PZN nagrodził olimpijczyków z Turynu

 • 2006-05-30 13:52

W poniedziałek, w sali bankietowej Kopalni Soli w Wieliczce, PZN nagrodził najlepszych polskich narciarzy Igrzysk Olimpijskich w Turynie. W czasie uroczystości zawodnicy odbierali również oficjalne nominacje do kadr na sezon 2006/2007.

"Spotkaliśmy się w takim specjalnym miejscu, bo chcieliśmy ten sezon zacząć nietypowo. Łamiemy pewne schematy i mamy nadzieję, że to będzie dla was taki impuls motywacyjny, żeby dążyć do jak najlepszych wyników, wierzyć w jak najlepsze osiągnięcia" - powiedział dziennikarzom prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Największy czek, bo aż na 33 tysiące złotych otrzymała Justyna Kowalczyk - która zdobyła brązowy medal w biegu na 30 km techniką dowolną i była ósma w biegu łączonym.

Skromniejsze nagrody przypadły polskim skoczkom. Adam Małysz musiał zadowolić się sumą 8600 zł, za siódme miejsce w konkursie indywidualnym na dużej skoczni oraz piąte w zawodach drużynowych.

Pozostali członkowie polskiej drużyny - Kamil Stoch, Robert Mateja i Stefan Hula - zainkasowali po 3600 zł.

Dodatkowo na 5000 zł PZN wycenił pomoc fizjologa Jerzego Żołądzia, który wspierał polskich skoczków w przygotowaniach do Igrzysk.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Onet/PAP
oglądalność: (4448) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @ Polon

  :)))))))))) dobre !

 • anonim
  mistrz

  To jest sztuka! 10-latek wywołuje ekstaze u dorosłych kobiet. No, no!

 • anonim

  PZN , przed Olimpiadą oglosil publicznie , kto i ile , dostanie , za poszczegolne miejsca.

  Ale zawsze kiedy pojawia się wątek pieniędzy dla sportowców , to niektórych to wyraznie razi w oczy , pytam dlaczego ??

  Przeciez oni w ten sposób zarabiają obecnie , dopoki sa sportowcami i to dobrymi , zarabaiją.

  I tu Adi , dokladnie napisał , miejsca od 1 - 8 , to byly miejsca punktowane ,za które PZN przyznalo nagrody.

 • Adi.P. początkujący
  płatne sa jedynie miejsca punktowane

  od 1-8. więc drużyna sie załapała, a Kamil nie wywalczył nic indywidualnie. Mało brakło biegaczom zdaje się.

 • anonim

  Że co ????

  że niby Justynie się nie należalo tyle ??czy ja dobrze czytam ?

  no wiesz ! jak mozesz !
  A ty wiesz , ile potu ona wylała pzrez ostatnie 4 lata , zeby się tak przygotowac do tych Igrzysk?

  Nikt kto tak mówi , nie zdaje sobie nawet sprawy ile to kosztuje wysilku fizycznego ale i tez umysłowego , bo i myslec przy tym tez trzeba ,

  Jak najbardziej nalezaly się jej te pieniądze i pozostałym także.
  Wszyscy , którzy utrzymuja się w ścislych czolówkach światowego sportu , jak najbardziej zaslugują na porządne pieniądze.

 • anonim

  a sikora ? kamil powinien dostać więcej za miejsca 16 i 26 !

 • tomek początkujący
  @Dwa tysiące sześć

  Tomek Sikora jest pod skrzydłami innego związku, a zwie się on Polski Związek Biathlonu.
  Pozdrawiam!

 • Dwa tysiące sześć stały bywalec

  @Macieju, opanuj się, proszę.
  A Sikory tam nie było?

 • anonim

  Nie za dużo dali tej Kowalczykowej?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).