!

 • Boy profesor

  Trochę szkoda mi tego zawodnik, zapowiadał się na niezłego skoczka. Dostawał szansę występów w różnego rodzaju zawodach, jednak na ogół wypadał w nich blado. Jak tak dalej pójdzie to w zespole amerykańskich skoczów nie będzie miał kto skakać... Pozostanie Clint Jones, Alan Alborn i paru bardzo młodych, ale bardzo słabych zawodników, których raczej nie będzie warto wystawiać do zawodów... No bo co, mają skakać po 70-80 metrów na K120? ;/

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).