Skoki narciarskie pań oficjalnie w programie MŚ w Libercu 2009!

 • 2006-05-26 21:19
Wreszcie stało się to, o co walczyły wszystkie skaczące panie od wielu lat. Międzynarodowa Federacja Narciarska włączyła skoki narciarskie kobiet do programu Mistrzostw Świata.

Już w 2009 w czeskim Libercu panie będą walczyły o indywidualne medale na średniej skoczni, natomiast w 2011 roku dodany zostanie również i konkurs drużynowy.

FIS zadecydował także o tym, iż Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOl) zostanie przedstawiona propozycja włączenia skoków narciarskich pań do programu Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010.

Dzisiejsza decyzja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej ma ogromne znaczenie, ponieważ nie tylko daje tym młodym zawodniczkom szansę na pokazanie się światu w imprezach najwyższej rangi, ale przede wszystkim zmobilizuje krajowe związki narciarskie do poświęcenia większej uwagi tej dyscyplinie w wykonaniu pań.

Wszystkim wspierającym skoki narciarskie kobiet serdecznie gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję iż już w 2009 będziemy oglądać przed telewizorami walkę o pierwszy w historii tytuł Mistrzyni Świata w Skokach Narciarskich pań.

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4550) komentarze: (28)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Przepraszam z góry za przejęzyczenia , ale to z wrażenia po pzeczytaniu poprzednich postów ,
  jakoś nie moge się uspokoić ze śmiechu :)))))))))

 • anonim
  Ale ubaw :))))))))))))))

  Kiedy przeczytałam , tę calą dyskusję , niezle sie uśmialam ,
  szkoda gadac , istny cyrk :)))))))))))

  Swoją drogą , ja wolę oglądać jakiegos przystojniaka na plaży , niż w mrozie kiedy bucha mu para z ust i caly ubrany od stóp do glowy :))))))))
  mamk na mysli kombimezon skoczka :)

  @ Polonku

  Nie jestes osamotniony , ja tez mam odmienne co nie co zdanie w tej kewstii , co do skoków Pań ,
  zalożę się , że zaraz mnie tu pożrą :)))

  ale co zrobić ! nic na to nie poradzimy , wychodze z zalożenia , ze zyjemy w czasach , gdzie każdy robi co chce , tyczy się to również sportu ,
  jesli kobiety chcą uprawiać skoki , to niech to robią , jesli chcą dżwigać ciężary , to też niech to robią ,

  jednym slowem mnie to nie przeszkadza :)
  ale i nie ciągnie .
  Zdecydowanie wolę pooglądac sobie zawody skoczków .
  :))

 • Paulina początkujący

  Dzieki Ci Panie :))) Wkońcu coś ruszyło z kopytka :) Oby tak dalej. Jedziemy do przodu :))

 • anonim
  jeszcze zdanie

  @Ushuaia
  Zapomniałem dodać. Niepotrzebnie masz kompleksy. Nie oceniaj się tak źle. I mnie też. Nigdy nie wyraziłem na Twój temat opinii pozwalającej Ci na takie wnioski jak w Twoim newsie.
  I zeby było jasne. Nie marzy mi się żadna dyskusja z kimkolwiek. Po prostu wyraziłem opinię.
  Wcale nie najgorszą dla skaczących panienek, jak sądzę.

 • anonim
  spór o nic

  @Ushuaia
  Chyba sie starzeję. Wydaje mi sie bowiem, że to Ty nie pozwalasz mi mieć odmiennej opinii. A tak w ogóle (napisałem to tu z 10 razy) skakanie kobiet na nartach w ogóle mi nie przeszkadza. A czy to przestępstwo, że wolę oglądać młode, zgrabne dziewczyny na plazy lub w spódniczce niż na siłowni lub w stroju skoczka narciarskiego? Mam odmienne zdanie. Mogę?

 • anonim

  @Polon, litości. Czy mnie juz nie wolno się z Tobą nie zgadzać ?
  Ja wiem,że marzy Ci sie dyskusja z kim innych, ale jak widzisz mądrzejsi są na urlopie. Musisz się zadowolić kims takim jak ja.
  Mnie boli, bo my staramy sie zbudować pozytywna atmosferę dla naszych skaczących dziewcząt, próbujemy osmielić inne , którym sie ten sport marzy, próbujemy zmienić myslenie władz PZN, a potem wejdziesz Ty, lub ktoś inny i "pozamiata to wszystkopod stół".Chyba zdajesz sobie sprawę,że nie uchodzisz tu za laika w sprawie skoków i wiele osób liczy się z Twoim zdaniem? Jak mozna nerwowo nie reagować, na Twoja krytykę ?

 • anonim

  @Ushuaia
  Trochę Ci się dziwię. Mogłabyś przeczytac mój tekst zanim na mnie skoczysz. Gdzie napisałem, że tego trzeba kobitom zabronić, co?
  Tym bardziej, że jako ktoś kto wprost przesiaduje na tym portalu na pewno znasz moje wczesniejsze wypowiedzi w tym temacie.
  Ja Wam nawet nie zabraniam ciężarów podnosić. Dziwię sie tylko, że chcecie sie realizować w czyms takim. Rozumiem, że wg Ciebie nie mam prawa do takiego sądu. Zaczynacie juz reagować na jakąkolwiek inną od "wytyczonej" przez was opinię w tej sprawie tak nerwowo jak co niektórzy na, słuszna czy niesłuszną, krytykę Tajnera.
  Masz rację. Ja się w takich kobietach, zapewniam Cię, nie zakocham. Co do Ciebie, sądząc po tekstach, to mam wątpliwości.
  A bronić nikomu nigdy niczego nie broniłem i nie zamierzam, więc prosze mi tu niczego nie imputować.
  @Emu
  To samo.
  W kwestii patriotyzmu. No, jesli to, że trzem czy czterem panienkom ktoś kazał skakac na nartach z męskimi odpowiednikami powoduje u Ciebie zanik patriotyzmu to gratuluję jego głębi i zakorzenienia. Proponuję wizytę u lekarza. Albo wiecowanie z feministkami w Berlinie lub Warszawie. Na odtrutkę.

 • Emu początkujący

  Co jest męskiego w skakaniu?
  Formuła 1? Co jest męskiego w prowadzeniu samochodu?
  Zresztą póki co kobietom się tam dostać nie udało, ale w sportacvh samochodowych są już sygnały w tym samym kierunku, co w jeździectwie: jeden z nielicznych sportów berz podziału na płeć. Właściwie czemu nie? Jak ktoś ma talent do prowadzenia? Może jest prawdą, że jest on częstszy u mężczyzn (choć nie znam nikogo, kto prowadzi lepiej od mojej mamy i uważam, że legendarne złe umiejętności kobiet są skutkiem wychowania ich do niewiary w siebie), ale jeżeli jakaś kobieta ma ten talent, nikt nie ma prawa jej zabraniać startu. Acz Formuły akurat nie lubię - czysta technologia i towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Emancypacja - nie tylko kobiet, ale każdej grupy dyskryminowanej - polega na wolności wyboru. Nikt od Ciebie nie żąda, żeby coś Ci się podobało. Ale Twoje poglądy estetyczne nie mogą mieć żadnej mocy uniemożliwiania innej osobie podejmowania danej aktywności. Naszą wolność powinna ograniczać tylko wolność innego człowieka, a nie poglądy o tym, co "przystoi" kobiecie.
  Natomiast nie sądzę, że będą konkurencje mieszane. Każda kobieta ma prawo, jeśli chce, zmierzyć się z mężczyznami. Ale mimo wszystko w skokach siła mięśni ma znaczenie i konkurencja mieszana byłaby dla nich krzywdząca. A jednak w wielu krajach właśnie każe się im skakać razem z facetami (w Szwajcarii Sabrina Windmueller ma pecha, że jest już seniorką i w rezultacie musi skakać z różnymi kuettelami ;) i kombinatorami). Tym sposobem też "załatwia się problem", zniechęca dziewczyny.
  Powiem tyle: właśnie skoki kobiet są powodem, dla którego przestałam uważać się za patriotkę. Niewątpliwie ja się radykalizuję, w różnych kwestiach mam dość radykalne poglądy (np. rzeczy w tonacji "Bóg stworzył nas wolnymi, a więc żadne państwo nie ma prawa tej wolności ograniczać) i ostatniej zimy taką kroplą, która przepełniła kielich było to, że nawet w konkursach amatorskich zwykle nie ma ani jednej dziewczynki.
  Tyle że ja nie chcę wyjeżdżać. W kwestii skoków kobiet oczywiście w wielu miejscach jest lepiej, ale NIGDZIE poza moimi myślami nie istnieje kultura, której chciałabym. "Kraju, którego tęsknię, nie znajdziesz na mapie".

 • anonim
  @Polon

  Nie przesadzaj Polon. Dlaczego ma sie komuś czegoś zakazywać? Jak są dziewczyny, które chcą skakać, to niech skaczą. Przecież nikt ich do tego nie zmusza, to ich pasją. Jak Tobie się podoba szydełkowanie, czy tańczenie w balecie, to ludziom rozsądnym też to nie powinno przeszkadzać.
  Każdy człowiek ma prawo realizowac swoje pasję (o ile innym tym nie szkodzi)!
  Co to za bzdury z tym zakazywaniem? Przecież nie musisz się w takich kobietach zakochiwać! Mozesz sobie wybrać partnerke według własnego gustu. Ja (jak i przeważna większość kobiet), też nie przepadam za facetami z wielkim piwnym brzuchem , czy maja z tego powodu zakazać produkcji piwa ?

 • anonim
  co następne?

  W sumie nic do tej równości płci nie mam. Jest wiele dyscyplin, które Paniom daleko bardziej nie przystoją. Pytam tylko: co następne? Zapasy już były, ciężary już były. Formuła 1? Strong women?
  I zamiast atrybutów zastrzeżonych dla Pań będziemy coraz częściej, zdaje się, podziwiać ich mięśnie i siłę. To jest ta emancypacja?

 • anonim
  :)

  A ja pozwolę sobie zacytować "yes, yes, yes"!!!!!

 • anonim

  Uważam, iż np Jessica Jerome, czy Anette Sagen skaczą w najlepszych czasach, gdyż jak zdobędą I tytuł Mistrzyni Świata to to przejdzie do histori! Całych skoków. Myślę, że może kiedyś kobiety będą skakały razem z mężczyznami, a jak nie to bedzie tak jak w baithlonie, srint mezczyzn, sprint kobiet równie ważny!

 • anonim
  @Emu

  Może to dobry pomysł. Jest wielu sympatyków skoków kobiet.
  Ale może PZN teraz się wreszcie przebudzi.
  Na razie spróbujmy zorganizować ten wyjazd ddziewczynek do Kisowca (Słowenia).
  Tam maja skakać na K15,K30 i K50 jak pisał Pan Pawel MIKESKA.

  "Dziewczynom jest potrzebna perspektywa, a one się już same do klubów zgłoszą" - powiedział Pan Mikeska, jeszcze przed tą wspaniałą informacja o starcie kobiet na MŚ i IO !

 • Emu początkujący

  Swoją drogą - ja już kiedyś próbowałam, ale moja mama mówi (mówiła, teraz kiedy tylko wspomnę o skokach kobiet, pyta, kiedy będę szukać pracy - a ja, do cholery, uważam ZAANGAŻOWANIE za ważne!!!!!!!!!), że bombardowanie petycjami to dobry sposób - może miałoby sens napisać oficjalną petycję? Żeby podpisały skoczki i kibice, i wysłać to do tych kacyków?

 • Emu początkujący

  A pytaj, pytaj. Mam nadzieję, że ktoś z PZN czasami tu wchodzi i zauważy, że ludzie mają DOSYĆ ich AROGANCJI!! Tak, proszę panów, tak wasze zachowanie jest odbierane! Halo! To nie PRL, funkcja w związku narciarskim to nie ciepła posadka!

 • anonim

  Będę pytac do znudzenia:

  Panowie z PZN !
  Czy MY doczekamy się kiedys kadry KOBIECEJ w skokach narciarskich ???????
  Chętne do skakania są, trenerzy są , tylko chęci w PZN NIE MA !!!
  Dlaczego ?????????????????????

 • anonim

  NO dziewczyny. To może czas najwyższy przerżucić się z wirtualnego skijumping na prawdziwe ski?

 • anonim
  @Emu

  A na czat do nas wejść nie możesz ?
  Z Asia plotkuję :)
  A blog nie mój, tylko Fanki :)

 • anonim

  No nareszcie cos wkońcu jest oki:)

 • Emu początkujący

  Usia, a ja nie znam adresu Twojego blogu?!! No wiesz co?!! :[ ;)
  Wiesz gdzie ;) też już rozzzbudowannny niusik, zaraz też łapię za telefon. :D Niech żyją skoki kobiet! Demokracja bez kobiet to pół demokracji! Sport bez kobiet to pół sportu! Świat bez kobiet to NICOŚĆ! Niech żyje równość i wolność dla każdego człowieka!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).